Cena Wernera von Siemense ocení studenty, mladé vědce a pedagogy

Ilustrační obrázek
Zdroj: Siemens. s.r.o.
Středa 27. listopad 2019, 8:00 – Text: Martina Šaradínová

Český Siemens již po dvaadvacáté udělí Ceny Wernera von Siemense nejlepším studentům technických a přírodovědných vysokých škol, mladým vědcům a pedagogům. Stejně jako v předchozím ročníku budou oceněny nejlepší diplomové a dizertační práce, výsledek základního výzkumu, pedagogický pracovník a diplomová/disertační práce v kategorii Průmysl 4.0. Navíc budou udělena ocenění za překonávání překážek při studiu a za mimořádnou kvalitu ženské vědecké práce. Práce a projekty lze přihlašovat do 30. listopadu 2019.

„Společnost Siemens na soutěži spolupracuje s 15 českými univerzitami a vysokými školami a Akademií věd ČR. Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z předních odborníků české vědy, například rektorů některých univerzit a předsedkyně Akademie věd ČR. Cena Wernera von Siemense patří svým rozsahem, výší finančních odměn a historií mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice, od roku 1998 bylo oceněno 369 vědeckých talentů a pedagogů a na cenách vyplaceno téměř než 12 milionů korun,“ uvádí organizátoři v tiskové zprávě.Soutěž je pořádána pod záštitou předsedy vlády České republiky Andreje Babiše, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podrobné informace jsou zde.

Kategorie a odměny:

Nejlepší diplomová práce

1. místo – 50 000 Kč student + 50 000 Kč vedoucí práce

2. místo – 30 000 Kč student + 30 000 Kč vedoucí práce

3. místo – 20 000 Kč student + 20 000 Kč vedoucí práce

Nejlepší disertační práce

1. místo – 50 000 Kč student + 50 000 Kč vedoucí práce

2. místo – 30 000 Kč student + 30 000 Kč vedoucí práce

3. místo – 20 000 Kč student + 20 000 Kč vedoucí práce

Nejlepší výsledek základního výzkumu

300 000 Kč (tým/ jednotlivec)

Nejlepší pedagogický pracovník