Milé studentky, milí studenti,

v polovině letních prázdnin vám přinášíme další pravidelný newsletter. Nabídne vám příspěvek k jednomu z aktuálně nejskloňovanějších témat – očkování proti covidu-19 – i pozvánku na Absolventský den na začátku října. Hned dvakrát si pak budete moci zasoutěžit: o lístky na Letní Floru či Olomoucké shakespearovské léto. Tak ať se vám daří!

Téma: Očkování proti covidu-19
Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, a to znamená, že se nezadržitelně přibližuje podzim a s ním i další akademický rok. O tom, jak bude vypadat, ale rozhodujeme všichni právě teď. Pokud stále váháte, jestli se ještě před jeho začátkem nechat naočkovat, a sháníte co nejvíce informací, přečtěte si rozhovor na Žurnálu UP s imunologem Michalem Křupkou z LF UP. Najdete v něm odpovědi na nejčastější otázky s očkováním proti covidu-19 spojenými. V rubrice Očkuji se, protože... navíc pravidelně přibývají další medailonky, v nichž se jednotliví lidé napříč univerzitou svěřují, proč se pro cestu očkování rozhodli.

„Prodejte“ své nápady do praxe, věda a komerční sféra jdou dohromady
Chtěli byste přenést výsledky svého výzkumu do praxe a využít komerční a praktický potenciál svých nápadů? Nebo už rovnou nějaký výstup – jako třeba metodiku nebo prototyp – chystáte? Potom nezapomeňte, že přihlášku na projekty Proof-of-Concept (PoC) z programu GAMA 2 Technologické agentury ČR můžete podat nejpozději do neděle 8. srpna. Koordinátorem těchto projektů, cílících na uplatnění aplikovaného výzkumu, experimentální vývoj a inovace, je Vědeckotechnický park UP. Pro období 2020–2022 je na projekty připraveno více než 17 milionů korun.

Pokud jste měli poslední dobou pocit, že jste už dlouho neviděli své bývalé spolužáky, zapište si do kalendáře pátek 1. října. Právě v tento den se totiž po tříleté přestávce uskuteční další absolventské setkání. To bude tentokrát spojeno se symbolickou oslavou 75. narozenin Jindřicha Štreita, významného fotografa a bývalého studenta i současného pedagoga naší alma mater. Absolventský den zahájíme na nádvoří Zbrojnice a večer se program přesune do kina Metropol, kde se můžete těšit na talk show Davida Hrbka s Jindřichem Štreitem a poté na projekci snímku Na tělo – Obyčejný svět neobyčejného muže, který se věnuje příběhu světoznámého olomouckého fotografa.

Získejte volný vstup na Letní Floru
Máme pro vás 2×10 volných vstupenek na Letní Floru Olomouc, která se uskuteční ve dnech 19.–22. srpna v areálu olomouckého výstaviště. Stačí nám napsat na soutez@upol.cz, jaké je téma letošního svátku květin, a máte šanci získat dva volné vstupy. Tradiční zahradnické trhy a květinové expozice doplní také Dny moravských vín nebo bohatý doprovodný program včetně aktivit univerzitní iniciativy Zaparkuj.

Soutěžte s Olomouckým shakespearovským létem
I v letošním roce jsme partnery jednoho z největších letních divadelních svátků v Olomouci a společně s Divadlem Tramtarie vám přinášíme rychlou soutěž o 5×2 volné vstupenky na představení Tři sestry (9. 8.), Nebezpečné známosti (15. 8.) a Na Větrné hůrce (18. 8.). Stačí nám do pátku 6. srpna napsat na e-mail soutez@upol.cz důvod, proč byste měli jít právě vy, a jaké preferujete představení – a šance na výhru je na dosah. Celý program najdete na www.shakespearovskeleto.cz.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube