Materiální sbírka pro Černovickou univerzitu

V reakci na zoufalou situaci partnerské Černovické univerzity a na její prosbu o pomoc vyhlašuje Univerzita Palackého společně s Charitou Olomouc a Okresní hospodářskou komorou Olomouc sbírku materiální pomoci. Až do 8. dubna se sběrným místem stalo Kontaktní místo Dobrovolnického centra UP na nádvoří Zbrojnice v prostorách Studentského klubu UP.

Přímo na půdě Černovické univerzity na jihozápadní Ukrajině je zřízeno záchytné centrum pro uprchlíky z válečných oblastí. Aktuálně se v něm nachází několik tisíc osob. V tomto provizorním táboře docházejí nezbytné životní potřeby.

Na pomoc Černovické univerzitě!

Kde?

Kontaktní místo Dobrovolnického centra UP, nádvoří Zbrojnice, Biskupské nám. 1 (mapy.cz)

Kdy?

V pracovní dny vždy od 8 do 14 hodin.

Sbírka končí 8. dubna!

Co?

svítilny (baterky)
baterie všeho druhu
power banky
nabíječky na mobily USB-C/Lightning
prodlužovací kabely
čisté (vyprané) spací pytle
konzervy
ibalgin
paralen

Vyhlášená sbírka má obsáhnout konkrétní akutně chybějící materiál. Z desítek položek se organizátoři akce rozhodli vybrat především ty, o nichž se domnívají, že by je darující mohli vlastnit a postrádat, či ty, které jsou snadno k zakoupení. Především u technického a elektronického vybavení je nutná funkčnost a co nejvíce zachovalý stav.

Kontaktní místo Dobrovolnického centra UP na nádvoří Zbrojnice (Biskupské náměstí 1) v prostorách Studentského klubu UP bude pro všechny dárce otevřeno do 8. dubna, a to v pracovní dny vždy od 8 do 14 hodin.

Na akci se podílí Dobrovolnické centrum UP, Filozofická fakulta UP, Okresní hospodářská komora Olomouc a Charita Olomouc, která dopraví materiální sbírku do Černovic prostřednictvím firmy EGT.

Děkujeme za solidaritu a ochotu pomáhat!