Univerzita Palackého vydává originální kalendář a akademický diář

středa 12. září 2018, 12:26 – Text: OK

Olomouc (12. září 2018) Originální kolekci diářů a kalendáře připravila pro zájemce Univerzita Palackého v Olomouci (UP). Do nového akademického roku i do roku příštího je tak možné vstoupit buď s klasickým kapesním diářem s univerzitním logem, plánovacím stolním kalendářem s autorskými fotografiemi Olomouce od studenta UP Martina Zupka nebo speciálním akademickým motivačním diářem. Všechny tři nabízí univerzitní obchod a informační centrum UPoint sídlící na Horním náměstí.

O univerzitní kalendáře je každým rokem zájem nejen mezi studenty a akademiky, ale i mezi veřejností. Tu by mohl zaujmout především stolní plánovací kalendář s výraznými fotografiemi s motivy Olomouce a Univerzity Palackého. Martin Zupko, student psychologie Filozofické fakulty UP, který je autorem snímků, si jako téma zvolil motiv „Olomoucká zrcadlení“ a nabízí svůj pohled na univerzitní město a jeho nezaměnitelný genius loci.

Vedle klasického kapesního diáře pro rok 2019 s univerzitním logem vydává Univerzita Palackého i speciální akademický diář. Ten se od klasického liší především tím, že kopíruje akademický rok – tedy začíná zářím 2018 a končí zářím 2019. Tvoří tak praktickou pomůcku jak pro studenty, tak pro i akademiky a zaměstnance. Navíc jsou v něm vyznačeny důležité univerzitní události, například Den otevřených dveří UP, začátky semestrů a výuky nebo termíny plesu UP či festivalu Academia film Olomouc. Jeho součástí je i univerzitní zkušební a studijní řád.

Každý měsíc v akademickém diáři začíná praktickým přehledem dní, týdenní kalendárium má na protější straně protiváhu ve straně volné pro poznámky. Navíc jsou v diáři vloženy originální aršíky samolepek v několika barevných variantách, jimiž si může uživatel svůj diář doladit, v nabídce jsou se symboly pro zkoušky, zábavu či sport. V diáři nechybí ani motivační citáty.

S nápadem na akademický motivační diář přišla před šesti lety Veronika Tomoszková z Právnické fakulty UP. „Všimla si, že spoustě studentů chybí dovednost plánovat svůj čas, chybí jim motivace na sobě pracovat. Vzpomněla si na svá vlastní studia v USA, kde jako studentka dostala při nástupu podobný motivační diář, který byl jejím pomocníkem při zvládání různých těžkostí během náročného studia v zahraničí. Nápad zaujal vedení právnické fakulty a spolu s kolektivem autorů tak byl loni připraveno už šesté vydání diáře, který fakulta rozdává svým novým studentům. Po tomto úspěchu se tým rozhodl předat otěže UPointu, aby mohl být diář vydáván a distribuován celouniverzitně,“ řekla Anna Jánská, vedoucí univerzitního obchodu UPoint.

Kalendář i diáře si mohou zájemci koupit v UPointu na Horní náměstí 12, popřípadě v jeho
e-shopu.

 

Kontaktní osoba:

Anna Jánská | vedoucí Informačního centra a obchodu Univerzity Palackého UPoint

Univerzita Palackého v Olomouci

E: anna.janska@upol.cz | M: 730 541 634