Milé studentky, milí studenti,

nouzový stav v Česku byl prodloužen do 20. listopadu a s ním předběžně i platnost dosavadních opatření vztahujících se na život na UP. Přesto, že většina univerzity momentálně funguje online, UP nezahálí a připravuje se na kampaň pro vaše nové kolegy a kolegyně. Od 1. listopadu si (nejen) středoškoláci mohou podávat přihlášky na některou z více než 700 studijních kombinací, včetně úplných novinek akreditovaných s ohledem na aktuální trendy a poptávku na trhu práce.

A aby těch online záležitostí nebylo málo, níže naleznete pozvánky na online podobu tradičního festivalu PAF, pestrou diskuzi o kreativcích a kulturních činitelích v Olomouci či slavnostní představení knihy významného českého heraldika Jiřího Loudy, k níž napsal předmluvu britský princ Charles. Na internetu si můžete rovněž přečíst nové číslo univerzitního Žurnálu. A virtuálně se můžete přihlásit také do nového ročníku Cen rektora za nejlepší práci či sportovní výkon.

Režim na UP za „časů korony“
Všechny aktuální informace, dokumenty, manuály, kontakty na poradny, rozcestníky na informace z fakult a další najdete tradičně na „koronawebu“ upol.cz/covid-19.
V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Regime at UP during “corona time”
You can find the latest information, documents, manuals, useful contacts, overview of preventive measures in Czechia, etc. on the „coronaweb“ upol.cz/en/covid-19.
We have set up a special e-mail address for your questions at: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Ceny rektora: přihlásit můžete práci i sportovní výkon
Studenti UP mohou opět své zdařilé závěrečné diplomové práce, zveřejněné odborné články či nejlepší sportovní výkony přihlásit do soutěže o Cenu rektora UP. Přihlášky, práce a potřebné sounáležitosti je nutné zaslat elektronicky do 1. prosinec 2020 (včetně). Ocenění obdrží od rektora diplom a finanční odměnu. Podrobné podmínky i formuláře najdete na úřední desce UP.

Role univerzity během jarní pandemie? Mapuje ji nový Žurnál
Portrét lékaře, přednosty Ústavu mikrobiologie a emeritního děkana LF Milana Koláře, rychlotesty z LF a magnetické nanokuličky z RCPTM, které pomohly při boji s pandemií covidu-19, připomenutí našich (nejen) dobrovolnických aktivit v době jarního nouzového stavu, příběh písničkářky Terez Wrau či rozhovor s rektorem UP Jaroslavem Millerem o tom, co nám pandemie dala a vzala. To vše najdete v novém Žurnále, který si můžete přečíst elektronicky z pohodlí domova.

Vydavatelství UP spolu s Vlastivědným muzeem v Olomouci v těchto dnech vydává životní dílo významného českého heraldika Jiřího Loudy, mj. autora velkého státního znaku ČR a také znaku Olomouckého kraje. Kniha Coats of Arms of the Knights of the Order of the Garter / Erby rytířů podvazkového řádu mapuje prostřednictvím více než tisícovky unikátních kreseb erbů téměř sedmisetletou historii jednoho z nejvýznamnějších rytířských řádů v Anglii, v jehož čele dnes stojí britská královna Alžběta. O významnosti knihy svědčí i fakt, že předmluvu ke knize napsal britský princ Charles

A již v pondělí 9. 11. ve 14:00 dojde ke slavnostnímu online představení této publikace za účasti váženého hosta – z Prahy se do videokonference připojí také britský velvyslanec v ČR Nick Archer. Přímý přenos události můžete sledovat na YouTube

PAF Online
Po AFO byla před výzvu pořádání festivalu v době koronavirové pandemie postavena také další tradiční akce spjatá s naší univerzitou – PAF alias Přehlídka filmové animace a současného umění. Organizátoři se s omezeními rozhodli vypořádat třemi způsoby – uspořádají online variantu festivalu, představí výstavy přímo ve veřejném prostoru Olomouce a vydají speciální sborník a katalog v jednom. Tématem letošního ročníku je Domino a uskuteční se od 3. do 6. prosince. Více informací v tiskové zprávě a průběžne na webu PAFu.

Je Olomouc kreativní? Diskutovat o tom budou europoslankyně i zástupci města, kraje a univerzity
Jak se Olomouc potýká s odlivem kreativních mozků? Mění se situace a zůstávají nadaní kreativci v Olomouci? A jak olomouckou kulturní a kreativní sféru ovlivnila koronakrize? O tom budou ve středu 11. 11. od 16:30 online diskutovat poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová, zástupci Univerzity Palackého, města Olomouce i Olomouckého kraje. Podrobné informace naleznete na webu a Facebooku. Moderovaná diskuze se bude odehrávat na ZOOMu, pro získání linku na stream je potřeba se nezávazně registrovat.   

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube