Milé zaměstnankyně, milí zaměstnanci,

uplynuly dva týdny, a my vám tak přinášíme další pravidelný newsletter plný důležtých i pozornosti hodných informací. Tentokrát na vás čekají zprávy o konci povinného testování na covid-19 na UP, připomínka o oznamování změny zdravotní pojišťovny, nabídka letních zaměstnaneckých benefitů, pozvánka na zajímavou konferenci o dezinformacích, výzva k dárcovství kostní dřeně či informace o burze univerzitního nábytku za pár drobných. Tak ať si každý z vás najde to své!

Od 1. července končí povinné testování na UP 
Na základě mimořádných vládních opatření ze dne 7. června končí od 1. července povinnost testovat plošně zaměstnance a studenty v prostorách UP. Dosavadní pravidelné testování na fakultách, kolejích a dalších jednotkách UP tak bude zrušeno. Současně s tím končí i nutnost předložení negativního testu na covid-19 či potvrzení o očkování jako podmínky pro přítomnost v prostorách UP za účelem zaměstnání či studia. Podrobnosti na koronawebu.

Změnili jste zdravotní pojišťovnu? Nezapomeňte to, prosím, oznámit 
Rozhodli jste se přejít k nové zdravotní pojišťovně a budete u ní zapsáni již k 1. 7. 2021? Pak prosím nezapomeňte na to, že zaměstnanci mají tuto změnu zaměstnavateli oznámit do osmi dnů ode dne změny. Prosíme proto všechny, kterých se změna zdravotní pojišťovny týká, aby tomuto věnovali pozornost. Nesprávně odváděné pojistné totiž následně způsobuje problémy jak zaměstnanci, tak i zaměstnavateli. Děkujeme za spolupráci a předcházení nepříjemnostem.

Moravská filharmonie Olomouc chystá se začátek léta skvělý open air program. Do Korunní pevnůstky přivede 26. 6. nejslavnější filmové melodie, v Letním kině pak 10. 7. odehraje Americkou grotesku na motivy Romea a Julie. Na tyto i všechny další koncerty v režii MFO mají zaměstnanci a absolventi UP 20% slevu. Stačí se při nákupu prokázat zaměstnaneckou nebo absolventskou kartou. Prodej vstupenek online zde.

Nebo byste raději strávili letní aktivity dobrodružněji a s nádechem westernu? Pak můžete vyrazit do Šiklandu (Šiklův mlýn na Vysočině)! Máme pro vás totiž dárkové poukazy 1+1 na vstupenku s dalšími slevami v ceně vstupného. Poukazy jsou pro vás k dispozici na vrátnici RUP, PřF (tř. 17. listopadu), LF/FZV (Hněvotínská 3) a PdF (Žižkovo nám.) do vyčerpání zásob. Každý zaměstnanec si může vyžádat tři kusy. Akce platí až do konce prázdnin.

UP pořádá debatu o problematice dezinformací a vzdělávání
Jak se univerzitám dařilo v „digitální bublině“? Obstály v době pandemie funkčně i společensky? A jak pomáhají s dezinformacemi v době covidové? Nejen tomu se bude věnovat moderovaná debata s předními odborníky na problematiku dezinformací a vzdělávání. Panelová diskuze Univerzita v digitální bublině aneb Lekce z pandemie pro terciární školství se uskuteční 29. června v 17 hodin v aule Filozofické fakulty UP.

Debatu můžete sledovat v přímém přenosu na YouTube. V případě, že byste chtěli být přítomni fyzicky, můžete si své místo rezervovat do 25. června na tel. 585 631 157 nebo e-mailu konferencniservis@upol.cz. Podrobnější informace se dozvíte na Žurnálu online a v Kalendáři UP

Chcete zachránit lidský život? Studujete nebo pracujete na Univerzitě Palackého? Chcete se podívat do Plzně? Cyrilometodějská teologická fakulta hledá dobrovolníky mezi studenty i zaměstnanci Univerzity Palackého ve věku 18–35 let, kteří se chtějí zapsat do registru dárců kostní dřeně. „Vstupenkou“ je stěr z úst a vyplnění dotazníku. Tyto úkony by zájemci o darování kostní dřeně podstoupili v září, na začátku zimního semestru. Pokud dojde ke shodě (pravděpodobnost je 1:120), absolvuje dárce prohlídku u lékaře v Olomouci a poté cestu na specializované pracoviště v Plzni. Více na webu.

Hledáte k sobě do bytu, na chatu či do kanceláře levný a kvalitní nábytek z druhé ruky? Proč nevyužít „univerzitní nábytkový second-hand“ z FF UP? Fakulta se totiž rozhodla vyhlásit druhou celouniverzitní a zřejmě poslední vlnu prodeje vyřazeného nábytku pro zaměstnance a studenty UP – v nabídce budou především sedačky, židle a kancelářské skříňky. Ceny se budou pohybovat od 10 do 50 korun za kus. Podmínkou nákupu je vlastní a okamžitý odvoz.

Kdy? Ve čtvrtek 1. července od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 15:00.
Kde? Sklep budovy FF na tř. Svobody 26 a univerzitní sklad v Neředíně (mapa).

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube