Dny dobrovolnictví vás seznámí s aspekty dobrovolnické práce

úterý 3. říjen 2017, 8:20

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti, rádi bychom vás upozornili na Dny dobrovolnictví na UP, které organizujeme ve dnech 9. až 11. října. Univerzita Palackého organizováním této jedinečné akce naplňuje třetí poslání univerzity a přispívá k rozvoji občanské společnosti. Cílem akce je vytvořit prostor pro systematické propojení zejména neziskových organizací se studenty univerzity a propagovat dobrovolnictví jako formu občanské participace a životní zkušenosti.  Nejen z tohoto důvodu jsme vytvořili Dobrovolnické centrum UP, které studentům a pracovníkům UP dokáže skrze jednoduchou aplikaci zprostředkovávat dobrovolnické příležitosti, pomůže při tvorbě výzkumných prací nebo vystaví certifikát za dobrovolnickou činnost (více informací naleznete na tomto odkaze).

Během Dní dobrovolnictví na UP máte jedinečnou možnost si nezávazně vyzkoušet dobrovolnickou práci v olomouckých organizacích, a to třeba jen na jednu hodinu – dobrovolnictvi.upol.cz.

Součástí akce jsou workshopy, panelová diskuze o inkluzivním dobrovolnictví nebo studentská konference k výzkumu dobrovolnictví.

Přijměte též pozvání na slavnostní předávání Ceny rektora UP pro dobrovolníky z řad studentů a zaměstnanců UP.

Celý program naleznete zde.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na vojtech.vodsedalek@upol.cz. Dobrovolnictví pro všechny, všichni pro dobrovolnictví!