Slevy a výhody pro zaměstnance

Ceníme si toho, že u nás pracujete. Chceme vám vytvářet takové podmínky, abyste u nás pracovali rádi. Věříme, že k vaší větší spokojenosti může přispět i nabídka slev a výhod, které vám můžeme poskytnout jak za univerzitní zařízení, tak za naše externí partnery.

Bližší informace k nabízeným benefitům vám podáme na: benefity@upol.cz a na telefonním čísle +420 585 631 162.

Nabídka Univerzity Palackého v Olomouci

Stravování

Stravování v univerzitních menzách

Rychle, kvalitně a za rozumné ceny se můžete najíst v univerzitních menzách. Objednávky kompletního menu včetně polévky a salátu online vám ušetří čas. Více se dozvíte na webových stránkách SKM.

Ubytování

Ubytování na kolejích UP

Můžete využít zajímavou a výhodnou nabídku krátkodobého i dlouhodobého ubytování za zvýhodněné ceny na koleji ve Vančurově ulici. Nabízíme ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích včetně sociálního zařízení. Více se dozvíte na webových stránkách SKM.

Ubytování v univerzitních bytech

Můžete využít možnosti výhodného pronájmu některého z univerzitních bytů. Jedná se o několik panelových i cihlových bytů odlišných dispozic a ve různých lokalitách Olomouce (Nové Sady, Neředín, ul. Jiřího z Poděbrad atd). Tato nabídka se týká zaměstnanců, kteří jsou na UP zaměstnáni na dobu neurčitou, po ukončení pracovního poměru automaticky končí i nájemní smlouva. Pro informace o postupu podávání žádosti anebo dostupnosti bytů prosím kontaktujte ing. Vojtěcha Grena, e-mail: vojtech.gren@upol.cz, tel.: 585631037.

Sport a rekreace

Akademik sport centrum

Akademik sport centrum nabízí zaměstnancům UP volnočasové sportování v rámci sportovních programů. Můžete si vybrat z nabídky výběrových sportů nebo zakoupit balíček sportů – poté můžete navštěvovat všechny hodin v rozvrhu (cca 35 druhů sportů, pohybových a tanečních aktivit). Při zakoupení sportovního průkazu si vyberete preferovaný sport v konkrétní den a čas. To znamená, že si nejméně jednou týdně zacvičíte vámi preferovanou sportovní aktivitu. Další vaše účast záleží na tom, ve kterých hodinách najdete volné kapacity a rozhodnete se je využít pro sebe.
Akademik Sport centrum poskytuje až 35% slevu za sportovní lekci (od 50 Kč za lekci), slevy do fitness, do sauny a na lukostřelnici a slevu na sportovní kurzy – vodácké, lyžařské, horolezecké aj. Můžete zde uplatnit také benefitní poukázky (Unišek, Unišek+, Edenred Benefits - MULTI nebo Sport&Kultura, SODEXO - Dárkový Pass, Bonus Pass, Relax Pass, Flexi Pass a Fokus Pass). Sledujte nabídku na webových stránkách https://ascup.upol.cz/.

Aplikační centrum BALUO

Unikátní vědeckotechnický park zaměřený na podporu zdravého životního stylu, prevenci civilizačních onemocnění a na optimalizaci pohybové aktivity nabízí zaměstnancům 24% slevu na roční členství v klubu! Členství vás vyjde na 950 Kč. Platit lze také volnočasovými poukázkami Sodexo a Edenred. Více na: www.acbaluo.cz.

Lukostřelnice Univerzity Palackého

Zaměstnanci Univerzity Palackého a jejich rodinní příslušníci mají na základě předložení identifikační karty 30% slevu. Více na stránkách Lukostřelnice UP.

Možnost aktivní rekreace s ubytováním

Nabízíme vám aktivní a atraktivní dovolenou v zařízeních, která provozujeme nebo s nimi úzce spolupracujeme. Vyberte si dovolenou podle svých představ a načerpejte síly aktivním odpočinkem v přírodě!

Sportovní dny na UP

Pravidelně dvakrát do roka můžete svůj pracovní den strávit aktivně a sportem. Širokou a pestrou nabídku sportovního vyžití pro vás chystá Akademik sport centrum. Program dostanete v předstihu e-mailem.

Vzdělávání

Britské centrum KUP

Britské centrum Knihovny Univerzity Palackého v Olomouci (BC KUP) nabízí specializované služby v oblasti studia, výuky a certifikace znalosti angličtiny. Ve spolupráci s British Council pořádá mezinárodně certifikované zkoušky Cambridge English Exams. Zájemcům o přípravu na cambridgeské zkoušky nebo i „jen“ o zdokonalování znalosti anglického jazyka je určena nabídka kurzů angličtiny a pravidelně organizovaných pretestů. Bohatý fond titulů knihovny BC KUP nabízí mimo jiné i vypůjčení dětských knih, časopisů a filmů v angličtině pro děti zaměstnanců UP zdarma.

Slevy poskytované BC KUP pro zaměstnance UP:

 • roční členství: 100 % (tj. bez poplatku)
 • 5 % sleva z poplatku za přípravný kurz angličtiny (v případě dětského kurzu A2 se sleva vztahuje i na dítě zaměstnance UP)
 • 30 % sleva z poplateku za pretest (cambridgeskou zkoušku nanečisto) 
 • členství dítěte v anglickém čtenářském klubu „Read to be Ready“ zdarma (informace a registrace viz Newsletter UP 9.9.2020).

Více na www.bc.upol.cz 

Jazyková škola UPlift

Naučte se jazyky v inspirativním prostředí Filozofické fakulty od zkušených profesionálů. Jazyková škola UPlift poskytuje slevu 10 % z kurzovného na všechny skupinové kurzy v nabídce. Klienti UPliftu mají dále 15% slevu v Oxford Bookshop. Podrobněji na stránkách UPliftu www.up-lift.upol.cz.

Školicí středisko CVT UP

Centra výpočetní techniky UP nabízí školení počítačových dovedností pro zaměstnance v aplikacích MS, informačním systému IS/STAG, ekonomickém softwaru SAP a v dalších aplikacích Portálu UP. Aktuální seznam školení k nalezení zde.

IT a audiovizuální služby

Microsoft Office 365 ke stažení zdarma

Zaměstnanci Univerzity Palackého mají možnost využít instalace až pěti balíčků office zdarma. Více informací na WIKI UP.

Služby v oblasti softwaru

Centrum výpočetní techniky dává zaměstnancům UP k dispozici software, který lze rozdělit do několika skupin dle licenčních podmínek pro jeho užívání. V rámci neomezené licence je možné si volně naistalovat program STATISTICA. Více o produktech naleznete zde.

Audiovizuální produkce UP

AVP UP zajišťuje komplexní řešení audiovizuálních projektů. Připravuje natáčení, fotografování, záznam zvuku a postprodukční práce. S využitím moderní techniky a štábu profesionálů zajistí každý projekt. Zaměstnanci a studenti UP mají slevu až 50 % na zápůjčku audiovizuální techniky. Ceny veškerých služeb zde.

Děti a rodina

Mateřská škola Univerzity Palackého

Zaměstnanci mohou využít možnosti svěřit své děti během pracovní doby do péče profesionálů. Bližší informace k provozu školky, podmínkách k zápisu a kapacitě najdete na webových stránkách www.ms.upol.cz.

Pevnost poznání

Pevnost poznání je první interaktivní muzeum, které popularizuje vědu pro celou rodinu. Pevnost poznání sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center. Zaměstnanci mají na základě předložení zaměstnanecké karty slevu 20% na vstupné. Podrobněji na stránkách Pevnosti poznání www.pevnostpoznani.cz. Zaměstnancům UP nabízíme slevu 10 % na všechny letní příměstské tábory 2022. Pro uplatnění slevy vyplňte v přihlášce slevový kód, který najdete po přihlášení. Přihlášky na tábory spouštíme 14. 3. 2022 v 9:00. ři přihlášení sourozenců získáte také rodinou vstupenku do Pevnosti poznání. Aktuální termíny jsou na webu www.pevnostpoznani.cz/tabory.

Knihy, suvenýry, móda, kancelářské potřeby...

UPoint

V našem stylovém informačním centru na Horním náměstí vám poskytujeme slevy na nákupy v kamenném obchodě ve výši 10%. Prokážete se kartou zaměstnance, případně vás najdeme v databázi našich zaměstnanců. Můžete také nakupovat na vnitrofakturu za zvýhodněné ceny. Podrobněji na stránkách UPointu: www.upoint.upol.cz.

Vydavatelství UP a prodejna odborné literatury

Pro zaměstnance sleva 15 % na veškeré nezlevněné knihy ve Skriptárně ve Zbrojnici a na nákup přes e-shop při zadání slevového kódu. Čeká na vás největší výběr odborné literatury v Olomouci. Sleva se vztahuje i na publikace od jiných vydavatelů a nakladatelů. Ve Skriptárně lze platit také volnočasovými poukázkami a kartami Pluxee (v tomto případě však bez nároku na slevu). Vše najdete na www.vydavatelstvi.upol.cz.

Vědeckotechnický park UP

Zaměstnancům a studentům Univerzity Palackého poskytujeme konzultace k transferu technologií, ochraně duševního vlastnictví a podnikatelským záměrům a nabízíme pomoc s rozjezdem firmy.
Vědeckotechnický park sídlí v nové univerzitní budově Envelopa Hub, jejíž součástí je také sdílený pracovní prostor Element Coworking. Po předložení platného studentského průkazu (ISIC a další), absolventské nebo zaměstnanecké karty UP vám nabídneme 10% slevu na všechny naše tarify pronájmu pracovního místa. Více informací včetně ceníku naleznete na www.elementcoworking.cz.
www.vtpup.cz

Sociální fond UP

Univerzita Palackého v Olomouci poskytuje svým zaměstnancům příspěvky k úhradě jejich sociálních nákladů. O konkrétní podobě nabídky a výši poskytovaných příspěvků ze sociálního fondu rozhodují jednotlivé součásti Univerzity Palackého samy. Bližší informace, prosím, vyžádejte na příslušném personálním oddělení.

Druhy příspěvků ze sociálního fondu:

 • Příspěvek na penzijní a soukromé životní pojištění
 • Kultura a sport
 • Zdraví
 • Příspěvek na stravování
 • Dary k životním a pracovním jubileím
 • Bezúroční návratné půjčky k překlenutí tíživé finanční situace  

Příspěvky ze sociálního fondu vymezuje vnitřní norma UP.

Dary k životním a pracovním jubileím
Univerzita Palackého poskytuje dary svým zaměstnancům, a to v případě, že

 • Zaměstnanec slaví 50. narozeniny
 • Zaměstnanec odchází do plného invalidního důchodu
 • Zaměstnanec odchází do starobního důchodu

Bezúročné návratné půjčky k překlenutí tíživé finanční situace zaměstnance
Zaměstnancům, kteří na UP pracují aspoň na úvazek 0,7 a kteří se ocitli v obtížné situaci, můžeme půjčit až do výše 20 000 Kč bezúročně. O výši půjčky rozhoduje na základě písemné žádosti zaměstnance kvestorka.

Sociální fond Rektorátu UP

Výše poskytovaných příspěvků zaměstnancům pracovně zařazeným na Rektorátu UP ze sociálního fondu pro rok 2024:

Zaměstnanec pracovně zařazený na RUP s pracovním poměrem v rozsahu alespoň 0,5 úvazku nepřetržitě trvajícím minimálně šest měsíců může příspěvek čerpat příspěvek ze sociálního fondu ve formě nepeněžitého příspěvku ve výši 600 Kč měsíčně za každý měsíc, kdy zaměstnanec splňuje podmínky podle této normy.

Zaměstnanec, jehož pracovní poměr s pracovním zařazením na RUP je v rozsahu alespoň 0,7 úvazku a nepřetržitě trvá minimálně dva roky, může čerpat příspěvek ve výši 1400 Kč a 1600 Kč měsíčně dle délky pracovního poměru na UP. Varianty čerpání jsou uvedeny ve vnitřní normě v příloze č. 1.

Příspěvek je přiznán vždy na základě Žádosti zaměstnance o poskytnutí příspěvku zaměstnavatele ze sociálního fondu RUP na rok 2024. V případě, že si zaměstnanec chce požádat o příspěvek na penzijní/ soukromé životní pojištění, vyplní rovněž Žádost o poskytnutí příspěvku na penzijní připojištění nebo Žádost o poskytnutí příspěvku na soukromé životní pojištění.

Zaměstnanec, kterému nárok na příspěvek vznikne až v průběhu roku 2024, musí podat Žádost zaměstnance o poskytnutí příspěvku zaměstnavatele ze sociálního fondu RUP na rok 2024 minimálně 30 dní před prvním dnem měsíce, ve kterém mu vzniká nárok na příspěvek.

Další příspěvky se řídí vnitřní normou UP.

Nabídka externích partnerů

Bankovní služby

ČSOB

ČSOB připravila balíček nadstandardních výhod pro všechny zaměstnance Univerzity Palackého. Abyste je mohli využít, stačí si nechat posílat výplatu na účet u ČSOB nebo Poštovní spořitelny. K jednání o slevách a výhodách stačí předložit zaměstnaneckou kartu UP.

V rámci motivačního programu ČSOB získáte:

 • Plus Konto – 3 % k výplatě do vyčerpání limitu 2 000 Kč, 300 Kč za používání mobilního bankovnictví, výběry zdarma.
 • Státem podporované produkty – doplňkové penzijní spoření životní pojištění. Stavební spoření zcela bez poplatků.
 • Půjčka na cokoliv – neúčelová půjčka, u které nemusíte uvádět účel, 3 % sleva ze sazby nebo garantovaná sazba 7,7 % p.a.
 • Hypotéka – snížená úroková sazba o 0,1 % + vedení hypotéky a odhad zdarma.
 • Pojištění vozidel a řidičů/domácnosti + životní pojištění – slevy z pojistného.
 • Investiční fondy – sleva 50 % na vstupním poplatku.
 • Svět odměn – věrnostní program, ve kterém získané body (za placení kartou, zadávání trvalých příkazů nebo za zřízení nového produktu) vyměníte za dárky z katalogu a slevy u partnerů. Více na svetodmen.cz.

Všechny výhody motivačního programu pro zaměstnance UP naleznete v letáku nebo na www.motivacniprogram.csob.cz. Nabídka se zobrazí po zadání přihlašovacích údajů.

Podrobné informace získáte také u Ing. Martiny Remešové, tel. 733 801 669, Ing. Lucii Zlatníkové, tel. 733 801 313 nebo na pobočce ČSOB banky, Horní nám. 6, Olomouc.

Platnost nabídky od 17. 3. 2024.

Komerční banka

Zaměstnanci UP mohou využít nabídky zvýhodněných bankovních služeb KB a zřídit si „MůjÚčet Plus“ zdarma. Nabídka platí i pro manžela či manželku zaměstnance UP.

Další zvýhodněné služby:

 • Zpracování hypotéky nebo úvěru zdarma
 • 30% sleva na pojištění majetku
 • Uzavření stavebního spoření i Modré Pyramidy zdarma
 • Pomoc s kompletním převodem účtu z jiné banky

Více o poskytovaných slevách naleznete v informačním letáku anebo na pobočkách KB.

Poskytnutí zvýhodněných bankovních služeb KB je určeno zaměstnancům, kteří mají na UP uzavřený pracovní poměr a je vázáno na předložení Potvrzení o pracovním poměru.

Od 1. 11. 2023 mohou zaměstnanci a zaměstnankyně UP využít nabídky zvýhodněných bankovních služeb v programu „KB Premium“, který nahrazuje dosavadní program „MůjÚčet Plus“. Podmínky programu naleznete v přiloženém dokumentu.

Raiffeisenbank

Raiffeisen bank a.s. nabízí balíček výhodných bankovních služeb pro zaměstnance UP. Založte si CHYTRÝ účet s vedením zdarma. Za symbolických 19 Kč měsíčně získáte AKTIVNÍ účet s neomezenými výběry hotovosti z bankomatů všech bank po celém světě. Kompletní nabídku zvýhodněných produktů naleznete v informačním letáku.

UniCredit Bank

UniCredit Bank jakožto jeden z lídrů na trhu v oblast bankovnictví nabízí zaměstnancům a zaměstnankyním UP balíček zvýhodněných služeb:

 • Běžný bankovní účet: Nechejte si svou mzdu zasílat na účet UniCredit Bank a v případě aktivního užívání účtu získejte bonus až 500 Kč měsíčně po dobu jednoho roku.
 • Spotřebitelský úvěr: Získejte při sjednání půjčky první splátku zpět na účet.
 • Hypoteční úvěr: Sleva0,15 % p.a. na úrokové sazbě.
 • Investice: Sleva na vstupní poplatek nebo měsíční platba zpět na účet.
 • Životní pojištění: První měsíční pojistné zpět na účet.

Podmínky využití výše uvedených výhod a další nabídku poskytovatele naleznete zde. Nabídka platí od 1. 3. 2024 do 30. 6. 2024.

Knihy a vzdělávání

Balance koučink

Blanka Orságová, osobní a životní koučka poskytne 15% slevu na jednorázový koučink i na již cenově zvýhodněné balíčky. Koučink i poradenství lze realizovat online i osobně. Kontakt: info@biancakoucink.cz, 737 170 857.

Knihkupectví ANAG

Specializovaná prodejna Knihkupectví ANAG přímo v centru města Vám nabízí široký sortiment odborné literatury (právo, daně, účetnictví, mzdy, ekonomika, management, marketing, společenské vědy, jazyky…) a učebnic pro vysoké a střední školy.

Každý zaměstnanec Univerzity Palackého v Olomouci získá v knihkupectví ANAG tyto slevy:

 • 20% na právnické učebnice z vyd. C.H.Beck
 • 15% na knihy z vyd. Anag a Leges
 • 10% na ostatní publikace

Slevu lze uplatnit po předložení průkazu zaměstnance UP pouze ve firemním knihkupectví ANAG v Olomouci, Kollárovo nám. 698/7, www.anag.cz.

Kosmas

Knihkupectví Kosmas nabízí široký výběr české a světové beletrie, knih pro děti a odborné literatury. V současné době má již 28 poboček po celé republice. Každý zaměstnanec Univerzity Palackého v Olomouci získá v našich knihkupectvích slevu 13 % po předložení průkazu zaměstnance.

Intellego – vzdělávací agentura 

Vzdělávací agentura Intellego, pořádající školení a semináře zaměřené na účetnictví, daně, personalistiku, měkké a manažerské dovednosti a mnohé další, poskytne všem zaměstnancům UP v Olomouci slevu ve výši 15 % na veškeré vzdělávací programy z nabídky agentury. K získání slevy stačí provést objednávku služeb prostřednictvím pracovního e-mailu jmeno.prijmeny@upol.czInformace o aktuálně plánovaných vzdělávacích akcích jsou k dispozici na adrese intellego.cz.

Kultura

Moravská filharmonie Olomouc

Moravská filharmonie Olomouc poskytuje v sezóně 2021/2022 všem zaměstnancům a absolventům UP slevy na všechny koncerty a abonentní cykly ve výši až 20 % ze základní ceny vstupenky. Podívejte se na kompletní program 76. koncertní sezony MFO. Lze platit volnočasovými poukázkami a kartami Sodexo.

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc nabízí zaměstnancům a zaměstnankyním UP v každém měsíci slevu ve výši 30 % na vybraná představení. Sledujte aktuální nabídku na květen a červen. Vstupenky lze zakoupit v pokladně divadla, pro uplatnění zvýhodněné nabídky je třeba se prokázat QR kódem uvedeným v nabídkovém listě či průkazem zaměstnance UP.

Premiere Cinemas

Každý zaměstnanec má slevu 40 Kč slevu ze základního vstupného, v případě 2D filmu tedy zaplatí 159 Kč oproti běžným 199 Kč a u 3D filmu 179 Kč oproti běžným 219 Kč. V rámci transakce mohou zaměstnanci nakoupit po prokázání se zaměstnaneckou kartičkou libovolné množství vstupenek. Možnost zakoupení zvýhodněné vstupenky není nijak časově omezena. Při platbě vstupenek je možné uplatnit stravenky a poukázky od firem Sodexo, Edenred i Chéque Déjeuner na pokladnách multikina. Více na olomouc.premierecinemas.cz

Prodej elektroniky

Alza.cz

Alza.cz patří mezi největší prodejce elektroniky, domácích spotřebičů, počítačů, ale i hraček, šperků či hobby sortimentu a sportovních potřeb. Zaměstnanci a zaměstnankyně mají možnost registrovat se do Benefit programu a čerpat řadu výhod:

 • nižší cenová hladina – výhodnější ceny produktů ve všech kategoriích
 • u některých produktů navíc i množstevní slevy
 • na vyzkoušení službu s doručením na výdejní místa zdarma AlzaPlus+ na 3 měsíce za 1 Kč (poté 299 Kč/rok)
 • exkluzivní nabídky a soutěže pouze pro členy Alza Benefit

Postup aktivace programu k dispozici zde.

Pracující nejsou oprávněni benefit program veřejně sdílet (aktivační kód ani postup aktivace), porušení podmínky může vést ke zrušení Benefit programu.

DATART

Zaměstnanci UP nakupují v e-shopu DATART za VIP ceny. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.datart.cz/vip, kde naleznete i kompletní pravidla programu. Při dalším přihlášení použijte VIP kód. Program je určený výhradně zaměstnancům UP, jeho šíření třetím osobám je nežádoucí.

Philips Česká republika s.r.o

Společnost Philips nabízí pro zaměstnance UP slevu 25 % na nákup produktů z kategorií Osobní péče, Výrobky pro domácnost Péče o matku a dítě v online obchodě společnosti. Pro uplatnění slevy použíjte voucher.  

T. S. Bohemia

T. S. Bohemia patří mezi velké prodejce elektroniky, domácích spotřebičů, zahradní a hobby techniky, sportu, drogerie a chovatelských potřeb. Zaměstnanci a zaměstnankyně UP mohou při nákupech v e-shopu využít VIP programu. Na stránkách naleznete pravidla programu. Po přihlášení do účtu použijte VIP kód. Program je určený pouze pro zaměstnance a zaměstnankyně UP. Platnost programu je do 31. 12. 2024.

Rekreace, lázeňské služby, masáže...

Alexandria cestovní kancelář

CK Alexandria patří mezi největší cestovní kanceláře na českém trhu, od roku 1991 nabízí zájezdy na míru, dle individuálních potřeb a přání klientů a dále skupinové či firemní zájezdy. Pro zaměstnané na UP nabízí cestovní kancelář při předložení zaměstnanecké karty UP slevy ve výši 8 % na zájezdy z aktuální nabídky a 5 % na zájezdy LAST MINUTE. Více informací o podmínkách slev zde.

Horské lázně Karlova Studánka

Horské lázně Karlova studánka, státní podnik, nabízí pro zaměstnance UP slevu ve výši 15 % na vstup do bazénového komplexu, whirlpoolu a solné jeskyně a slevu ve výši 10 % na ubytování hotelového typu. Nově nabízí  slevněné pobyty v horském hotelu Lorkova vila v Čeladné, 15% slevu z pultových cen za ubytování, slevu ve výši 10 % na služby wellness a zvýhodněné rodinné pobytové balíčky.  Tyto slevy nelze kumulovat s jinými slevami. Sleva se nevztahují na již zlevněné pobyty a další zvýhodněné akce.

Lázně Slatinice

Lázně Slatinice se nachází jen 12 km od Olomouce. V moderním zařízení si můžete vychutnat kouzlo rodinných lázní. Léčivý pramen s obsahem sirovodíku se využívá k léčbě pohybového ústrojí, nemoci nervových, kožních, onkologických a některých oběhových.

Na základě předložení identifikační karty zaměstnance můžete čerpat tyto slevy:

 • Samoplátecké pobyty v penzionu Majorka***
  Sleva 10 % z aktuální prodejní ceny pobytu. Sleva se nevztahuje na Last minute pobyty.
 • Léčebné procedury
  Sleva 10 % na lázeňské procedury. Sleva se nevztahuje na zvýhodněné balíčky procedur.
 • 2hod. vstup do sauny Majorka vč. ručníkového servisu a džbánu s šungitovou nebo křišťálovou vodou dle vlastního výběru za zvýhodněnou cenu 300,- Kč/os/2 hod.

