English version

Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci,

hned v úvodu tohoto newsletteru se bohužel musíme věnovat aktuální situaci, v níž se všichni nacházíme a která nás ovlivňuje jak na půdě univerzity, tak mimo ni. Pravidla se rychle mění, ta zatím poslední jsou platná od pondělí 22. listopadu. Změny se týkají především pořádání hromadných akcí, kde se nově (až na výjimky) nelze prokázat testem, a ubytování na kolejích, kde již neplatí samotest. K dodržování opatření vyzývá i univerzitní krizový štáb a Studentská kurie Akademického senátu UP. Aktuálně najdete na koronawebu informace k systému testování zaměstnanců.

Archiv Newsletterů UP
Nemůžete najít poslední Newsletter UP ve své e-mailové schránce nebo si chcete připomenout, co se na univerzitě dělo před rokem? Pro tyto případy jsme připravili přehledný archiv newsletterů od roku 2019 až do současnosti. Kromě nich na stránce najdete i termíny rozesílání příštích newsletterů a především pokyny pro zařazení vašich příspěvků do některého z nich. Tím nejpodstatnějším je, že uzávěrka je vždy do pondělních 12 hodin v týdnu, kdy je newsletter rozesílán.

Pracujete s elektronickými zdroji? Zapojte se do průzkumu!
Význam elektronických informačních zdrojů je v poslední době větší než kdy dřív. Knihovna UP jich nabízí a spravuje nepřeberné množství a vy teď máte jedinečnou příležitost jí to oplatit. Jak? Vyplněním krátkého dotazníku o tom, jakým způsobem tyto zdroje využíváte nebo které vám chybějí. Výsledky tohoto průzkumu budou sloužit ke zlepšení služeb v oblasti EIZ a také k optimalizaci nabídky e-zdrojů dostupných na Univerzitě Palackého. Dotazník je online k vyplnění do 15. 12. 2021 zde.

Staňte se profesionály v kultuře a kreativních oborech!
Možná to nebude přes noc, ale první krůček můžete udělat už ve středu 1. prosince od 17 hodin ve Studentském klubu. Specializovaný blok prezentací nabídne definici moderního pojmu „kulturní a kreativní odvětví“ a především poradí, jak ve sféře KKO hledat praxi či začít s podnikáním. Dozvíte se, jaké existují typy subjektů (neziskový i komerční sektor, OSVČ) a jaká pravidla lze očekávat při vstupu do zaměstnání, při samostatné podnikatelské činnosti (freelance) či během zakládání firmy. Přednášející Petr Bilík a Ondřej Kročil vám také poskytnou praktický návod na úspěšné začlenění do praxe již během studia nebo po absolutoriu. 

Přednáškový blok je vhodný především pro studenty/absolventy oborů vážících se k informačním technologiím, umění, kultuře, médiím, lingvistice, managementu, marketingu, trávení volného času, pedagogice a vzdělávání. Více najdete na webu Kariérního centra UP a na facebookové události.

Akademik sport centrum vyřeší Mikuláše i Vánoce
Hledáte pro své děti nebo vnoučata Mikuláše? Už nemusíte, protože Akademik sport centrum UP připravilo – jako každý rok – Mikulášskou show s programem plným písniček, scének a tanců. Děti nepřijdou ani o mikulášské balíčky s dobrotami, ale třeba i s bramborou. Akce proběhne v úterý 7. prosince v aule PdF. Podrobnosti a přihlášku včetně cen vstupného a balíčků najdete na stránkách ASC UP

Centrum vám vedle Mikuláše umí pomoci i s vánočními nebo narozeninovými dárky. Svým blízkým pořiďte dárkový poukaz na lukostřelbu, fitness nebo do sauny. Více informací zde.

Nechte se odměnit za svůj výzkum
Nepromeškejte šanci na zúročení výsledků svého vědeckého bádání! Přihlášku do 24. ročníku Ceny Wernera von Siemense pro studenty, vědce a pedagogy technických a přírodovědných oborů (vč. medicíny, IT apod.) můžete podat jen do úterý 30. listopadu. Soutěží se v osmi kategoriích a pro výherce je připraveno celkem 900 000 Kč. Vítěze určí nezávislé odborné poroty, složené z celkem 60 zástupců vysokých škol, univerzit, Akademie věd a dalších vědeckých pracovišť.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube