Vážené kolegyně, vážení kolegové,

vstupujeme do období, kdy se bude formovat nové složení Akademického senátu UP. Nebuďte proto k volbám do AS UP lhostejní a zapojte se do nich aktivně. V současné době probíhá až do 5. 3. podávání návrhů kandidátů. Všechny aktualizované informace průběžně sledujte na speciálních stránkách.

Minulý týden proběhl Akademický týden UP. Rektor v rámci něj inauguroval nové děkany PF a FZV a ocenil studenty a akademiky. Zároveň proběhla tradiční týdenní výzva k darování krve, do níž se zapojilo přes sto zaměstnanců a studentů UP. Děkujeme! Vše vyvrcholilo Reprezentačním plesem UP. Na bohatou fotogalerii z něj se můžete podívat na Facebooku.

První březnový týden pak nabídne hned několik velkých univerzitních akcí. Milovníky francouzské kultury a gastronomie potěší festival Bonjour Olomouc (2.–13. března), milovníky sochařství a site specific umění osloví projekt Roberta Bučka z PdF (3. března) a mnoho interaktivní zábavy slibuje první ročník Noci práva na právnické fakultě (6. března).

Upozornění k novým elektronickým cestovním příkazům
Jak jsme vás informovali v posledním newsletteru, od 1. 3. se cestovní příkazy vyplňují nově elektronicky (vše potřebné naleznete v příslušné sekci na Portálu UP). V souvislosti s touto novou povinností upozorňujeme všechny zaměstnance na to, že na pracovní cestu se mohou vydat až poté, co byl jejich cestovní příkaz v systému schválen! Vyřizujte proto prosím zadávání CP v dostatečném předstihu.
První zkušenosti s elektronickými neschopenkami
Po prvním měsíci fungování e-neschopenek bychom rádi upozornili zaměstnance čerpající pracovní neschopnost na to, že je nutné si dohodnout kontrolu u ošetřujícího lékaře v době, kdy končí 14 kalendářních dní od začátku nemoci. V případě, že zaměstnanec bude v pracovní neschopnosti pokračovat i v dalším měsíci, musí navštívit ošetřujícího lékaře (stejně jako v minulosti si zaměstnanci chodili pro lístky na peníze). Lékař musí totiž nově elektronicky odeslat doklad o trvání pracovní neschopnosti.

Pokud k tomuto nedojde, UP jako zaměstnavatel se o pokračování pracovní neschopnosti nedozví, a není tudíž možné správně pracovní neschopnost proplatit.

Dopravní omezení v Olomouci při rekonstrukci mostu Masarykova
Rádi bychom vám připomněli, že 2. března začne rekonstrukce mostu na Masarykově třídě, která potrvá až do první půlky roku 2022 a výrazně změní ráz dopravy v Olomouci. Pro přehled dopravních omezení a změn v MHD navštivte speciální stránky města.
Jak komercializovat vědecké výsledky? Napoví školení VTP UP
Jak ochránit svůj výsledek práce proti zneužití (vynálezy, užitné a průmyslové vzory, nové technologie, know-how apod.), jak postupovat v souladu s předpisy UP a zákony ČR, jak získat peníze na další rozvoj své práce nebo jak převést výsledek výzkumu a vývoje do praxe? To vše vám prozradí pravidelné školení v oblasti komercializace, které pro Ph.D. studenty a VaV zaměstnance pořádá Vědeckotechnický park UP. Uskuteční se 18. března 2020 od 14:00 v areálu VTP UP v budově B na ulici Šlechtitelů 21 (Olomouc-Holice). Podrobnější informace včetně pokynů k registraci naleznete na stránkách VTP.
Prodej sportovních průkazů Akademik sport centra stále běží
Rádi byste v sobě živili sportovního ducha, ale nestihli jste v prvních dvou týdnech semestru doběhnout na „Václavky“ koupit si průkazku na sportovní programy ASC UP? Není třeba propadat skepsi, neboť průkazky si můžete stále pořídit – nově v pracovní dny od 14:00 do 20:00 ve Sportovní hale UP. Vyberte si z široké nabídky desítek sportů od aerobiku přes badminton až po horolezectví.
Výstava na Konviktu připomíná odkaz Václava Havla
Václav Havel – Politika a svědomí. Tak se jmenuje výstava fotografií, která je ke zhlédnutí v prostorách Uměleckého centra UP (Konviktu). Již ve čtvrtek 27. února ve 14 hodin se přitom koná její vernisáž. Celkově bude možno výstavu navštívit do 13. března. Podrobnější informace čtěte na Žurnále UP.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube