Pokud se vám e-mail nezobrazuje správně, otevřete si jej na webu.

Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci,
milé studentky, milí studenti,

v dnešním newsletteru bude řeč především o třech tématech: zodpovědnost, kultura a sport. Proč? Neboť pro zdárné přežití léta, které je stále ovlivněno pandemií, je potřeba nejen zodpovědnosti a hygieny rukou, ale také radosti a hygieny duševní. Buďte proto spolu s námi Zodpovědný Palacký, ale zároveň se (zodpovědně) zapojte do blížících se akcí Zaparkuj či výzev spojených s Olomouckým půlmaratonem. Děkujeme vám a mějte krásné léto!

Buďte Zodpovědný Palacký v reálu i na sociálních sítích
Iniciativa Zodpovědný Palacký, kterou jsme vám v minulém newsletteru představovali prostřednictvím letní zdravice rektora Martina Procházky, nabírá na obrátkách. Už má svůj vlastní mikroweb, na kterém si můžete pustit třeba krátká, tematicky vážná, avšak formálně odlehčená videa či se začíst do nové rubriky Očkuji se, protože..., v níž lidé z univerzity vysvětlují své motivace k tomu, proč mají s radostí dvě dávky tzv. „v paži“. 

Buďme přes léto všichni Zodpovědný Palacký, mysleme na pravidlo 5R a udělejme vše pro to, abychom se na podzim mohli sejít na akademické půdě a společně zahájili příští semestr v běžném režimu. Podzim máme i ve svých rukou (a pažích). A jestli chcete, můžete svou zodpovědnost ukázat světu díky speciálním facebookovým rámečkům na profilové fotografie.

Aktuální covid-informace: Očkování bez registrace v Šantovce
Víte, že Olomouc se brzy přidá k místům, kde bude možné nechat se očkovat proti covidu-19 bez předchozí registrace? Od 27. července bude stačit zajít do Šantovky. Podrobnější informace najdete na koronawebu. Tamtéž na vás čekají i pravidelné a aktuální informace o covidovém režimu na UP. Nezapoměnte proto web upol.cz/covid-19 sledovat i o prázdninách! V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz.

Nominujte univerzitního dobrovolníka roku
Už jen poslední měsíc máte na to, abyste nominovali vhodné kandidáty na Cenu rektora za zásluhy v oblasti dobrovolnictví. Víte o někom, kdo by si toto ocenění za své bohulibé aktivity zasloužil? Nominujte jej do 20. srpna online. Podrobnosti v článku na Žurnálu.

Kultura, víno, zpěv: Zaparkuj oživí Konvikt a Bezručovy sady
Od čtvrtka do soboty nabídne Olomoučanům iniciativa Univerzity Palackého Zaparkuj hned několik možností, jak se kulturně vybít. Ve čtvrtek a pátek se na parkánu Konviktu uskuteční minifestival Re:Fresh UP, který do Olomouce přiveze kapely The Shookies a Pablo‘s nebo DJ‘s Ventolina a Myslivce. A komu by to bylo málo, po celý pátek a sobotu pak bude vůbec poprvé v Bezručových sadech probíhat Letní festival vína v parku.

Podrobnosti najdete v článku na Žurnálu nebo v jednotlivých facebookových událostech tady a tady. Zaparkujte spolu s námi!

Podpořte turistický ruch na olomouckých kolejích
Víte o někom, kdo se chystá na letní výlet či dovolenou do Olomouce a přemýšlí, kde složí hlavu? Nebo snad vy sami plánujete s rodinkou či drahou polovičkou nějaký ten prodloužený víkend na Hané? Pak vězte, že koleje UP se přes prázdniny mění v místo turistům zaslíbené. Útulné, čisté a cenově velmi příjemné ubytování a snídaně v univerzitní menze k tomu? Kdo (nejen) z baťůžkářů by odolal?! Šiřte slávu a nabídku kolejního ubytování během letní sezóny, a pomozte tak zmírnit šrámy kolejí po nepřiznivém covidovém roce. Děkujeme! Více informací na webu kolejí.

Vyhrajte registrace na Olomoucký 1/2maraton nebo pomáhejte na trati
V sobotu 14. srpna se uskuteční, ač v menším rozsahu, tradiční Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. A my pro vás máme soutěž o dvě volné registrace do hlavního závodu! Stačí nám napsat na e-mail soutez@upol.cz, proč byste měli vyhrát právě vy, a šance na výhru je hned větší.

A kdybyste štěstí neměli nebo pokud vámi nezdolná touha běhat dlouhé tratě zrovna necloumá, můžete se zapojit třeba jako dobrovolník na trati. Máte-li chuť a zájem se zapojit do organizace největšího běžeckého podniku na Moravě, hlaste se prosím u koordinátora Jana Gregara na e-mailu honza.grenge@gmail.com. Do zprávy uveďte své jméno, tel. číslo, datum narození a preferovanou velikost trička. Děkujeme za vaši pomoc!

Vyhrajte tričko z univerzitní sportovní kolekce sUPport
A aby toho soutěžení v rámci sportování nebylo málo, můžete zkusit štěstí i v soutěži UPointu o funkční tričko adidas z naší sportovní kolekce sUPport. Jak na to? Stačí když rádi sportujete a nevadí vám trocha focení. Podrobnosti soutěže najdete na Instagramu UPointu. Držíme palce a třeba si v univerzitním sportovním tričku zaběhnete už v půlce srpna Olomoucký půlmaraton!

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube