Milé studentky, milí studenti,

i na začátku léta vám zasíláme pravidelný univerzitní newsletter s důležitými a zajímavými informacemi z dění na Univerzitě Palackého.

Hlavním sdělením je dnes především zdravice rektora Martina Procházky v rámci kampaně Zodpovědný Palacký. Dočtete se nicméně také o novinkách v rámci covidových opatření, možnostech brigády na Kolejích UP, poptávce po dobrovolnících na Olomoucký půlmaraton či o nejbližší akci Zaparkuj v kultovní proluce u Muzea umění. Děkujeme za vaši spolupráci a za váš zájem o probíhající či blížící se aktivity.

Po návratu ze zahraničí na UP jen s testem
V rámci nejnovějších protiepidemických opatření je nutné se od 9. července při návratu ze zahraničí prokázat při vstupu na UP negativním testem na covid-19. Toto nařízení se týká jak zaměstnanců, tak studentů Univerzity Palackého. Výjimky jsou pro očkované osoby či osoby, které prodělaly covid-19. Podrobnosti najdete v textu na koronawebu. Děkujeme za vaši ohleduplnost, spolupráci a za to, že jste i v tomto směru „zodpovědný Palacký“.

Všechny informace ohledně covidového režimu na UP i nadále najdete na webu upol.cz/covid-19.

New conditions after returning from abroad, covid-19 survey for students
As of 9 July it is necessary to prove yourself with a negative test for covid-19 when entering UP premises after returning from abroad. This new government regulation applies to both employees and students. Exceptions are for vaccinated persons or persons who have undergone covid-19. Details on the coronaweb. Thank you for your cooperation! Also, we would like to ask you to take part in online survey Impact of the covid-19 Pandemic on University Students.

All the details regarding the covid regime at UP can be found on “well-known” website upol.cz/en/covid-19.

Blíží se konec letního semestru, který opět výrazně ovlivnila probíhající pandemie covidu-19. Chtěli bychom všem z vás poděkovat za to, jak jste se s touto nezvyklou situací vypořádali a jak jsme i díky vašemu nasazení, nadšení a svědomitosti zvládli další netradiční semestr dotáhnout do úspěšného konce. Věříme, že příští semestr se již na univerzitě potkáme tváří v tvář. K tomu však musí svou zodpovědností přispět jeden každý z nás. Přečtěte si letní zdravici rektora Martina Procházky, v němž všechny z nás prosí, abychom přes léto byli jako „zodpovědný Palacký“. Děkujeme, že vám situace není lhostejná.

Budete přes léto v Olomouci a poohlížíte se na poslední chvíli po brigádě? Proč nezůstat přímo na unvierzitě a nepomoci s chodem univerzitních kolejí?! Správa kolejí a menz UP totiž přijme studenty/studentky na prázdninovou výpomoc. Posily se hledají na tyto činnosti:
 • úklid
  VŠ koleje Neředín | 1. 7. – 31. 8. 2021
  VŠ koleje Envelopa | 15. 7. – 31. 8. 2021
 • pomocné práce na údržbě, montování, stěhování drobného nábytku
  VŠ koleje 17. listopadu | 1.–31. 8. 2021 (pouze pro starší 18 let)

Podrobnější informace získáte na telefonech 585 638 014 a 774 125 331 nebo na e-mailu: jana.trundova@upol.cz.

  Olomouc se v sobotu 14. 8. po roční koronavirové pauze opět stane běžeckým centrem v rámci Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Stejně jako v minulých letech jsou pro zajištění tohoto sportovního svátku potřeba stovky dobrovolníků a my věříme, že se tradičně zapojí i velký počet studentů a zaměstnanců UP. Pokud chcete s organizací jako dobrovolníci pomoci, hlaste se prosím u koordinátora Jana Gregara na e-mailu honza.grenge@gmail.com. Do zprávy uveďte své jméno, tel. číslo, datum narození a preferovanou velikost trička. Děkujeme za vaši pomoc!

  Třetí letošní ZaparkujFest plný her, relaxu, hudby a filmu se v rámci spolupráce s Muzeem umění Olomouc při příležitosti Trienále SEFO 2021 opět uskuteční v netradičním prostoru proluky vedle Muzea umění. Ve čtvrtek 15. července se můžete těšit na koncert ostravské indierockové kapely Places či na projekci maďarské fantaskní komedie Líza, liščí víla. Mimo to na vás čeká také workshop slackline, street artu a mnoho dalšího. Rodiny s dětmi více než vítány! Podrobnosti najdete na webu a na Facebooku.

  Nominujte kandidáta na Přednášku k poctě J. L. Fischera
  Právě v těchto dnech můžete nominovat kandidáta na Přednášku k poctě Josefa Ludvíka Fischera. Tradice těchto přednášek byla založena roku 1994 při příležitosti stého výročí narození prof. Ludvíka Fischera, prvního rektora obnovené olomoucké univerzity, a uskutečňuje se jako projev ocenění významu této osobnosti v historii UP.

  Přednášku k poctě Josefa Ludvíka Fischera by měla proslovit významná česká či zahraniční osobnost z kterékoliv vědní oblasti, tematicky by měla být přednáška zaměřena na závažný a aktuální badatelský problém. Přednáška se koná jedenkrát v roce, zpravidla v měsíci listopadu. Návrh na kandidáta přednášky může podat každý člen akademické obce prorektorovi UP pro vědu a výzkum na adresu prorektor.veda@upol.cz do 31. července 2021. Součástí návrhu musí být stručné zdůvodnění.

  O finálním výběru kandidáta rozhodne rektor UP na základě návrhu komise předloženého příslušným prorektorem. Souhrn dosud realizovaných přednášek k poctě Josefa Ludvíka Fischera naleznete zde.

  Víte, že...

  Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
  naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

  facebook
  instagram
  twitter
  youtube