Milé studentky, milí studenti,

v týdnu, kdy Univerzita Palackého stvrdila svou účast v prestižní univerzitní alianci Aurora, v rámci níž se s evropskými partnery bude zabývat aktuálními otázkami jako udržitelnost, klimatické změny a digitalizace, a kdy v pátek 4. 12. proběhne historicky první online den otevřených dveří pro budoucí prváky, vám přinášíme další newsletter.

Dočtete se v něm hned několik důležitých informací o novinkách v koronavirovém režimu na UP či o chystané online besedě s vedením UP o plánech a vizích univerzity. Těšit se můžete také na soutěž v rámci Noci vědců či další várku oblíbených tematických kvízů.

Návrat studentů od 7. 12. a nový režim Knihovny UP od 3. 12.
Na základě nejnovějších uvolnění protikoronavirových opatření dle systému PES dochází také k novinkám v režimu na UP. Od 3. 12. se v omezeném režimu znovuotevře Knihovna UP, a to pro půjčování a vrácení knih, tisk, kopírování a skenování. Studovny zůstanou i nadále uzavřeny. Od 7. 12. se pak budou moci ve skupinách do 20 lidí vrátit ke kontaktní výuce studenti prvních ročníků a k laboratorní, experimentální a umělecké výuce studenti všech ročníků. Podrobnosti vám upřesní vaše domovské fakulty. Informace a detaily najdete na webu.
V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Return of students and restored library services
In conjunction with further relaxations anti-coronavirus measures there will also be further relaxations in the regime at UP. As of 3 December UP Library will partly renew its services (borrowing and return of books, copying, scanning, and printing). Study rooms will remain closed. As of 7 December the return of first-year students to classrooms will be possible as well as lab, experimental, and art classes in groups up to 20 students will be possible for students of all years. Details will follow from your faculty. Find information also on ”coronaweb“.
We have set up a special e-mail address for your questions at: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Online stream vedení UP o plánech a vizích univerzity
S blížícím se koncem roku, který je tradičně spjat s bilancováním a plánováním na rok příští, se vedení UP rozhodlo uspořádat besedu s akademickou obcí k připravovanému Strategickému záměru Univerzity Palackého 2021+, který univerzitu koncepčně nasměruje na příštích 10 let. Protože aktuální situace nenahrává setkávání tváří v tvář, uskuteční se tato prezentace online, a to streamovaně na Facebooku a YouTube. O vizích a plánech univerzity na příštích 10 let budou hovořit rektor UP Jaroslav Miller, prorektor pro studium Vít Zouhar a prorektorka pro strategické plánování a kvalitu Hana Marešová. Stream proběhne ve středu 9. 12. 2020 od 17:00. Odkazy na stream budou včas zveřejněny na stránkách UP a na sociálních sítích.

Pokud byste měli ke směřování a vizím UP jakékoliv dotazy, můžete je zasílat předem do 9. 12. do 10:00 na adresu faq@upol.cz. Do předmětu uveďte prosím heslo: Stream. Pomůže to očekávané množství dotazů roztřídit do tematických celků, kterým se následně budou rektor a prorektoři věnovat naživo. Otázky bude možné zasílat prostřednictvím chatu také během streamu samotného. Kapacitně a z časových důvodů však bude pravděpodobně možné se věnovat jen některým z nich.

UPoint znovuotevírá ve čtvrtek 3. 12.
Díky postupnému rozvolnění protikoronavirových opatření se mohou během prvního adventního týdne znovu otevřít také dveře UPointu. Do univerzitního obchodu si budete moct jít osobně znovu nakoupit od čtvrtka 3. 12. Otevírací doba se nově sice o kousek zkrátí (9:00–17:00), ale zato bude nově otevřeno všechny adventní soboty, tedy 5., 12. i 19. 12. S ohledem na současná pravidla pak bude počet návštěvníků v prodejně omezen na maximálně 10 lidí najednou.

Nadělte vašim blízkým a známým pod stromeček dárky s univerzitní symbolikou. Nově na prodejně najdete například univerzitní slivovici

Noc vědců? Měsíc vědců! Užijte si vědu zábavně a soutěžte o ceny
Oficiální termín Noci vědců je sice za námi, ale zábavný i poučný program čítající na 900 videí, přednášek, workshopů nebo pracovních listů je i nadále volně k dispozici na www.nocvedcu.cz ve většině případů až do konce prosince.

Organizátoři olomoucké sekce popularizační akce pro vás navíc mají soutěž o stylová trička Noci vědců a další ceny. Stačí do pondělí 7. prosince napsat na e-mail soutez@upol.cz odpověď na soutěžní otázku a mít trošku štěstí. Otázka: „Jakým způsobem se letos do programu Noci vědců zapojila Knihovna Univerzity Palackého?“

Zároveň na vás máme jednu prosbu. Navštívili jste Noc vědců online? Zapojte se prosím do „dotazníku spokojenosti“ a podělte se o vaši zpětnou vazbu.

  Další várka vědomostních kvízů: Devadesátky a dějiny 20. století
  Protože váš zájem o poslední kvízy byl velký, domluvilo se oddělení komunikace UP s Hospodským kvízem na tom, že vám zdarma zpřístupníme další dva zábavné online kvízy. Tentokrát si můžete otestovat, nakolik jste kovaní v reáliích 90. let a v dějinách 20. století.

  K tomu, abyste si kvíz mohli zahrát, potřebujete jen počítač, mobil či tablet s přístupem k internetu nebo chytrou televizi. Kvízy jsou zpřístupněny až do 28. prosince. Přejeme vám příjemnou zábavu!

  Víte, že...

  Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
  naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

  facebook
  instagram
  twitter
  youtube