Milé studentky, milí studenti,

UP se zase o kousek přiblížila svému cíli a idejím v oblasti ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí. Do svých řad totiž hledá koordinátora udržitelného rozvoje, který by dal plán a vize „zelenému“ směřování univerzity.

Výrazně v posledních týdnech také znovu aktivovalo své dobrovolníky Dobrovolnické centrum UP. I nadále přitom nabízí své služby všem organizacím, které by v dnešních intenzivních pandemických časech uvítaly pomoc studentů a zaměstnanců ve všemožných oblastech. 

V dnešním newsletteru se pak vracíme k aktuálnímu proslovu rektora Jaroslava Millera ke včerejšímu státnímu svátku a dozvíte se také nejnovější informace o Noci vědců či „okénkovém“ režimu v UPointu.

Režim na UP za „časů korony“
Všechny aktuální informace, dokumenty, manuály, kontakty na poradny, rozcestníky na informace z fakult a další najdete tradičně na „koronawebu“ upol.cz/covid-19.
V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Regime at UP during “corona time”
You can find the latest information, documents, manuals, useful contacts, overview of preventive measures in Czechia, etc. on the „coronaweb“ upol.cz/en/covid-19.
We have set up a special e-mail address for your questions at: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Proslov rektora k příležitosti státního svátku 17. listopadu
Pokud jste dosud neviděli zdravici rektora Jaroslava Millera ke včerejšímu výročí událostí 17. listopadu, můžete ji zhlédnout na Žurnálu. Rektor ve svém aktuálním proslovu nabízí spojitosti mezi událostmi listopadu 1989 a současnou pandemií. Zamýšlí se nad významem a proměnou pojmu „svoboda“ a faktem, že během aktuální pandemické krize je cestou ke svobodě především osobní odpovědnost každého z nás. Buďme v těchto dnech pandemie stejně jednotní, jako jsme byli během listopadových událostí.

Noc vědců bude online a s bohatším programem
Letošní Noc vědců se s ohledem na přetrvávající preventivní protikoronavirová opatření poprvé v historii uskuteční online. Žádná ztráta programové pestrosti a nabídky aktivit se však nekoná. Spíše naopak! Od 27. 11. na vás na webu čeká například „dokumentární Netflix“ na robotí téma od AFO, přednášky a workshopy řešící téma vztahu člověka a robota ze všech možných perspektiv, desítky zábavných videí a interaktivních pracovních listů či robotí „audiopohádky“ na dobrou noc od zaměstnanců Knihovny UP.

Kompletní program plný videí, interaktivních online workshopů, přednášek, pracovních listů či her ke stažení najdete na webu Noci vědců. Na své si přijdou přírodovědci i humanitně zaměření jedinci, sportovci, pokusníci, lidé, kteří věří na zázraky, a mnozí další.

Sportovci mohou žádat o podporu vyskoškolského sportovního centra
Věnujete se sportu na profesionální národní či mezinárodní úrovni a jste zároveň studentem/studentkou UP? Do 20. listopadu můžete žádat o odbornou i finanční podporu vaší sportovní i studijní kariéry a v rámci projektu UNIS být zařazeni do Vysokoškolského sportovního centra MŠMT Victoria. Podrobnosti v článku na Žurnálu.

Dveře zavřené, „okno“ otevřené. Vyzvedněte si objednávky z e-shopu UPointu osobně
Během vašich nákupů na novém e-shopu UPointu můžete nově zaškrnout také možnost osobního odběru a poté si svou předem zaplacenou objednávku univerzitní radosti vyzvednout ve dveřích kamenné prodejny. Provozní doba okénka je od pondělí do čtvrtka od 10:00 do 12:00. Po objednání prosím vyčkejte na e-mailovou výzvu k vyzvednutí. Instrukce k samotnému výdeji pak najdete přímo na místě.

Zajímá vás divadlo? Zúčastněte se výzkumu a buďte na startu Klubu mladého diváka
Jaký je zájem studentů olomouckých základních, středních a vysokých škol o divadlo a o případné vytvoření Klubu mladého diváka v Olomouci? To zjišťuje ve svém výzkumu Katedra divadelních a filmových studií FF UP.

Klub mladého diváka by nabízel svým členům vstupenky do divadel za sníženou cenu, rozbory divadelních představení, přednášky, workshopy, setkání s tvůrci a herci, tvůrčí dílny, a mnoho dalších akcí zaměřených na divadlo.

Do výzkumu se můžete zapojit vyplněním online dotazníku.

Zpestřete si večer zábavnými vědomostními kvízy
Obdobně jako na během jarních časů korony si pro vás oddělení komunikace UP ve spolupráci s Hospodským kvízem připravilo zdarma ke hře dva zábavné online kvízy. Jeden z oblasti českého filmu a jeden určený (nejen) pro středoškoláky. K jejich zahrání si potřebujete jen počítač, mobil či tablet s přístupem k internetu nebo chytrou televizi. Kvíz najdete společně s hesly níže. Kvízy jsou zpřístupněny jen do neděle 22. listopadu, tak nemeškejte. Přejeme příjemnou zábavu!

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube