Slevy a výhody pro zaměstnance

Ceníme si toho, že u nás pracujete. Chceme vám vytvářet takové podmínky, abyste u nás pracovali rádi. Věříme, že k vaší větší spokojenosti může přispět i nabídka slev a výhod, které vám můžeme poskytnout jak za univerzitní zařízení, tak za naše externí partnery.

Bližší informace k nabízeným benefitům vám podáme na: aneta.stonova@upol.cz.

Nabídka zaměstnavatele

Co vám nabízíme jako zaměstnavatel?

Univerzita Palackého v Olomouci poskytuje svým zaměstnancům různé benefity hrazené ze sociálního fondu organizace. O konkrétní podobě nabídky jednotlivých benefitů rozhodují jednotlivé součásti Univerzity Palackého samy. Nabídku za své pracoviště si prosím vyžádejte na příslušném personálním oddělení.

Stravenky

Zaměstnanci mají možnost platit v restauracích své obědy stravenkami. O výši hodnoty stravenky a dodavatelské firmě rozhoduje vedení jednotlivých univerzitních zařízení.

Stravování v univerzitních menzách

Rychle, kvalitně a za rozumné ceny se můžete najíst v univerzitních menzách. Objednávky kompletního menu včetně polévky a salátu online vám ušetří čas. Více se dozvíte na webových stránkách SKM.

Ubytování na kolejích UP

Můžete využít zajímavou a výhodnou nabídku krátkodobého i dlouhodobého ubytování za zvýhodněné ceny na koleji ve Vančurově ulici. Nabízíme ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích včetně sociálního zařízení. Více se dozvíte na webových stránkách SKM.

Ubytování v univerzitních bytech

Můžete využít možnosti výhodného pronájmu některého z univerzitních bytů. Jedná se o několik panelových i cihlových bytů odlišných dispozic a ve různých lokalitách Olomouce (Nové Sady, Neředín, ul. Jiřího z Poděbrad atd). Tato nabídka se týká zaměstnanců, kteří jsou na UP zaměstnáni na dobu neurčitou, po ukončení pracovního poměru automaticky končí i nájemní smlouva. Pro informace o postupu podávání žádosti anebo dostupnosti bytů prosím kontaktujte Evu Stehlíkovou - eva.stehlikova@upol.cz anebo Anetu Stonovou - aneta.stonova@upol.cz.

Sportovní dny na UP

Pravidelně dvakrát do roka můžete svůj pracovní den strávit aktivně a sportem. Širokou a pestrou nabídku sportovního vyžití pro vás chystá Akademik sport centrum. Program dostanete v předstihu e-mailem.

Microsoft Office 365 ke stažení zdarma

Zaměstnanci Univerzity Palackého mají možnost využít instalace až pěti balíčků office zdarma. Více informací na WIKI UP.

Benefity pro zaměstnance RUP poskytované ze sociálního fondu

Příspěvek na penzijní pojištěníZaměstnancům, kteří u nás pracují alespoň dva roky a mají úvazek vyšší než 0,7, poskytujeme příspěvek na penzijní připojištění. Výše měsíčního příspěvku je až 400 Kč (záleží na možnostech součásti UP v tvorbě sociálního fondu). Vlastní vklad zaměstnance musí být aspoň 200 Kč měsíčně. V případě, že zaměstnanec čerpá příspěvek na penzijní i soukromé životní pojištění, jejich souhrnná částka nesmí činit více než 400 Kč.Více ve směrnici rektora. 

Příspěvek na životní pojištění
Zaměstnancům, kteří u nás pracují alespoň dva roky a mají úvazek vyšší, než 0,7, poskytujeme příspěvek na soukromé životní připojištění. Výše měsíčního příspěvku je až 400 Kč (záleží na možnostech součásti UP v tvorbě sociálního fondu). Vlastní vklad zaměstnance musí být aspoň 100 Kč měsíčně. V případě, že zaměstnanec čerpá příspěvek na penzijní i soukromé životní pojištění, jejich souhrnná částka nesmí činit více než 400 Kč.
Více ve směrnici rektora.

