English version

Milé studentky, milí studenti,

hned v úvodu tohoto newsletteru se bohužel musíme věnovat aktuální situaci, v níž se všichni nacházíme a která nás ovlivňuje jak na půdě univerzity, tak mimo ni. Pravidla se rychle mění, ta zatím poslední jsou platná od pondělí 22. listopadu. Změny se týkají především pořádání hromadných akcí, kde se nově (až na výjimky) nelze prokázat testem, a ubytování na kolejích, kde již neplatí samotest. K dodržování opatření vyzývá i univerzitní krizový štáb a Studentská kurie Akademického senátu UP.

Pracujete s elektronickými zdroji? Zapojte se do průzkumu!
Význam elektronických informačních zdrojů je v poslední době větší než kdy dřív. Knihovna UP jich nabízí a spravuje nepřeberné množství a vy teď máte jedinečnou příležitost jí to oplatit. Jak? Vyplněním krátkého dotazníku o tom, jakým způsobem tyto zdroje využíváte nebo které vám chybějí. Výsledky tohoto průzkumu budou sloužit ke zlepšení služeb v oblasti EIZ a také k optimalizaci nabídky e-zdrojů dostupných na Univerzitě Palackého. Dotazník je online k vyplnění do 15. 12. 2021 zde.

Staňte se profesionály v kultuře a kreativních oborech!
Možná to nebude přes noc, ale první krůček můžete udělat už ve středu 1. prosince od 17 hodin ve Studentském klubu. Specializovaný blok prezentací nabídne definici moderního pojmu „kulturní a kreativní odvětví“ a především poradí, jak ve sféře KKO hledat praxi či začít s podnikáním. Dozvíte se, jaké existují typy subjektů (neziskový i komerční sektor, OSVČ) a jaká pravidla lze očekávat při vstupu do zaměstnání, při samostatné podnikatelské činnosti (freelance) či během zakládání firmy. Přednášející Petr Bilík a Ondřej Kročil vám také poskytnou praktický návod na úspěšné začlenění do praxe již během studia nebo po absolutoriu. 

Přednáškový blok je vhodný především pro studenty/absolventy oborů vážících se k informačním technologiím, umění, kultuře, médiím, lingvistice, managementu, marketingu, trávení volného času, pedagogice a vzdělávání. Více najdete na webu Kariérního centra UP a na facebookové události.

Akademik sport centrum vyřeší Mikuláše i Vánoce
Akademik sport centrum UP vám vedle spousty sportovních aktivit nabízí také pomoc s vánočními nebo narozeninovými dárky. Svým blízkým totiž můžete pořídit dárkový poukaz na lukostřelbu, fitness nebo do sauny. Studenti a zaměstnanci UP mají navíc zvýhodněné vstupné. Více informací na stránkách ASC UP.

Nechte se odměnit za svůj výzkum
Nepromeškejte šanci na zúročení výsledků svého vědeckého bádání! Přihlášku do 24. ročníku Ceny Wernera von Siemense pro studenty, vědce a pedagogy technických a přírodovědných oborů (vč. medicíny, IT apod.) můžete podat jen do úterý 30. listopadu. Soutěží se v osmi kategoriích a pro výherce je připraveno celkem 900 000 Kč. Vítěze určí nezávislé odborné poroty, složené z celkem 60 zástupců vysokých škol, univerzit, Akademie věd a dalších vědeckých pracovišť. Podrobnosti najdete také v článku univerzitního Žurnálu.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube