English version

Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci,

ve druhé polovině srpna opouštějí olomouckou oblohu poslední rorýsí opozdilci, kteří odlétají do teplých krajin. Do ulic univerzitního města se ale naopak pomalu navrací studentský život: právě probíhají zápisy ke studiu i poslední zkoušky a blíží se také začátek výuky na některých fakultách. Všechny důležité termíny najdete v harmonogramu akademického roku, zajímavé události kromě newsletteru také v kalendáři akcí.

Univerzitní knihovna a online výuka – jde to dohromady?

Skutečnost, že knihovny už dávno nejsou jen o prostém půjčování knih, nejlépe potvrzuje šíře služeb naší univerzitní knihovny. Pomozte teď 22 akademickým knihovnám v ČR zjistit, jak by mohly ještě lépe sloužit potřebám tzv. blended learningu – kombinované výuky, která kromě klasických postupů využívá i online dostupné zdroje, přenosy nebo digitální učební materiály. Stačí, když se s námi podělíte o svůj postoj k online a prezenční výuce, poskytování e-zdrojů nebo využívání online nástrojů a databází. Zároveň se vás zeptáme, co by vám mohla v tomto ohledu knihovna ještě nabídnout. Odpovídejte nejpozději do 15. října zde.

Cena rektora pro dobrovolníky z řad studentů, absolventů a pracovníků UP

Dobré skutky u nás po zásluze netrestáme, ale naopak odměňujeme. Během několika posledních let, uplynulý rok nevyjímaje, se našel nespočet studentů, zaměstnanců i absolventů UP, kteří nezištně věnovali svůj čas druhým – teď je můžete navrhnout na Cenu rektora pro dobrovolníky. Online nominace jsou otevřené už jen do 6. září, slavnostní předání cen se pak uskuteční na začátku blížícího se akademického roku.

Pevnost poznání láká na kroužky pro děti i seniory

Vaše děti ještě ani nemusí chodit na ZŠ a už z nich mohou být malí vědci, o něco později pak světoběžníci nebo bastlíři. Pevnost poznání totiž právě spustila registraci na zájmové kroužky, přičemž kromě těch oblíbených a osvědčených rozšířila nabídku pro fanoušky robotiky a astronomie nebo příznivce kutilství. Pro seniory starší 65 let pak tým science centra připravil nový vědecký kroužek s názvem Letokruhy. V něm se účastníci budou zabývat minulostí, přítomností, ale i budoucností s využitím moderních technologií. Zaměstnanci Univerzity Palackého mohou při přihlášce využít slevový kód UPOL10 a získat 10% slevu. Termíny jednotlivých kroužků i jejich náplň jsou na webu Pevnosti Poznání.

Prodlužte si léto se zářijovou výzvou Do práce na kole

Květnová výzva Do práce na kole se letos na naší univerzitě vyvedla víc než úspěšně. Nejen její účastníci, ale i všichni ostatní se teď mohou přidat do odlehčené čtrnáctidenní zářijové výzvy. Ta se letos koná od 12. do 25. září a má po létě připomenout důležitost a také praktičnost bezemisní dopravy. Připojte se k podzimní kampani a vyzkoušejte, že dopravu na vlastní pohon lze v Olomouci provozovat po celý rok. Další informace najdete na webu Udržitelné univerzity nebo přímo na stránkách DPNK.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.