Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci,
milé studentky, milí studenti,

nový semestr začíná přibližně za měsíc, a proto se postupně začnou vyjasňovat nová opatření týkající se výuky na VŠ – sledujte proto univerzitní koronaweb, kde vás o nich stejně jako v předchozím akademickém roce budeme průběžně informovat. Mezitím si na mikrowebu letní kampaně Zodpovědný Palacký můžete přečíst nové medailonky z rubriky Očkuji se, protože...

Rekonstrukce toalet v knihovně ve Zbrojnici
Pokud se občas pohybujete v okolí Zbrojnice, jistě vám neunikl stavební ruch v prostorách Knihovny UP. Pracuje se tady totiž na kompletní rekonstrukci trojice WC v obou podlažích. Nové toalety budou mít v kombinaci s nerezovými prvky svěží žlutošedou barevnost, budou prostorově odlehčené, a tedy pohodlnější; zároveň se zvýší počet bezpečnostních prvků. Vizualizace si můžete prohlédnout zde a zde. Hotovo by mělo být koncem září, omlouváme se za dočasné nepříjemnosti.

Kreativní UP: Přihlaste sebe nebo své známé do speciálního katalogu
Na půdě UP vznikly již dva prestižní katalogy, které veřejnosti prezentují aktuální práce talentovaných designérů a jiných kreativců z olomouckého regionu, a brzy vyjde třetí, zaměřující se na Jesenicko a Šumpersko. Pokud jste si katalogy ještě nestihli prohlédnout, tak si pospěšte, protože tým autorů už pracuje na dalším, speciálním vydání katalogu, který bude mít v hledáčku kreativce přímo spojené s naší univerzitou – naše studenty, zaměstnance či absolventy. Pokud máte zájem prezentovat svou práci nebo víte o kreativní osobnosti spjaté s UP ve svém okolí, ozvěte se s odkazem na portfolio (stačí fotografie, ukázky práce) na e-mailovou adresu creative@upol.cz, a to nejpozději do 15. září 2021.

Soutěž: Vyhrajte vstupenky na filmový festival DOKU Zahrady
Univerzita Palackého je partnerem filmového festivalu DOKU Zahrady v Litomyšli, na jehož přípravě se podílejí také naši studenti a absolventi. Již třetí ročník filmového festivalu autorských dokumentů proběhne v sobotu 28. srpna v areálu Zámeckého návrší v Litomyšli. Pokud byste chtěli pobesedovat s Helenou Třeštíkovou o jejím novém dokumentu Anny nebo se rovnou zúčastnit masterclass pod jejím vedením, napište nám do pondělí 23. srpna na adresu soutez@upol.cz, jakému tématu se během ní bude známá režisérka věnovat. Pro tři z vás máme připraveny festivalové akreditace.

Na světě je první společný studijní program VŠB – Technické univerzity Ostrava a Univerzity Palackého! Jeho náplní je průmyslový design a je určen všem, kteří chtějí rozvinout svůj výtvarný talent, a také těm, kterým přijde tříleté bakalářské studium moc krátké. Tento program se totiž skládá z dvouleté umělecké průpravy v našem olomouckém Konviktu, po nichž následují dva roky technologické výuky u našich kolegů na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. Uzávěrka pro podání přihlášek je 9. září.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube