Vážené kolegyně, vážení kolegové,

vývoj situace kolem pandemie covid-19 v posledních dnech zintenzivnil, proto dnešní newsletter opět uvádíme aktuálními informacemi týkajícími se života na UP a organizace blížícího se začátku semestru v časech „korony“. Tyto informace se samozřejmě budou pravděpodobně v nadcházejících dnech vyvíjet, sledujte proto pravidelně speciální web uvedený níže.

Mimo to pro vás máme i informace o bezplatných kurzech CŽV, blížícím se Dni zdraví pro zaměstnance UP, sportovních programech Akademik sport centra a mnoho dalšího.

Návrat roušek, lékař pro cizince a další aktuální opatření na UP
Již od zítřejšího dne (10. 9.) si v prostorách univerzity opět nasadíme roušky nebo jinou ochranu dýchacích cest. Vyplývá to z aktuálních nařízení ministerstva zdravotnictví. Informace k tomuto, ale i souhrn dalších opatření a doporučení platných v současné situaci na UP či rozcestník na informace z jednotlivých fakult naleznete na speciální webové stránce níže. 

UP se rovněž dohodla s lékaři z Vojenské nemocnice Olomouc na zajištění zdravotnických služeb pro zahraniční studenty a zaměstnance UP. V případě potřeby mohou od pondělí do pátku ideálně od 9:00 do 11:00 kontaktovat lékaře na čísle +420 973 407 040.

► ► ► upol.cz/covid-19 ◄ ◄ ◄
(pokud je přímý odkaz přetížen, vepište adresu přímo do vašeho prohlížeče)
V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Aktualizací prošel také seznam nejčastějších otázek a odpovědí na adrese upol.cz/covid-19/faq.
Return of masks, doctor for foreigners, and other measures
As of tomorrow (10 Sept), we all must again wear masks or other respiratory personal protection devices inside university premises. This is a directive from the Czech Ministry of Health. Information on this and other measures, including recommendations valid in the current situation at UP and a link page for information at individual faculties can be found on the special webpage below.

UP has made an agreement with doctors at the Olomouc Military Hospital to provide health services for international students and UP employees. Contact the doctors Monday–Friday, preferably from 9–11 am via telephone at +420 973 407 040.

► ► ► upol.cz/en/covid-19 ◄ ◄ ◄
(if the direct link is overloaded, type the address directly into your web browser)
We have set up a special e-mail address for your questions at: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers on upol.cz/en/covid-19/faq will also be updated within next few days.

Rozšiřujte si obzory s bezplatnými kurzy CŽV
Oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce RUP nachystalo pro zaměstnance UP tradičně pestrou paletu vzdělávacích programů CŽV, díky kterým se můžete dále profesně rozvíjet. Programy jsou zaměřené na podporu excelence ve vzdělávání, a proto jsou primárně určeny zaměstnancům, kteří se věnují vzdělávací činnosti na UP. Veškeré programy jsou pro zaměstnance UP zdarma. Aktuální nabídku volných kurzů na zimní semestr 2020 naleznete na webu upol.cz/zamestnanci.

Rektor ocení autory odborných publikací. Nominovat můžete i vy
I letos se mohou autoři odborných knih z řad univerzitních zaměstnanců ucházet o Čestné uznání rektora Univerzity Palackého. Návrhy na ocenění přijímají oddělení vědy a výzkumu na jednotlivých fakultách, přičemž návrh na ocenění může podat každý zaměstnanec UP. Uzávěrka je 30. září 2020. Podrobnosti včetně nominačních formulářů najdete v textu na Žurnálu.

Den zdraví na UP nabídne pestrý program
Kontrola zraku, diagnostika pohyblivosti a složení těla, praktické ukázky první pomoci, nábor do registru dárců kostní dřeně. To je jen část z toho, co zdarma nabídne Den zdraví pro zaměstnance UP, který se uskuteční 24. září od 10:00 do 14:00 v prostorách Zbrojnice a UPointu. Kompletní program najdete na stránkách upol.cz/denzdravi. Přijďte se dozvědět něco o vašem těle i různých aktivitách UP. Na každém stanovišti vám budou pochopitelně k dispozici roušky i dezinfekce.

Zveřejňujte vaše události v univerzitním kalendáři
Pořádáte na vašem pracovišti (a to i online) významnou přednášku, konferenci či kulturní akci a chcete, aby se o nich dozvěděli kolegové, studenti a širší veřejnost? Využijte kalendář akcí na webu UP, do kterého můžete zaslat informace online.

Ve zdravém těle zdravý duch. Akademik sport centrum UP zahajuje prodej sportovních průkazu a připravil kompenzace za období pandemie
Je libo aerobic, jógu, salsu, fotbal nebo snad horolezectví či jezdectví? Akademik sport centrum zahajuje tradiční prodej průkazů na desítky svých sportovních programů, které se uskuteční v letošním akademickém roce. Prodej začne 16. 9. ve vstupní hale kolejí Bedřicha Václavka, přičemž cena průkazů začíná dle druhu zvoleného sportu na 780 Kč za semestr nebo 1280 Kč za ak. rok.

ASC UP připravil také dvě možnosti finanční kompenzace za zrušené lekce během jarní pandemie covid-19. Můžete využít buď 1) možnosti vrácení peněz z nevyužitých lekcí, nebo 2) převedení nevyužitých lekcí u vybraného sportovního programu do dalšího semestru, čímž se automaticky sníží cena za předplacený sportovní průkaz pro následující semestr. Podrobnější info na webu ascup.upol.cz.

„Read to Be Ready“. S tímto mottem spouští Britské centrum Knihovny UP novinku tohoto akademického roku – dětský čtenářský klub. Spřátelte vaše děti s angličtinou!

Klub je určen pro děti zaměstnanců UP a bude pro ně zdarma. Plánovaná skupinka by měla mít maximálně osm členů ve věku 10–12 let. Členství bude na jeden rok tak, aby se v dalším roce dostalo na další zájemce.

Plán četby obsahuje 7 titulů. Jde o tzv. readery, tedy zjednodušené čtení (děti se mohou těšit např. na Dickensovu A Christmas Carol, Kiplingovu The Jungle Book nebo na jeden z případů Sherlocka Holmese). Plán však může být pozměněn v závislosti na úrovni malých čtenářů.

Schůzky, během nichž si o přečtených titulech bude s dětmi povídat vedoucí klubu Mgr. Marcela Koupilová, budou probíhat od října do května každý třetí pátek v měsíci (kromě prosince, kdy se klub sejde už druhý pátek) od 15 do 16 hod.

Více informací (kompletní plán četby, harmonogram schůzek) najdete na webu Britského centra KUP. Registrace do dětského čtenářského klubu je možná pouze prostřednictvím tohoto formuláře.

Pozvánky: Diskuze o klimatu i atletické přebory
  • Online diskuze ke změne klimatu. Adaptace na klimatickou změnu bude hlavním tématem diskuzního setkání oborníků, které proběhne 21. září od 16 hodin v aule Ostravské univerzity a kterou spolupořádá Univerzita Palackého. Diskuze bude vysílána online prostřednictvím magazínu Universitas.cz. Podrobnosti najdete v článku na Žurnálu.
  • Přebor UP v atletice. V neobvyklém termínu na začátku zimního semestru se uskuteční Přebor Univerzity Palackého v atletice, na němž změří síly sportovci nejen z řad studentů napříč univerzitou. Závody proběhnou ve středu 23. září na atletickém stadionu TJ Lokomotiva, slavnostní zahájení je naplánováno na 15:00. Podrobnosti najdete zde.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube