Technik/-čka v botanice

Čtvrtek 16. leden 2020, 14:41

Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vypisuje výběrové řízení, hledá vhodné kandidáty a kandidátky na obsazení neakademické pozice

Technik/-čka v botanice

Pracoviště: Botanická zahrada PřF UP v Olomouci (informace o pracovišti)
Počet pozic: 1
Celkový úvazek: 1,0
Doba trvání pracovní smlouvy: na dobu určitou (zástup po dobu trvání rodičovské dovolené stávající zaměstnankyně)
Předpokládaný nástup: 1. dubna 2020

Pracovní pozice zahrnuje:

• péči o exteriérové sbírky botanické zahrady a jejich rozvoj;
  • administrativní i fyzickou správu banky semen;
  • spolupráci na edukačních a popularizačních aktivitách botanické zahrady;
  • komunikaci s návštěvníky zahrady;
  • podíl na zajištění provozu botanické zahrady v její otevírací době.

K pracovní pozici požadujeme:

• min. SŠ vzdělání s maturitou, ideálně VŠ vzdělání v zahradnickém, zemědělském nebo biologickém oboru;
  • manuální zručnost;
  • uživatelskou znalost práce s Microsoft Office;
  • zdravotní způsobilost (zvýšené riziko alergických reakcí na pyl a sluneční záření, hmyzí bodnutí).

Za výhodu považujeme:

• zkušenosti s pěstováním planě rostoucích a užitkových rostlin;
  • aktivní zájem o botaniku a příbuzné obory;
  • časovou flexibilitu;
  • komunikativní dovednosti a schopnost předávání informací odborné i laické veřejnosti;
  • znalost anglického jazyka alespoň na úrovni B1;
  • zvýšenou míru samostatnosti a pečlivosti;
  • zkušenosti s řešením problémů technického rázu;
  • ochotu k učení se novým věcem;
  • řidičský průkaz skup. B (aktivní řidič/-ka).

Nabízíme:

• práci v malém, přátelském kolektivu v příjemném prostředí botanické zahrady, která se nachází na okraji historického centra Olomouce;
  • zázemí stabilní akademické instituce se všemi poskytovanými benefity (stravenky, unišeky, balíček Microsoft Office, zvýhodněné mobilní tarify a další výhody smluvních partnerů);
  • možnost osobního a profesního rozvoje;
  • 28 dnů dovolené a dny rektorského a děkanského volna;
  • finanční ohodnocení dle Vnitřního mzdového předpisu UP (orientační nástupní plat pro čerstvého absolventa s magisterským titulem 22 200 Kč s možností dalšího osobního ohodnocení).

Další důležité informace:

Pokud je pro Vás nabízená práce zajímavá, zašlete svůj životopis na e-mail vaclav.dvorak@upol.cz.  Materiály zájemců budou přijímány do 16. února 2020 včetně. Následně proběhne vyhodnocení přihlášek uchazečů; do konce února se s vybranými zájemci uskuteční pohovory v prostorách botanické zahrady. Všichni uchazeči obdrží vyjádření nejpozději do 6. března 2020 prostřednictvím e-mailu. Děkujeme za Váš zájem stát se naším kolegou či kolegyní.