Nabídka platí od 1. 1 do 31. 12. 2023.

Objednávky vyřizuje a přijímá:
Ing. Radka Pazderová, tel. 734 121 531, e-mail: pazderova@lazneslatinice.cz
Aktuální nabídku pobytů a léčebných procedur najdete na www.lazneslatinice.cz

Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s.

Mariánské Lázně se svými unikátními přírodními léčebními zdroji patří k nejoblíbenějším lázeňskými městům v ČR již více než 200 let. Pro zaměstnance UP nabízejí rekondiční pobyty se slevou až 20 %. Pobyt si můžete objednat prostředictvím e-mailu reservation.cz@cz.ensanahotels.com.

Masáže fyzioterapie Zdeněk Bartl

Zaměstnanci a zaměstnankyně mají možnost využít po předložení průkazu zaměstnance UP slevu 10 % na služby poskytované firmou Masáže fyzioterapie Zdeněk Bartl. Sídlo studia je v OMEGA centru sportu a zdraví na ulici Legionářská 19 a nabízí vedle klasických masáží také thajské masáže a služby fyzioterapie. Více informací o studiu lze nalézt na webových stránkách.

Relax u Pandy

Relaxační studio nabízí zaměstnaným na UP slevu 50 % na první vstup a následně 10 % na další vstupy po předložení zaměstnanecké karty UP. Studio nabízí služby v oblasti řešení bolestí, krásy, sportu či imunity. Kompletní informace o službách studia jsou k dispozici na webových stránkách.

Sport

HELP CZ – fitness centrum

Fitcentrum HELP CZ Vám nabízí komplex sportovních a relaxačních služeb v příjemném prostředí moderně vybaveného fitness centra v Olomouci. Zaměstnanci UP můžou uplatnit 20% slevu na vstup do fitcentra, aerobic, spinning, solárium a další služby (ceny uvedené v rámci tarifu „student, senior“). Aktuální rozpis cvičení a ceník naleznete zde.

Jako proutek s.r.o.

Dámské fitness centrum je založeno na individuálním přístupu ke klientkám, na zohlednění jejich těla, zdravotního stavu a možností. Kromě klasického fitness centrum nabízí také výživové poradenství, tělesnou analýzu, infrasaunu a masáže.
Centrum nabízí zaměstnankyním slevu 15 % na členské permanentky. Slevu lze uplatnit po předložení zaměstnanecké karty.
www.jako-proutek.cz/olomouc

Lanové centrum Proud

Centrum nabízí slevu 20 % na tyto programy: Šestka v oblacích; Šestka s adrenalinovou houpačkou; Dvanáctka v oblacích; Dvanáctka s adrenalinovou houpačkou; Velká adrenalinová houpačka a program na objednávku PROUD Challenge. Produkt je možné zakoupit po předložení zaměstnanecké karty v areálu Lanového centra PROUD, program PROUD Challenge po objednání.

Legends Gym

Fitness centrum Legends Gym nabízí pro zaměstnance UP jednorázový vstup za studentskou cenu 100 Kč a měsíční permanentku za cenu 800 Kč. Jako bonus je pro všechny zaměstnance první vstup zdarma. Stačí předložit zaměstnaneckou kartou a požádat o tuto výhodu na recepci.

Lion Sport s.r.o.

Síť obchodů se sportovním oblečením Lion Sport nabízí všem zaměstnancům UP, kteří se při nákupu v kamenných prodejnách prokáží zaměstnaneckou kartou, slevu 30 % z platných maloobchodních cen na zboží zakoupené v síti prodejen partnera. Tato sleva se vztahuje také na zboží označené jako „novinka“ a na zboží, na které je již v průběhu sezóny poskytována plošná akční sleva. Slevy se nesčítají, vždy však máte nárok na slevu minimálně 30 % (např. u zboží zlevněného o 20 % vám bude sleva po přihlášení automaticky navýšena na 30 % atp.).
Slevu lze uplatnit i při nákupu v e-shopu po zadání slevového kódu.

Otosport

Jezdíte rádi na kole? Zaměstnanci UP mohou po předložení zaměstnanecké karty využít slevu 5 % na všechno zboží nabízené ve sportovním obchodu zaměřeném na cyklistiku všeho druhu. Prodejna se nachází v prostorách Sportovní haly UP. Více info na www.otosport.cz.

OMEGA centrum sportu a zdraví

Zaměstnanci a zaměstnankyně univerzity po přeložení průkazu zaměstnance získávají slevu 10 % na členství PLATINUM, GOLDA a SILVER. Navíc mohou získat slevu 10 % z nečlenské ceny na nesledující produkty:

 • roční program fitness
 • roční program skupinové lekce
 • roční program 2v1 (fitness + skupinové lekce)
 • roční program MILON

Více informací o centru mohou zájemci najít na www.omegasport.cz 

Ski Kunčice

Ski areál Kunčice se nachází na úpatí Králického Sněžníku a nabízí 4,5 km sjezdovek, včetně dětského vleku, lyžařské školy a půjčovny lyžařského vybavení. Zaměstnanci a zaměstnankyně UP mohou využít po předložení zaměstnanecké karty slevu 25 % na zakoupení skipasu. Sleva platí od pondělí do čtvrtka, nelze ji uplatnit na vícedenní a rodinné skipasy, jeden průkaz – jeden skipas. Více informací o areálu zde.

Snow4Fun Olomouc

Jsme jediný showroom LUSTi v Olomouci. Tuto českou značku lyží si u nás můžete před zakoupením vyzkoušet v rámci půjčovny a testování. Servis lyží a snowboardů provádíme na švýcarském stroji MONTANA. Dále prodáváme českou značku brýlí/helem NANDEJ a špičkové lyžáky Dalbello. V létě provozujeme cykloservis a prodej kol BH, MRX a SCUD. Novinkou je půjčovna vozíků Thule, jejich servis i prodej.
Zaměstnanci mají po předložení zaměstnanecké karty slevu 15 % na servis lyží, snowboardů, běžek, kol, vozíků a kočárků Thule, dále 10 % na zapůjčení vozíků Thule a sjezdových lyží LUSTi a 5 % na veškeré další zboží. www.snow4.fun.

Tempish Sport 

Zaměstnanci mají po předložení zaměstnanecké karty slevu ve výši 33% na celý sortiment v kamenné prodejně v Šantovce. Při nákupu v e-shopu také se slevou 33% je třeba zadat unikátní kód vygenerovaný pro UP.

2Seasons Ski & bike

Už máte novou výbavu na kolo nebo na lyže? Využijte slevy v nově otevřené prodejně 2Seasons ski & bike v Hodolanech, jejímž hlavním zaměřením je prodej a servis lyží, jízdních kol a vybavení pro lyžování a cyklistiku. Po předložení zaměstnanecké karty UP máte nárok na slevu 7% na zboží a servis a slevu 2% na akční nebo zlevněné zboží a služby, akční běžkové sety Sporten. Více informací o prodejně na webu www.kola-lyze-olomouc.cz.

Sdílená mobilita

Autonapůl

První český carsharing Autonapůl umožňuje zaměstnancům Univerzity Palackého zvýhodněnou registraci bez nutnosti složení běžné kauce 5000,- Kč. Získáte tak přístup k desítkám vozů v Olomouci i dalších 7 městech ČR. Vše jednoduše, online a bez závazků.

“S aplikací Autonapůl nemusím nic řešit. Stačí mít s sebou chytrý telefon, na kterém si z minuty na minutu nebo klidně půl roku předem zarezervuju auto, nasednu a jedu kdykoli a kamkoli,“ říká Honza Dolínek, ředitel Eduin a dlouholetý uživatel Autonapůl.
Registrujte se z e-mailu s doménou @upol.cz a vyzkoušejte bez závazků nabídku sdílených vozů, mezi kterými jsou také elektromobily či hybridy.
Více informací a postup jak na to, najdete na webu autonapul.cz/upol.

Eagle Scooters

Využijte slevu 25 % na jízdné sdílených koloběžek Eagle Scooters. Stáhněte si aplikaci v App Store nebo Google Play a v ní se zaregistrujte pomocí e-mailu jmeno.prijmeni@upol.cz. Zároveň zašlete info o registraci spolu s vašim jménem na adresu info@eaglescoots.com. Potvrzení aktivace slevy naleznete přímo v aplikaci v záložce „ceník“.

Nextbike Czech Republic

Nextbike Czech Republic poskytuje všem zaměstnancům UPOL při první registraci s e-mailem v podobě jmeno.prijmeni@upol.cz  automaticky kredit 100 Kč na svůj nextbike účet. Zároveň poskytuje všem zaměstnancům unikátní kód na roční předplatné, díky kterému ho získají jen za 599 Kč (standardně 1149 Kč). Speciální kód má i na měsíční předplatné, se kterým ho získají jen za 129 Kč (proti standardním 189 Kč). Předplatné přináší všem uživatelům 30 volných minut na každou jízdu. Návod jak na registraci, půjčení nebo vrácení kola naleznete v letákuVíce o Nextbike v České republice

Telekomunikace

NejPřipojení.cz

Společnost NejPřipojení.cz nabízí zaměstnancům UP digitální televize kdekoli se slevou až 25 %. Přehled balíčků naleznete zde. Pro uplatnění slevy při online objednávce zadejte PROMO kód. Na pobočce společnosti (Dolní náměstí 55/33, Olomouc) se k uplatnění slevy předložte zaměstnaneckou kartou.

T-Mobile

Zaměstnanci UP mohou od 1. 10. 2022 využít  nové zvýhodněné hlasové a datové tarify v rámci programu T-Mobile Benefit. Vyberte si jeden z nabízených tarifů z aktuální nabídky. Navštivte kteroukoli pobočku T-Mobile, webové stránky operátora nebo sjednávejte telefonicky přes zákaznické centrum T-Mobile na telefonním čísle 800 737 373.

Pro identifikaci je vždy potřeba uvést číslo T-Mobile programu (pro vstup do webového portálu operátora, použijte také heslo pro přihlášení).

Upozorňujeme, že tarif si zjednává zaměstnanec u operátora na svoje jméno (příp. rodné číslo) a to i v případě, že ho zřizuje pro rodinného příslušníka. Využívaní tohoto benefitu se váže na dobu trvání pracovního poměru na UP. Benefit je určen jenom zaměstnancům v pracovním poměru a zaměstnancům zaměstnaným na DPČ v rozsahu 16 a více hodin týdně. Po jeho ukončení je zaměstnanec povinný si s operátorem zjednat nové podmínky využívaní služeb.

V případě nejasností a dalších otázek se můžete obracet přímo na Oddělení řízení lidských zdrojů RUP přes e-mail benefity@upol.cz nebo na společnost Cellbest info@cellbest.biz.

Původní nabídka tarifů platná do 31. 9. 2022.

Další služby a obchody

Atlant taxi 

Zaměstnanci mají po předložení karty slevu na taxislužby ve výši 23 % z běžné sazby jízdného za 1km a 23 % z běžné nástupní sazby uvedené v aktuálním ceníku. Více na www.atlanttaxi.cz. Viz též leták.

Exprespneu.cz

Pneuservis a autoservis Exprespneu.cz nabízí zaměstnancům UP tyto slevy:

 • 10% sleva na autoservis (výměna oleje, brzd, čepů, tlumičů, plnění klimatizace a další služby);
 • 10% sleva na pneuservis.

Poskytované slevy na služby je možné uplatnit výhradně na pobočce v Olomouci (aktuálně U Stadionu 4, 779 00 Olomouc).

Flora Optik s.r.o.

Oční optika Flora Optik nabízí v rámci služeb prodej brýlí, včetně sportovních a dětských, měření zraku, poradenství při aplikaci kontaktních čoček a v případě potřeby je schopna zajistit konzultaci s očním lékařem.
Pro zaměstnance a zaměstnankyně univerzity nabízí slevu 10 % na své služby a 1 bezplatnou kontrolu zraku za rok zdarma. Slevu lze uplatnit po předložení zaměstnanecké karty.
floraoptik.cz

Hodinky-sperky.cz

Internetový obchod Hodinky-sperky.cz nabízí prodej zlatých a stříbrných šperků, barometrů, budíků, nástěnných i stolních hodin a náramkových hodinek. Zaměstnanci získají slevu 10 % na vybrané zboží zakoupené v internetovém obchodě po zadání unikátního kódu přímo do objednávky.

Náš Slunovrat

Institut zdravotně-sociálních služeb, z.ú. – služba Náš Slunovrat pomáhá seniorům, osamělým, osobám se sníženou soběstačností, i chronicky nemocným žít bez obav ve svém přirozeném domácím prostředí. Služba dává dětem a vnoučatům jistotu, že jsou jejich prarodiče v bezpečí. Jádrem služby Náš Slunovrat je nepřetržitě fungující operační středisko, kde pracují vyškolení operátoři připraveni klientům kdykoli účinně pomoci. Služba je dostupná 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Partner nabízí pro zaměstnance UP balíček Standard na zkoušku po dobu 6 měsíců zdarma nebo slevu 15 % na balíčky Comfort a Premium. Více o programu a slevový kód naleznete v přiloženém letáku.

Nejkola Autoservis Olomouc s.r.o.

Autoservis a pneuservis Nejkola nabízí zaměstnancům a zaměstnankyním UP slevu ve výši 10 % na pneuservisní práce. Poskytovanou slevu lze uplatnit na provozovně v Olomouci na adrese Na vlčinci 16/3 po předložení zaměstnanecké karty UP.

OBI

Zaměstnanci UP mají 10 % slevu na nákup v OBI v Olomouci na Horním Lánu (netýká se akčního zboží) a zboží ve výprodeji, stačí u pokladny při platbě přeložit  průkaz zaměstnance.

Informace pro externí partnery

Jste firma či obchodní společnost a máte zájem o spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci při poskytování slev či jiných zvýhodněných služeb pro zaměstnance (popř. absolventy) univerzity? Potom, prosím, vyplňte nabídkový formulář a zašlete nám jej na adresu benefity@upol.cz. Oddělení řízení lidských zdrojů RUP vás bude následně kontaktovat.

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies a případné další síťové identifikátory, které mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky). My a někteří poskytovatelé námi využívaných služeb, máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají provozovat a zlepšovat naše služby. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas. Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat (odkaz najdete v patě stránek).

(Technické cookies nezbytné pro fungování stránek. Neobsahují žádné identifikační údaje.)
(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)