Vrcholem Akademického týdne UP bude reprezentační ples. Zahraje populární Moondance Orchestra, akustické Unotrio i cimbálovka

Čtvrtek 8. únor 2024, 14:49

Olomouc (8. února 2024) V pondělí 19. února startuje na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) Akademický týden. Jeho pomyslným vrcholem bude v pátek 23. února Reprezentační ples UP. K poslechu, ale především k tanci zahraje z televizních obrazovek známý Moondance Orchestra Martina Kumžáka, návštěvníci se mohou těšit také na taneční workshop, originální módní přehlídku, bohaté občerstvení, tombolu a dobrou zábavu do nočních hodin. Prostory hotelu NH Collection Congress Olomouc se otevřou v 18:30, oficiální zahájení plesu bude v 19:30. Vstupenky jsou v prodeji na stránkách ples.upol.cz.

„Univerzitní ples patří už tradičně mezi nejoblíbenější společenské akce olomoucké plesové sezóny. Loni jsme úspěšně obnovili tradici plesů po nucené covidové přestávce a já pevně věřím, že si naši studenti, zaměstnanci i další hosté užijí také letošní plesové veselí. Zvláště když mu opět dodá lesku bezesporu nejlepší taneční orchestr, jaký v současnosti na české hudební scéně máme. Jsem také moc rád, že se na programu plesu podíleli a během večera se na pódiu představí naši studenti a absolventi,“ uvedl rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka.

Populární Moondance Orchestra Martina Kumžáka bude na hlavním pódiu v sále Evropa hrát od začátku večera až do jedné hodiny po půlnoci. „Je skvělé, že se nám znovu podařilo zajistit vystoupení orchestru na našem plese, protože patří u nás k těm nejžádanějším. Jeho kvality oceňují už řadu let účastníci i příznivci televizní soutěže StarDance,“ upozornila za organizátory vedoucí oddělení univerzitních akcí UP Vladimíra Sedláčková. Se správnými tanečními kroky a figurami poradí tanečníci z Akademik sport centra a Univerzity třetího věku, kteří pro zájemce povedou na plese svůj workshop. V průběhu večera vystoupí rovněž kouzelník Karel Pomahač s ukázkami moderní magie a ručně malované svatební šaty od studentek Univerzity Palackého Barbory Kuldové a Karolíny Rajnohové, majitelky studia DreamsEden.

Reprezentačním plesem bude provázet členka činohry Moravského divadla Olomouc, herečka a zpěvačka Natálie Tichánková. „Mám velkou radost, že jsem byla opět oslovena k moderaci plesu Univerzity Palackého. Loňský ples byl pro mě krásným zážitkem, setkala jsem se spoustou zajímavých lidí a kolegů a v pauzách mezi moderací jsem si ještě stihla odskočit protancovat střevíce. Věřím, že letošní ročník bude neméně zábavný,“ řekla Natálie Tichánková.

Hlavní program se bude odehrávat v sále Evropa. Plesoví hosté, kteří do tohoto sálu již neseženou vstupenky nebo kteří vyhledávají klidnější místo pro konverzaci, mohou využít posezení v sousedních sálech Ventana a Madrid. Do hlavního sálu se mohou kdykoliv přesunout a zatančit si či zhlédnout doprovodný program. K poslechu bude v sále Ventana hrát skladatel, muzikant a pedagog na katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty UP Filip Tailor. Těm, kteří si zakoupí vstupenky do restaurace Sal de Mar v přízemí hotelu, zahraje do noty a do tance Cimbal Hell Band. „V repertoáru mají nejen krásné lidovky, ale i úpravy popových a rockových hitů,“ zmínila Nikola Zamcová z oddělení univerzitních akcí. Hudba bude znít i ve foyeru hotelu. „V přestávkách mezi vystoupeními Moondance Orchestra si návštěvníci plesu mohou poslechnout kapelu Unotrio, které hraje akustické coververze známých písniček českých i světových interpretů,“ doplnila za organizátory plesu její kolegyně Nikola Domluvilová.

Vstupenky na Reprezentační ples UP lze zakoupit on-line na webu ples.upol.cz. V ceně je zahrnut welcome drink a občerstvení formou bohatého rautu, v němž lze nalézt vše od ovocných knedlíků po půlnoční guláš na posilněnou.