Milé studentky, milí studenti,

semestr na některých fakultách už začal a do jeho zahájení na těch ostatních nezbývá už ani týden. Je však stále potřeba – jak nám během léta připomínal Zodpovědný Palacký – dodržovat některá opatření. Ta aktuální, aktualizovaná k 14. září, najdete na univerzitním koronawebu. Kromě obecně platné nezbytnosti zakrývání dýchacích cest se několik povinností pojí také s příjezdem ze zahraničí.

Dejte nám anonymně vědět, zda už jste očkovaní
Přidejte se k více než 7 400 studentů a zaměstnanců UP, kteří již odpověděli na tři jednoduché otázky v anketě proočkovanosti na univerzitě. Dotazník je zcela dobrovolný a anonymní, avšak čím více respondentů jej vyplní, tím efektivněji mohou být nastaveny prostředky pro ochranu a bezpečí celé akademické obce. Učinit tak můžete zde a poté si prohlédněte i průběžné výsledky.

UPlikace nabízí průvodce studentů KudyKam
Už jste si aktualizovali UPlikaci? Nebo ji ještě ani nemáte staženou? Potom byste to měli rychle napravit, protože v ní najdete nejen svůj rozvrh nebo interaktivní mapu univerzity, ale nově také mobilní verzi studentského průvodce KudyKam. Jeho náplní jsou jak základní informace o studiu či slovníček pojmů, tak praktické tipy či průvodce různými životními situacemi. S čím vším vám nový KudyKam pomůže, zjistíte v článku univerzitního Žurnálu nebo ve webové podobě průvodce.

MEET UP rozproudí univerzitu i celou Olomouc
Nejen Prago Union nebo Sto zvířat na přímo Zbrojnici, ale také doprovodný program u spřátelených podniků a institucí – to, a ještě mnohem víc je MEET UP. Pět dní, během kterých vám UP představí Olomouc – univerzitní město. Pět dní plných koncertů, divadel, workshopů a prezentací, SWAP koutků a blešáků, filmových projekcí, přednášek i výstav, dobrého jídla a pití, ale také informací o tom, jak to na univerzitě chodí a co byste neměli v Olomouci minout. Vše podstatné najdete na meetup.upol.cz a taky na Facebooku.

Vyjde speciální studentský Žurnál UP
Co je to STAG? Co dělá studentský senátor nebo senátorka? Jak se dostanu z Olomouce do světa? A do jakého spolku se můžu přihlásit? Odpovědi najdou ve speciálním vydání magazínu Žurnálu UP/Student nejen noví studenti naší univerzity, ale i ti, kteří kvůli pandemii covidu-19 studentský život v Olomouci moc nezažili. Vyjde už tento čtvrtek a najdete jej na fakultách, v UPointu, v knihovně a především na Zbrojnici v době MEET UPu.

Čas do Noci vědců se krátí
Nezadržitelné plynutí času má i své výhody: díky němu se totiž blíží i Noc vědců, oblíbená vědecká párty pro celou rodinu, která oživí večer a noc v pátek 24. září. Letošním tématem je právě čas, proto se kromě tradičních míst nově zapojí například i Expozice času ve Šternberku, kam návštěvníky, stejně jako do kampusu v Holici, pohodlně dopraví speciální autobusová linka. Připraveno je přes 100 bodů programu pro děti i dospělé. Na některé z nich je potřeba se předem registrovat, proto už teď navštivte kompletní program na www.nocvedcu.cz/olomouc a www.nocvedcu.cz/sternberk a připojte se i na facebookové události.

Aktuální plány Udržitelné univerzity
Od letošního jara působí na UP historicky první koordinátorka udržitelného rozvoje – stala se jí Zuzana Huňková, absolventka mezinárodních rozvojových studií. Co to znamená pro univerzitu, co se aktuálně plánuje a také tipy, jak žít v Olomouci udržitelně, najdete na webu Udržitelné univerzity. Nejdůležitější ale je, že se každý může aktivně zapojit – například hned do dvou mezinárodních projektů. Udržitelná univerzita také prostřednictvím spolku Udržitelný Palacký podporuje akci Ukliďme Česko – přijďte s námi proto v sobotu 18. září uklidit okolí rybníčku v Neředíně.

Jste spokojeni s informačními systémy na UP?
Studentská kurie Akademického senátu UP připravila dotazník, jehož účelem je získat zpětnou vazbu o informačních systémech a infrastruktuře na UP. Prosíme o jeho vyplnění pouze ty, kteří tak ještě neučinili – první výzva byla poprvé rozeslána začátkem června. Dotazník je anonymní a jeho výsledky budou zpracovány a prezentovány vedení UP, které tak získá podklady pro možné vylepšení IT systémů. Vyplnit jej je možné zde.

Doktorská studentská grantová soutěž
Studujete doktorský studijní program ať už v prezenční, nebo v kombinované formě? Potom nenechte uplynout bez povšimnutí Doktorskou studentskou grantovou soutěž. Na jednoleté výzkumné granty je v ní totiž připraveno téměř 60 milionů korun. Semináře pro zájemce se konají 22. a 23. září, přihlášky lze podávat do 27. října. Souhrn nejdůležitějších informací najdete v této zprávě.

Happy hours ve fitness centru AC BALUO
Aplikační centrum BALUO FTK UP připravilo pro studenty nejen z Univerzity Palackého „happy hours“, během kterých si mohou v tamním moderně vybaveném fitness centru po předložení ISIC karty zacvičit za zvýhodněnou cenu. Více najdete na stránkách centra.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube