Univerzita Palackého otevřela Welcome Office pro zahraniční studenty a návštěvníky

Ze slavnostního otevření Welcome Office UP, kterého se vedle představitelů UP zúčastnila také ředitelka Národního českého a slovenského muzea v Iowě Cecilia Rokusek a bývalý velvyslanec ČR v USA Martin Palouš.
Foto: Martin Višňa
Pátek 21. říjen 2022, 12:00 – Text: Ivana Pustějovská

Nové kontaktní místo pro všechny zahraniční návštěvníky a studenty otevřela Univerzita Palackého. Hosté ze zahraničí tak dostanou na jednom místě veškeré informace, které potřebují ke studiu či práci na univerzitě a pobytu ve městě Olomouci. Prostory tzv. Welcome Office se nachází v centru města ve Vodární ulici.

Do Olomouce na Univerzitu Palackého jezdí rok od roku více cizinců, a to jak studentů, tak akademiků a dalších návštěv. Zázemí na univerzitě jich najde během roku několik tisíc, jen studentů, kteří přijíždějí z jiných zemí, bývají více než čtyři tisícovky. Nově vzniklé kontaktní místo se bude starat o to, aby byl jejich pobyt co nejméně komplikovaný a oni se mohli naplno věnovat studiu a práci.

„Naše Welcome Office přispívá k rozvoji komplexních služeb pro současné i budoucí zahraniční návštěvníky Univerzity Palackého. Své služby nabízíme zájemcům již v době před jejich příjezdem. Prostřednictvím webových stránek informujeme a nabízíme asistenci při vízových procesech, ubytování, poskytujeme praktické informace o službách, ale i možnostech využití volného času ve městě,“ řekl Jiří Stavovčík, prorektor UP pro internacionalizaci.

Prostory našla nová kancelář ve Vodární ulici číslo 6, v samém centru historické Olomouce, kam mohou také zahraniční hosté a studenti osobně přijít. Své služby nebude omezovat jen na základní informační servis o škole a městě.

„Připravujeme zajímavé workshopy a setkání, kterými se budeme snažit zpříjemnit pobyt zahraničních studentů a návštěvníků na naší univerzitě, což nám současně umožní více poznat jejich potřeby a my budeme moct zkvalitnit naše služby. Věříme, že otevřením Welcome Office Univerzita Palackého ještě více upevní svoji pozici mezi předními evropskými univerzitami, ke kterým na poli internacionalizace bezesporu patří,“ doplnila Alena Vyskočilová, vedoucí Welcome Office UP.