Dary k životním a pracovním jubileím
Univerzita Palackého poskytuje dary svým zaměstnancům, a to v případě, že
-          Zaměstnanec slaví 50. narozeniny
-          Zaměstnanec odchází do plného invalidního důchodu
-          Zaměstnanec odchází do starobního důchodu

Bezúročné návratné půjčky k překlenutí tíživé finanční situace zaměstnanceZaměstnancům, kteří na UP pracují aspoň na úvazek 0,7 a kteří se ocitli v obtížné situaci, můžeme půjčit až 10 000 Kč bezúročně. O výši půjčky rozhoduje na základě písemné žádosti zaměstnance kvestor.

Nabídka univerzitních zařízení

UPoint

V našem stylovém informačním centru na Horním náměstí vám poskytujeme slevy na nákupy v kamenném obchodě ve výši 10%. Prokážete se kartou zaměstnance, případně vás najdeme v databázi našich zaměstnanců. Podrobněji na stránkách UPointu: www.upoint.upol.cz.

Akademik sport centrum

Díky Akademik sport centru máte možnost sportovat za zvýhodněnou cenu 400 Kč za semestr. Na základě karty, kterou po zaplacení obdržíte, můžete volně vybírat z nabídky až 5 sportů. Akademik Sport centrum poskytuje také slevy na sportovní pobyty a kurzy, které pořádá několikrát do roka. Můžete zde uplatnit také benefitní poukázky (Sodexo, Flexipass, Edenred atd). Sledujte nabídku na webových stránkách www.akademikolomouc.cz.

Aplikační centrum BALUO

Unikátní vědeckotechnický park zaměřený na podporu zdravého životního stylu, prevenci civilizačních onemocnění a na optimalizaci pohybové aktivity nabízí zaměstnancům slevu na roční členství v klubu! Členství vás vyjde na 950 Kč. Více na: www.acbaluo.cz.

Mateřská škola Univerzity Palackého

Zaměstnanci mohou využít možnosti svěřit své děti během pracovní doby do péče profesionálů. Bližší informace k provozu školky, podmínkách k zápisu a kapacitě najdete na webových stránkách www.ms.upol.cz.

Lukostřelnice Univerzity Palackého

Zaměstnanci Univerzity Palackého a jejich rodinní příslušníci mají na základě předložení identifikační karty 30% slevu. Více na stránkách Lukostřelnice UP.

Možnost aktivní rekreace s ubytováním

Nabízíme vám aktivní a atraktivní dovolenou v zařízeních, která provozujeme nebo s nimi úzce spolupracujeme. Vyberte si dovolenou podle svých představ a načerpejte síly aktivním odpočinkem v přírodě!

Jazyková škola UPlift

Naučte se jazyky v inspirativním prostředí Filozofické fakulty od zkušených profesionálů. Jazyková škola UPlift poskytuje slevu 10 % z kurzovného na všechny kurzy v nabídce. Podrobněji na stránkách UPliftu www.up-lift.upol.cz.

Pevnost poznání

Pevnost poznání je první interaktivní muzeum, které popularizuje vědu pro celou rodinu. Pevnost poznání sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center. Zaměstnanci mají na základě předložení zaměstnanecké karty slevu 20% na vstupné. Podrobněji na stránkách Pevnosti poznání www.pevnostpoznani.cz.

Vydavatelství UP a prodejna odborné literatury

V naší prodejně odborné literatury vám poskytujeme na základě předložení zaměstnaneckého průkazu slevu ve výši 10 %. Sleva se vztahuje i na zakoupené publikace od jiných vydavatelů a nakladatelů. Sleva se poskytuje pouze na 1 kus od každé knihy (titulu) v rámci jednoho nákupu. Podrobněji na e-shopu Vydavatelství UP: www.e-shop.upol.cz, nebo na webových stránkách www.vydavatelstvi.upol.cz.

Konfuciův institut UP

Zaměstnanci mohou využít příležitosti naučit se čínský jazyk zdarma. Můžete si vybrat kurz z různých úrovní pokročilosti. Detailní informace ke kurzům, termínům a organizaci výuky najdete na www.konfucius.upol.cz.

Vědeckotechnický park UP

Zaměstnancům a studentům Univerzity Palackého nabízíme využití virtuální kanceláře a coworkingu na 6 měsíců zdarma. Poskytujeme také konzultace k transféru technologií, ochraně duševního vlastnictví a podnikatelským záměrům. Nabízíme pomoc s rozjezdem firmy.

www.vtpup.cz

Nabídka externích partnerů

OBI

Zaměstnanci UP mají 10 % slevu na nákup v OBI v Olomouci na Horním Lánu (netýká se akčního zboží) a zboží ve výprodeji, stačí u pokladny při platbě přeložit  průkaz zaměstnance.

Zvýhodněné volání – zaměstnanecký program

Zaměstnanci UP a jejich rodinní příslušníci mohou využít velmi výhodných mobilních služeb poskytovaných společností CellBest, s.r.o. Ceník služeb a pokyny k využití nabídky.

Lázně Slatinice

Lázně Slatinice se nachází jen 12 km od Olomouce. V moderním si můžete vychutnat kouzlo rodinných lázní. Léčivý pramen s obsahem sirovodíku se využívá k léčbě pohybového ústrojí, nemoci nervových, kožních, onkologických a některých oběhových.

Na základě předložení identifikační karty zaměstnance můžete čerpat řadu slev a výhod.

Co nabízíme?

Samoplátecké pobyty (týdenní, pobyty pro seniory, wellness pobyty, pobyt s computerovou kineziologií, speciální pobyty)

Po předložení karty zaměstnance UP sleva 10 % z aktuální prodejní ceny pobytu.

Sleva se nevztahuje na Last minute pobyty.

Léčebné procedury

Po předložení karty zaměstnance UP možnost objednání lázeňských procedur se slevou 10 %. Sleva se nevztahuje na zvýhodněné balíčky procedur.

Privátní pronájem bazénu s whirlpoolem

Hodinový pronájem celého bazénu i s whirlpoolem v lázeňském domě Balnea****

Denně v čase od 17:30 do 18:30 hod za zvýhodněnou cenu 1000 Kč (max. 10 osob).

2hod. vstup do sauny Majorka vč. ručníkového servisu a džbánu s šungitovou nebo křišťálovou vodou dle vlastního výběru.

Po předložení karty zaměstnance UP zvýhodněná cena 220,- Kč/os/2 hod.

Aktuální nabídku pobytů a léčebných procedur najdete na: www.lazneslatinice.cz

Objednávky vyřizuje a přijímá :

Ing. Hana Concepcionová, tel. 734 572 022, e-mail: concepcionova@lazneslatinice.cz

Premiere Cinemas

Každý zaměstnanec má slevu 40 Kč slevu ze základního vstupného, v případě 2D filmu tedy zaplatí 125 Kč oproti běžným 165 Kč a u 3D filmu 155 Kč oproti běžným 195 Kč. V rámci transakce mohou zaměstnanci nakoupit po prokázání se zaměstnaneckou kartičkou libovolné množství vstupenek. Možnost zakoupení zvýhodněné vstupenky není nijak časově omezena. Při platbě vstupenek je možné uplatnit stravenky a poukázky od firem Sodexo, Edenred i Chéque Déjeuner na pokladnách multikina. Více na www.olomouc.premierecinemas.cz. 

Tempish Sport

Zaměstnanci mají po předložení zaměstnanecké karty slevu ve výši 33% na celý sortiment v kamenné prodejně v Šantovce. Při nákupu v e-shopu také se slevou 33% je třeba zadat unikátní kód vygenerovaný pro UP: LNO812QV.

ČSOB

ČSOB připravila balíček nadstandardních výhod pro všecny zaměstnance Univerzity Palackého. Abyste je mohli využít, stačí mít účet u ČSOB, Ery nebo Poštovní spořitelny, kam si necháváte zasílat výplatu a předložit zaměstnaneckou kartu.

Mezi nabízené produkty v rámci motivačního programu ČSOB patří:

 • Plus Konto - účet zcela bez poplatku za vedení, neomezené příchozí a odchozí tuzemské platby, dvě bezkontaktní karty a platební nálepky a další.
 • ČSOB Premium - Individuální péče bankéře a speciální Premium linka, prestižní účet a exkluzivní platební karty s nejvyššími verzemi pojištění, exkluzivní investiční produkty a další. Více info na www.csobpremium.cz 
 • Státem podporované produkty - doplňkové penzijní spoření a životní pojištění.
 • Půjčka na cokoliv - neúčelová půjčka, u které nemusíte uvádět účel, pevná úroková sazba 5,9 % p.a., do 31.3.2018 jen 4,9 % p.a., neplatíte za poskytnutí ani správu půjčky, vrácení půjčky do 30 dnů, pokud zjistíte, že vám nevyhovuje a další.
 • Půjčka na lepší bydlení - půjčka na pořízení či modernizaci bydlení, pevná úroková sazba 5,9 % p.a., do 31.3.2018 jen 4,9 % p.a.
 • Pojištění Náš domov, Pojištění Naše auto - sleva na pojistném 15 %.
 • Investiční fondy - sleva na vstupním poplatku 50 %.
 • ČSOB NaNákupy - jednoduchá aplikace na placení mobilem a ukládání věrnostních kartiček, platit se dá i bez signálu a mobilních dat.

Přehled všech výhod ČSOB Motivačního programu najdete na www.motivacniprogram.csob.cz. Nabídka je určena pouze zaměstnancům UP, zobrazí se až po zadání přihlašovacích údajů, které vám sdělí e-mailem na základě vaší žádosti Aneta Stonová (aneta.stonova@upol.cz). 

Podrobné informace získáte také na následujících kontaktech: Lada Kaderková (733 800 681), Petra Faldíková (733 801 488, pfaldikova@csob.cz), Petra Vašenková (PREMIUM program, 733 800 656). V případě zájmu o hromadnou přednášku o výhodách a nejaktuálnějších informacích k produktům a službám, napište na e-mail aneta.stonova@upol.cz.

Komerční banka

Zaměstnanci UP mohou využít nabídky zvýhodněných bankovních služeb KB a zřídit si „Můj Účet“ zdarma.

Zřídí-li si účet zaměstnanec UP a bude aktivně plnit jednu aktivitu v rámci konceptu KB „ Moje Odměny“, vrátí mu banka každý měsíc poplatek za vedení účtu.

Nabídka odměn k účtu:

 • Sleva z poplatku za zpracování hypotéky nebo úvěru
 • Další služby z balíčku „Můj Účet“

- embosovaná karta na první tři roky zdarma

- balíček transakcí se 100% bonusem na 3 roky

 • Osobní bankovní poradce
 • Komplexní poradenství
 • Pomoc s kompletním převodem účtu z jiné banky

Poskytnutí zvýhodněných bankovních služeb KB zaměstnancům je určeno pro zaměstnance, kteří mají na UP uzavřený pracovní poměr a je vázáno na předložení „Potvrzení o pracovním poměru“. Vzor potvrzení je k dispozici na personálních odděleních UP.

Více zde: Komerční banka

Atlant taxi

Zaměstnanci mají po předložení karty slevu na taxislužby ve výši 28% z běžné sazby jízdného za 1km a 57 % z běžné nástupní sazby uvedené v aktuálním ceníku.

MAKRO

Získejte kartu do MAKRA a s tím spojenou řadu výhod! Stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář.

OMEGA centrum sportu a zdraví

Zaměstnanci univerzity mají možnost zvýhodněné ceny (sleva 1100 Kč) pro roční členství „Standard“.  Roční členství vás bude stát 5 500 Kč a je možné ho hradit formou měsíčních splátek (460 Kč za měsíc).

Více na: www.omegasport.cz 

Otosport

Jezdíte rádi na kole? Zaměstnanci UP mohou po předložení zaměstnanecké karty využít slevu 5 % na všechno zboží nabízené ve sportovním obchodu zaměřeném na cyklistiku všeho druhu. Prodejna se nachází v prostorách Sportovní haly UP. Více info na www.otosport.cz.