Milé studentky, milí studenti,

vstupujeme do období, kdy se bude formovat nové složení Akademického senátu UP. Nebuďte k volbám do AS UP lhostejní a zapojte se do nich aktivně. I studenti totiž mají v univerzitním senátu výrazný hlas a mohou ovlivňovat podobu studentského života na univerzitě a v Olomouci. V současné době probíhá až do 5. 3. podávání návrhů na kandidáty. Všechny aktualizované informace průběžně sledujte na speciálních stránkách.

Minulý týden proběhl Akademický týden UP. Rektor v rámci něj inauguroval nové děkany PF a FZV a ocenil studenty a akademiky. Zároveň proběhla tradiční týdenní výzva k darování krve, do níž se zapojilo přes sto zaměstnanců a studentů UP. Děkujeme! Vše vyvrcholilo Reprezentačním plesem UP. Na bohatou fotogalerii z něj se můžete podívat na Facebooku.

První březnový týden pak nabídne hned několik velkých univerzitních akcí. Milovníky francouzské kultury a gastronomie potěší festival Bonjour Olomouc (2.–13. března), milovníky sochařství a site specific umění osloví projekt Roberta Bučka z PdF (3. března) a mnoho interaktivní zábavy slibuje první ročník Noci práva na právnické fakultě (6. března).

Dopravní omezení v Olomouci při rekonstrukci mostu Masarykova
Rádi bychom vám připomněli, že 2. března začne rekonstrukce mostu na Masarykově třídě, která potrvá až do první půlky roku 2022 a výrazně změní ráz dopravy v Olomouci. Pro přehled dopravních omezení a změn v MHD navštivte speciální stránky města. Známá cesta z hlavního nádraží do centra města se na nějaký čas promění.
Prodej sportovních průkazů Akademik sport centra stále běží
Rádi byste v sobě živili sportovního ducha, ale ve víru prvních dvou týdnů nového semestru jste nestihli doběhnout na „Václavky“ koupit si průkazku na sportovní programy ASC UP? Není třeba propadat skepsi, neboť průkazky si můžete stále pořídit – nově v pracovní dny od 14:00 do 20:00 ve Sportovní hale UP. Vyberte si z široké nabídky desítek sportů od aerobiku přes badminton až po horolezectví. Sportu zdar!
Výstava na Konviktu připomíná odkaz Václava Havla
Václav Havel – Politika a svědomí. Tak se jmenuje výstava fotografií, která je ke zhlédnutí v prostorách Uměleckého centra UP (Konviktu). Již ve čtvrtek 27. února ve 14 hodin se přitom koná její vernisáž. Celkově bude možno výstavu navštívit do 13. března. Podrobnější informace čtěte na Žurnále UP.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube