Milé studentky, milí studenti,

uplynuly dva týdny a my vám tak přinášíme další pravidelný newsletter plný důležtých i pozornosti hodných informací. Tentokrát na vás čekají zprávy o konci povinného testování na covid-19 na UP, připomínka studentských evaluací, nabídka stipendií Olomouckého kraje, pozvánka na zajímavou konferenci o dezinformacích, výzva k dárcovství kostní dřeně či informace o burze univerzitního nábytku za pár drobných. Tak ať si každý z vás najde to své!

Od 1. července končí povinné testování na UP 
Na základě mimořádných vládních opatření ze dne 7. června končí od 1. července povinnost testovat plošně zaměstnance a studenty v prostorách UP. Dosavadní pravidelné testování na fakultách, kolejích a dalších jednotkách UP tak bude zrušeno. Současně s tím končí i nutnost předložení negativního testu na covid-19 či potvrzení o očkování jako podmínky pro přítomnost v prostorách UP za účelem zaměstnání či studia. Podrobnosti na koronawebu.

Nezapomněli jste na evaluace? Ohodnoťte svůj semestr online z mobilu, tabletu nebo počítače a pomozte ke zlepšování výuky. Vaše zpětná vazba je pro univerzitu důležitá, tím více v netradičním období pandemie. Evaluace jsou zcela anonymní, takže se nemusíte bát upřímnosti. Vyplnění dotazníku vám zabere pár minut. Online formulář naleznete na stránkách eval.upol.cz.

Studenti CMTF, FF a PF mohou své názory, podněty a hodnocení zasílat do 30. června 2021. Studenti FZV, FTK, PřF a PdF pak až do 6. září 2021.

Děkujeme!

Stipendia Olomouckého kraje na studium v zahraničí
Chystáte se v mírnějších covidových časech na Erasmus či jiný studijní pobyt nebo stáž v zahraničí? Stihnete váš zahraniční pobyt ještě v roce 2021? A máte trvalé bydliště v Olomouckém kraji? Pak můžete využít šance získat speciální stipendium Olomouckého kraje, které vám navýší váš rozpočet. Pozor, deadline je již 25. června! Podrobnosti zde

UP pořádá debatu o problematice dezinformací a vzdělávání
Jak se univerzitám dařilo v „digitální bublině“? Obstály v době pandemie funkčně i společensky? A jak pomáhají s dezinformacemi v době covidové? Nejen tomu se bude věnovat moderovaná debata s předními odborníky na problematiku dezinformací a vzdělávání. Panelová diskuze Univerzita v digitální bublině aneb Lekce z pandemie pro terciární školství se uskuteční 29. června v 17 hodin v aule Filozofické fakulty UP.

Debatu můžete sledovat v přímém přenosu na YouTube. V případě, že byste chtěli být přítomni fyzicky, můžete si své místo rezervovat do 25. června na tel. 585 631 157 nebo e-mailu konferencniservis@upol.cz. Podrobnější informace se dozvíte na Žurnálu online a v Kalendáři UP

Chcete zachránit lidský život? Studujete nebo pracujete na Univerzitě Palackého? Chcete se podívat do Plzně? Cyrilometodějská teologická fakulta hledá dobrovolníky mezi studenty i zaměstnanci Univerzity Palackého ve věku 18–35 let, kteří se chtějí zapsat do registru dárců kostní dřeně. „Vstupenkou“ je stěr z úst a vyplnění dotazníku. Tyto úkony by zájemci o darování kostní dřeně podstoupili v září, na začátku zimního semestru. Pokud dojde ke shodě (pravděpodobnost je 1:120), absolvuje dárce prohlídku u lékaře v Olomouci a poté cestu na specializované pracoviště v Plzni. Více na webu.

Hledáte k sobě do bytu, na chatu či do kanceláře levný a kvalitní nábytek z druhé ruky? Proč nevyužít „univerzitní nábytkový second-hand“ z FF UP? Fakulta se totiž rozhodla vyhlásit druhou celouniverzitní a zřejmě poslední vlnu prodeje vyřazeného nábytku pro zaměstnance a studenty UP – v nabídce budou především sedačky, židle a kancelářské skříňky. Ceny se budou pohybovat od 10 do 50 korun za kus. Podmínkou nákupu je vlastní a okamžitý odvoz.

Kdy? Ve čtvrtek 1. července od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 15:00.
Kde? Sklep budovy FF na tř. Svobody 26 a univerzitní sklad v Neředíně (mapa).

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube