Milé studentky, milí studenti,

dnešní newsletter nemůžeme bohužel začít jinak než připomenutím univerzitního „koronawebu“. Speciální webová stránka se totiž znovu začíná plnit informacemi souvisejícími s průběhem semestru v rámci aktuálních opatření proti pandemii covid-19.

Máme však pro vás i věci příjemnější a radostnější. Ať už je to vydání nové série univerzitních kalendářů a diářů, pozvánka na zajímavé zářijové akce, nebo tradiční přehled nejzajímavějších univerzitních zpráv za posledních 14 dnů.

Informace k průběhu semestru s ohledem na opatření proti covid-19
Na univerzitě se vše připravuje na začátek semestru. S ohledem na stále přetrvávající situaci kolem pandemie covid-19 i na platná a průběžně aktualizovaná opatření se jistá omezení a nezbytnosti promítnou i do organizace života na UP. Z toho důvodu vám doporučujeme sledovat „starou známou“ speciální webovou stránku, na níž budeme vždy v nejkratším možném termínu přinášet aktuální zprávy.
► ► ► upol.cz/covid-19 ◄ ◄ ◄
(pokud je přímý odkaz přetížen, vepište adresu přímo do vašeho prohlížeče)
Nejnověji na stránkách najdete např. informace k zápisům, ubytování zahraničních studentů či vydávání identifikačních karet. Průběžně na něm bude také aktualizován FAQ a v případě vašich otázek můžete psát také na e-mail faq@upol.cz. Věříme nicméně, že celý semestr se uskuteční v mnohem tradičnějším a klidnějším režimu, než jak tomu bylo na jaře.
On the semester with regards to preventing the spread of Covid-19
Everything is being prepared for the start of the semester at the university. With respect to the ongoing situation regarding the Covid-19 pandemic and on the measures currently in place as well as possible updates, certain restrictions and necessities are being forced upon the organisation of life at UP. For this reason, we recommend monitoring our “good old” special webpage, where we will always provide the most up-to-date information.
► ► ► upol.cz/en/covid-19 ◄ ◄ ◄
(if the direct link is overloaded, type the address directly into your web browser)
Recent updates to the page include information on registration, housing for international students, and issuing of ID cards. The FAQ on the page will be updated on a regular basis, and if you have any questions, please send them via e-mail to faq@upol.cz. Nevertheless, we believe that the entire semester will take place in a much more “traditional” and calmer fashion than what we experienced in the spring.

Plánovat se musí: Rok v univerzitním městě s novými kalendáři a diáři
Před pár dny uspěly univerzitní kalendáře a diáře pro rok 2020 v marketingové soutěži, dnes představujeme sérii na rok nadcházející. Nástěnné a stolní kalendáře na rok 2021 potěší především milovníky olomouckých panoramat a zákoutí. Fotografie Vojtěcha Dudy totiž zachycují známé i méně známé pohledy na naše univerzitní město.

Pro ty z vás, kteří ještě stále preferujete oldschoolovou verzi papírových diářů v kabelce či tašce, pak máme i tradiční příruční plánovače – ať už oblíbený, vloni do posledního kusu rozebraný motivační akademický diář, či tradiční a formátově menší kapesní diář. Vše najdete jak v kamenném UPointu, tak na jeho e-shopu.

Pozvánky: Běh pro Paměť národa, Dny evropského dědictví aj.
První polovina září nabídne hned několik sportovních či společensko-kulturních akcí, v nichž má organizátorsky či partnersky prsty i naše univerzita. Pokud budete tou dobou v Olomouci, zpříjemněte si období před začátkem nového semestru.
  • Plavci a basketbalisté se utkají o akademické tituly. Letošní České akademické hry, které měla pořádat UP, musely být bohužel kvůli pandemii covid-19 odloženy. V Olomouci však nakonec o klání akademických sportovců nepřijdeme úplně. O tituly se utkají plavci a basketbalisté. Podrobnosti v článku na Žurnálu.
  • Běh pro Paměť národa. Co je lepšího než běhání? Běhání pro dobrou věc! Provětrejte vaše běžecké boty 12. září ve Smetanových sadech při tradiční sportovně-vzdělávací akci pořádané organizací Paměť národa ve spolupráci s iniciativou Zaparkuj. Čekají na vás trasy kratší i delší, individuální i štafetové.
  • Dny evropského dědictví. 20 let v UNESCO. Pod tímto heslem, připomínajícím vstup Sloupu Nejsvětější Trojice do prestižní společnosti, se letos budou konat od 7. do 13. září olomoucké Dny evropského dědictví. Program je bohatý a otevírat se budou i univerzitní prostory. Stačí si vybrat.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube