English version

Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci,

držíme své slovo z minulého newsletteru a přinášíme vám před Vánocemi jeho poslední letošní číslo. Nadcházející svátky a konec roku jsou obdobím díků a bilancování, proto tento zpravodaj otevíráme vánočním přáním rektora Martina Procházky, které si můžete přečíst na Žurnálu. Posíláme také univerzitní pééfko a dva tipy, pokud sháníte dárky na poslední chvíli: Skriptárna na Zbrojnici i UPoint mají otevřeno i ve čtvrtek.

Velký zájem o očkování v rektorově pracovně
Budova, kde od roku 1946 sídlí rektorát naší univerzity, získala svou současnou podobu na začátku 18. století. Dříve sloužila jako rezidence probošta olomoucké kapituly. V letošním předvánočním období se však zřejmě poprvé ve své historii proměnila v očkovací místo – na 70 studentů a zaměstnanců UP využilo možnosti nechat se naočkovat proti koronaviru přímo v pracovně rektora. Odborného lékařského dohledu se navíc zhostili rektor Martin Procházka a také prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti Vít Procházka, kteří jsou zároveň lékaři Fakultní nemocnice Olomouc. Protože se nové termíny na první lednový týden v rezervačním formuláři rychle plní, předběžně plánujeme další na období letního semestru. Více si můžete přečíst článku univerzitního Žurnálu.

Vyzvěte studenty k evaluaci předmětů
V předvánočním newsletteru tradičně vyzýváme studenty k hodnocení výuky v uplynulém semestru. Rádi bychom vás proto poprosili o spolupráci při šíření povědomí o evaluacích. Požádejte prosím své studenty, aby se do hodnocení zapojili. Aby bylo hodnocení objektivní, je však potřeba získat ohlasy co největší části studentů. Je dobré zdůraznit, že evaluace jsou skutečně anonymní a že se nemusejí bát vyjádřit pochvalu, ale ani konstruktivní a spravedlivé připomínky. Možnost studentských evaluací na portálu eval.upol.cz se uzavře 14. února 2022.

Předvánoční číslo newsletteru Oddělení strategie a kvality UP
Ve čtvrtém letošním vydání tohoto zpravodaje najdete kromě aktuální pozice UP v mezinárodních žebříčcích také informace o hodnocení akademických pracovníků nebo o rozvojových a dotačních programech MŠMT. Tématem čísla jsou vnější vztahy, a to konkrétně spolupráce s Olomouckým krajem. Newsletter si můžete přečíst zde.

Do zahraničí s aliancí Aurora
Členství Univerzity Palackého v alianci Aurora přináší mnoho příležitostí nejen pro univerzitu jako celek, ale i pro jednotlivce. Vedle seminářů a různých projektů je to také nabídka zahraničních mobilit. Všem zaměstnancům se nyní otvírá možnost vycestovat na jeden týden na jednu z partnerských univerzit. První mobility bude možné realizovat v období od 1. 3. do 31. 8. 2022, uzávěrka přihlášek je stanovená na 31. 1. 2022. Podrobnosti a potřebné dokumenty najdete na stránkách zahraničního oddělení a na webu aurora.upol.cz

Mezitím si nenechte ujít sérii webinářů o otevřených vzdělávacích zdrojích (Open Educational Resources – OER) a jejich výhodách. Jsou určeny akademickým pracovníkům a studentům a bude při nich pod heslem „obsah je král“ zdůrazněn význam volného přístupu k obsahu a výhody a podmínky tvorby a poskytování výukových materiálů. Program a odkaz na zoom najdete na webu Aurory na UP.

Expedice Neuron láká do terénu
Pojďte se svým terénním výzkumem navázat na slavnou éru cestovatelů Zikmunda a Hanzelky při další Expedici Neuron. V minulosti díky nim vědci zkoumali ledovce v tropech, objevili bekasinu královskou a opice uakari nebo hledali krokodýla konžského – cíle dalších výprav jsou na vás. Grantová výzva Nadačního fondu Neuron pro podporu vědy má připraven až 1 000 000 Kč na terénní výzkum bez ohledu na obor. Grant je určen pro vědce s bydlištěm v České republice, výzkum může probíhat kdekoli na světě. NF Neuron je připraven uhradit vše od letenky přes techniku až po náklady na zpracování expedice. Uzávěrka pro podání žádostí o grant je 31. ledna. Více v článku Žurnálu UP nebo přímo na stránkách fondu.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube