Milé studentky, milí studenti,

vítejte v letním semestru, jehož druhý týden bude tradičně spjatý s akcemi Akademického týdne UP. Rektor v rámci něj ocení autory odborných knih a studenty nejlepších diplomových prací, inaugurováni budou noví děkani PF a FZV. Celý týden také můžete darovat krev v rámci univerzitní výzvy Daruj krev s rektorem. Přihlašovat se můžete do pátku (14. 2.), prvodárci jsou více než vítáni!

Připomínáme také blížící se volby do Akademického senátu a deadline pro návrhy kandidátů, přečtěte si výzvu předsedy AS UP Jiřího Langera a zapojte se do voleb aktivně.

V souvislosti s narůstajícími dotazy studentů i zaměstnanců na možnosti pomoci Číně v rámci situace ohledně koronaviru UP doporučuje zájemcům připojit se k oficiální finanční sbírce Českého červeného kříže. UP navíc v minulých dnech pomohla také materiálně.

Na Žurnále online se můžete podívat, co vše se na univerzitě v uplynulých týdnech událo, níže pak vaší pozornosti doporučujeme tradiční informační servis. Dočtete se v něm mj. o nové výzvě Nadačního fondu UP, dotazníku o životě na kolejích, možnosti stát se členem týmu festivalu AFO či nabídce vzdělávacích kurzů a workshopů.

Splňte si své vědecké sny. Nadační fond UP vyhlašuje 6. výzvu
Celkem 42 studentů částkou 3,7 milionů Kč již podpořil Nadační fond UP, aby mohli realizovat svůj vědecký projekt. Máte také vizi, motivaci, příležitost vycestovat do zahraničí a potřebujete na svůj nápad získat peníze? Přihlaste se do 6. výzvy v českém prostředí ojedinělého fondu, který podporuje Mgr. a PhD. studenty a jejich umělecké a výzkumné projekty s mezinárodním přesahem. Přihlašovat se můžete online na webu NF UP v období od 10. 2. do 30. 3. 2020. V rámci aktuální výzvy bude přerozděleno celkem 600 000 Kč. Zúčastnit se můžete také společného setkání zájemců o podporu 17. 2. od 15:30 v Kariérním centru UP na Zbrojnici.
Jak se vám bydlí na kolejích? Vyplňte dotazník a vyhrajte ceny
Pobýváte v ak. roce 2019/2020 na některé z olomouckých kolejí? Jste se zázemím a situací v budovách a okolí spokojení, nebo naopak máte vůči něčemu výtky? Pak budeme velmi rádi, když se zapojíte do tradičního anonymního dotazníkového šetření a veškeré vaše postřehy nám sdělíte. Je to právě váš feedback, který nám každý rok pomáhá při zlepšování prostředí a života na kolejích. Čím upřímnější názor, tím lépe! Dotazník bude na webových stránkách SKM UP dostupný od 16. do 22. února. Šest z vás bude navíc vylosováno a rozdělí si zajímavé ceny – od kolejného zdarma přes slevu na kolejném po předměty z UPointu. Podrobnější informace zde.
Nabídka bezplatných kurzů Centra podpory studentů se specifickými potřebami UP
Centrum podpory studentů se specifickými potřebami UP vypsalo nabídku nepovinných zájmových kurzů, které jsou realizovány v rámci vzdělávacího modulu „Kurzy pro studenty UP“ a jsou pro studenty zcela zdarma. Seznam kurzů, ve kterých jsou ještě volná místa, naleznete i s odkazy pro přihlášení na tomto odkaze. Přihlašování bude možné po 12. únoru. Po přihlášení na jednotlivé kurzy prosím vyčkejte na potvrzovací e-mail o zařazení do kurzu. Kapacita jednotlivých kurzů je limitována lektory jednotlivých kurzů.
Veletrh práce ve zdravotnictví nabídne stovky pracovních příležitostí
Přes 32 jednotlivých zdravotnických zařízení ze státní i soukromé sféry, zastupujících dohromady přes 75 nemocnic ze širokého okolí, stovky pracovních nabídek. V tom všem se budete moci zorientovat 10. března v olomouckém BEA campusu – ať už jste studenti medicíny či bakalářských a magisterských nelékařských studijních programů. Organizátoři si ve spolupráci se studentskými spolky a Kariérním centrem UP navíc připravili bohatý doprovodný program – od chirurgického a laparoskopického šití přes praktické ukázky hojení ran a virtuální realitu až po fotografování fotek na životopis. Podrobnější informace na Facebooku.
Oblíbený kurz Podnikni to! proběhne i v letním semestru
Láká vás svoboda v podnikání, ale nevíte jak začít? Pak dorazte na první byznys kurz svého druhu na UP. Minimum teorie, maximum praxe. Krok za krokem přetvoříme váš nápad v reálný byznys. Bude to dřina i zábava. Že žádný konkrétní plán ještě nemáte? Nevadí, i s tím vám pomůžeme. A co vás čeká?
  • Ukážeme vám, jak najít kvalitní byznys nápad a jak s ním dál pracovat.
  • Váš nápad přetvoříme v reálný záměr.
  • Naučíme vás vše otestovat „naživo“, přímo u cílové skupiny.
  • Zjistíme, zda je váš plán natolik dobrý, že na něm dokážete vydělat.
  • Probereme marketing, obchod i finanční zdroje pro vaši nově vznikající firmu.
  • Pozveme si pár hostů z praxe, od kterých získáte zpětnou vazbu. A poradí vám, jak pokračovat dál.

Celý kurz tvoří 8 setkání a uskuteční se vždy v úterý od 15:30 do 18:30 hodin. Začínáme 10. března! Přihlašovat se můžete na webu Kariérního centra UP.

Beseda s Luďkem Niedermayerem o euru a Evropské unii
Katedra politologie a evropských studií FF UP si vás dovoluje pozvat na debatu s europoslancem Luďkem Niedermayerem. Tématem setkání bude euro a Evropská unie. Beseda se uskuteční 26. 2. 2020 od 14 hodin v aule Filozofické fakulty UP (Křížkovského 10). Podrobnější informace naleznete na Facebooku.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube