Milé studentky, milí studenti,

univerzita se od dnešního dne ocitla v souvislosti s mimořádným opatřením Vlády ČR ve specifickém režimu. Níže vám proto ještě jednou přinášíme odkaz na speciální stránku, kde budou postupně přibývat informace k organizaci univerzitního života v následujících týdnech. Věnujte jim prosím zvýšenou pozornost. A děkujeme mnohokrát za trpělivost!

Abychom nicméně nebyli zavaleni jen a pouze situací ohledně šíření nákazy Covid-19, přinášíme vám také informace o tradičním náboru doborovolníků na Olomoucký půlmaraton, o startu soutěže Podnikavá hlava, o možnostech e-zdrojů, o výzkumu olomouckých psychologů či nominacích na Ceny Neuron.

COVID-19 | Aktuální informace o režimu na UP

 ►►► upol.cz/covid-19 ◄◄◄

Veškeré nové a průběžně aktualizované informace, doporučení a opatření v souvislosti se situací ohledně nákazy COVID-19 najdete na webové stránce výše. Sledujte prosím tyto stránky opakovaně.

Aktuálně pak věnujte pozornost především podrobným informacím k náležitostem zákazu kontaktní výuky na Univerzitě Palackého v Olomouci, který vstoupil v platnost dne 11. 3. 2020.

COVID-19 | Latest information on situation at UP

 ►►► upol.cz/en/covid-19 ◄◄◄

All the information, recommendations and measures regarding the situation of COVID-19 spreading, can be found on the website above. Please follow this website repeatedly as the information is continuously updated.

Please especially pay attention to detail information regarding the suspension of all physical classes from 11 March 2020.

Pomozte s hladkým průběhem Olomouckého půlmaratonu
Milí sportovní nadšenci, v Olomouci se letos již pojedenácté poběží Mattoni Half Marathon Olomouc a stejně jako v minulých letech opět žádáme studenty i zaměstnance UP o dobrovolnickou výpomoc (celkem je potřeba okolo 300 lidí). Jako dobrovolníci se hlaste koordinátorovi Janu Gregarovi na e-mailu honza.gregar@email.cz; bližší informace o závodě zde.
Jste „Podnikavá hlava“? Přihlaste se do soutěže VTP UP
Vědeckotechnický park UP spustil registraci do soutěže pro začínající podnikatele Podnikavá hlava. Přihlásit se může kdokoliv, kdo je starší 18 let a má chuť rozbíhat svůj vlastní projekt. Hlavní výhrou je 70 000 Kč, kancelářské prostory a konzultační služby na rok zdarma. Přihlášku a více informací najdete na webu soutěže nebo na Facebooku. Podnikejte v tom, co vás baví.
Výzkum o oslnění na silnicích. Přidejte se k olomouckým psychologům
V rámci výzkumu oslnění v dopravě na českých silnicích shání odborný tým kolem doc. Matúše Šúchy z katedry pschologie FF UP muže i ženy všech věkových kategorií, kteří by byli ochotni zúčastnit se experimentálního, cca dvouhodinového šetření ve speciální laboratoři. Výzkumníci při něm budou zjišťovat, jak jste na tom se zrakovým vnímáním a jak reagujete na různé druhy automobilových světel.

Podrobnější informace včetně možnosti rezervace termínu najdete na webu laboratoře. Pro případ dalších dotazů se neváhejte obrátit na e-mail hli@upol.cz nebo lucie.viktorova@upol.cz. Vyplnit můžete také dotazník mapující zkušenosti řidičů s oslněním na silnicích.

Zavřená univerzita? E-zdroje vás zachrání
Trápí vás zrušená výuka a představa samostudia? Nezoufejte. E-zdroje jsou vám totiž k dispozici 24/7, ať jste doma, nebo kdekoli jinde mimo školu. Stačí mít v počítači nainstalován vzdálený přístup VPN anebo se připojit prostřednictvím Shibbolethu. Dotazy k fungování e-zdrojů směřujte na facebookovou skupinu I love e-zdroje UPOL.
Nominujte kandidáty na Ceny Neuron
Je ve vašem okolí mladý nadějný vědec? Víte o někom, kdo se postaral o přínos světové vědě? Už jen do 31. března máte možnost nominovat kandidáty na Ceny Neuron 2020. Oceněni mohou být vědci a vědkyně v oborech biologie, computer science, fyzika, chemie, matematika, medicína a společenské vědy. Podrobnější informace najdete na stránkách NF Nerunon.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube