Milé studentky, milí studenti,

UP naplno přepla do online režimu, ale univerzitní život se tím nezastavil. Vaše semináře a přednášky probíhají ve velkém přes Zoom, Teams aj. a do virtuálního prostředí se stěhují také mnohé univerzitní akce. Seznamte se s tím, co vás na internetu čeká a nemine.

Níže si pak můžete přečíst nejnovější zprávy související s covidovým režimem na UP, informaci o nové proděkance pro vědu a výzkum na FF a tradiční přehled aktualit a pozvánek.

Uzavření Knihovny UP, otevírací doba menz, zrušení promocí aj.

S ohledem na aktuální nařízení Vlády ČR se od zítřka 22. 10. uzavírá Knihovna UP na Zbrojnici i všechny její pobočky na fakultách. Vedení a zaměstnanci knihovny nyní intenzivně pracují na realizaci alternativních možností půjčování knih, prodlužování výpůjček, vrácení knih atp.

Od 26. 10. dochází také k omezení provozu některých menz a bister FreshUP. Podrobnosti najdete zde.

Před pár dny bylo definitivně rozhodnuto o tom, že na podzim se na fakultách neuskuteční žádné promoce. Další aktuální informace najdete tradičně na „koronawebu“:

► ► ► upol.cz/covid-19 ◄ ◄ ◄
(pokud je přímý odkaz přetížen, vepište adresu přímo do vašeho prohlížeče)
V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Closing of UP Library, opening hours of dining halls, etc.

With respect to the current Czech government measures in place, the UP Library main branch and all other branches at UP faculties will close their doors on 22 October. Library management and employees are now working intensively on alternate methods of borrowing, renewing, and returning books.

As of 26 October there is also a change of opening hours of some dining halls and FreshUP bistros. Details.

It has been also decided, that graduation ceremonies will not take place at any faculty in the Autumn. You can find these and other information and news on the „coronaweb“:

► ► ► upol.cz/en/covid-19 ◄ ◄ ◄
(if the direct link is overloaded, type the address directly into your web browser)
We have set up a special e-mail address for your questions at: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Dobrovolnictví na UP: Zapojte se do pomoci během pandemie covidu-19
V aktuální náročné situaci se opět zvedá velká vlna dobrovolnické pomoci mezi studenty a zaměstnanci UP. Pokud se chcete do dobrovolnické pomoci zapojit také, zavítejte na stránky Dobrovolnického centra UP. V těchto dnech si navíc svou cenu rektora za dobrovolnictví přebírá hned 52 dobrovolníků z jarní vlny pandemie covid-19. Seznamte se s nimi.

Dejte řád svému roku 2021 v univerzitním městě
Panoramata Olomouce, známá i neznámá zákoutí města, netradiční diář motivační i tradiční diář kapesní. Pokud u vás stále papír vítězí nad Google kalendářem, dejte svému roku 2021 řád s univerzitní kolekcí kalendářů a diářů. S ohledem na uzavření kamenného UPointu od 22. 10. prosím objednávajte své kalendáře a diáře na webu.

MusicOlomouc probíhá online. Sledujte koncerty z pohodlí obýváku
Tradiční festival soudobé hudby, na jehož organizaci se výrazně podílejí muzikologové z UP, se nenechal nastalou koronakrizí zaskočit. Dvanáctý ročník festivalu tak probíhá online a vy můžete jednotlivé koncerty sledovat živě na YouTube. Zahajovací koncert sice proběhl už 15. 10., ale několik dalších pozoruhodných umělců má festival ještě v rukávu. Třeba už dnes v sedm večer. Sledujte z pohodlí domova!

Začíná Festival asijské kultury. Zúčastněte se online workshopu
Také plánovaný Festival asijské kultury, který pořádá UP, se kvůli aktuální situaci bude odehrávat online. První bod programu si můžete užít již zítra 22. 10. od 16:00 v rácmi streamu na Facebooku. Hlavní téma: Furošiki. Že vám tento japonský název nic neříká? Tak vězte, že se jedná o šátek čtvercového tvaru různorodého materiálu, do kterého můžete zabalit prakticky cokoliv. A vy se během workshopu naučíte, jak tento šátek správně vázat.

Cena Wernera von Siemense hledá nejlepší práce, pedagogy a vědce
Již 23. ročník tradičních vědeckých cen opět nabízí odměny od 50 do 300 tisíc. Čekají na nejlepší magisterské a disertační práce, nejlepší vyučující a nejlepší vědce. Víte o komkoliv, kdo by si za své nedávné badatelské či pedagogické počiny zasloužil ocenit? Neváhejte a přihlaste jej. Ostatně, pokud se vám podaří doporučit vítěze, čeká odměna 10 tisíc korun i na vás. Šiřte slávu olomouckých studentů, akademiků a vědců do světa! Podrobnosti naleznete na stránkách soutěže.

Učíte se korejsky? Zúčastněte se zajímavé soutěže v psaní
Velvyslanectví Korejské republiky v Rakousku pořádá soutěž, do níž se mohou zapojit i studenti korejštiny z Česka. Napište esej na jedno ze dvou témat. Na vítěze čekají zajímavé odměny cestovatelského, technického i potravinového rázu. Podrobnosti na stránkách katedry asijských studií UP.

Víte, že...
  • ...novou proděkankou pro vědu a výzkum na FF se stala Jana Zapletalová?
  • ...proběhl rozsáhlý průzkum mezi absolventy UP? Přečtěte si jeho vyhodnocení.
  • ...až do 15. listopadu je na nádvoří Zbrojnice k vidění zajímavá fotovýstava, mapující téma manipulace a cenzury ve fotožurnalistice?
  • ...vědci úspěšně zrekonstruovali podobu brouků z období dinosaurů?

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube