Milé studentky, milí studenti,

uplynulé dva týdny přinesly hned několik novinek a potěšujících informací. Velkou pozornost akademické obce, médií i široké veřejnosti si vysloužily především dvě věci:

Univerzita také zabodovala v marketingové soutěži Fénix po boku značek, jako jsou Škoda Auto, ČEZ, ČSOB či Nestlé. Odbornou porotu oslovily především naše mobilní aplikace pro studenty, ale zaujal ji také Žurnál, PR verze výroční zprávy, kalendáře či historická fotosérie.

Zajímavé zprávy přišly také z oblasti vědy a výzkumu. Žurnalisté z FF provedli rozsáhlý průzkum o tom, jak lidé vnímali zpravodajství o pandemii covid-19. A přírodovědci oznámili objev nového druhu hvězdnatky, kterou nalezli během své výpravy na Borneo.

A co pro vás máme kromě zpráv výše? Tak třeba informace o kandidaturách a volbách do Kolejní rady UP, novinkách v menze, náboru do buddy programu pro Erasmáky či připomínku zajímavých bezplatných síťových služeb pro studenty UP.

Buddy pro Erasmáky. Staňte se parťákem zahraničních studentů
Baví vás cizí jazyky, poznávání nových kultur a dobrovolnictví? Chcete organizovat výlety, psát články nebo připravovat akce pro studenty z celého světa? Byli jste na Erasmu a z vlastní zkušenosti víte, jak bylo důležité mít po ruce někoho z místních, kdo vám pomohl s orientací v novém městě? Pak je pro vás tato nabídka šitá jako na míru.

Olomoucká pobočka studentské organizace Erasmus Student Network totiž hledá nové „buddíky“, dobrovolníky, kteří by především v prvních týdnech pobytu pomáhali zahraničním studentům přijíždějícím v rámci Erasmu do Olomouce. Podrobnější informace včetně kontaktů naleznete na webu zahraničního oddělení UP. Zlepšete si karmu a najděte nové, možná celoživotní přátele!

Napište na e-mail buddy@esn.upol.cz pro více informací. A pro podrobnosti sledujte také stránky zahraničního oddělení UP.

Blíží se volby do Kolejní rady UP. Zvažte vaši kandidaturu
Bydlíte během semestru na kolejích a rádi byste se trochu více podíleli na životě studentského bydlení na Envelopě, Neředíně a jinde? Toužíte zakusit atmosféru „politiky“ na univerzitní úrovni? Rádi byste se stali zástupcem studentů při jednání s vedením kolejí a menz UP? Pak vás možná bude lákat fakt, že již od 7. září můžete podávat vaše kandidatury do Kolejní rady UP na roky 2020–2022. Samotné volby se pak uskuteční zkraje nového semestru, a to 30. září. Všechny nutné podrobnosti najdete na webových stránkách.

Přání mnoha studentů se plní. Váš účet v univerzitních menzách si nově můžete nabíjet i pomocí kreditní karty, a to online za pár vteřin v systému Webkredit na stránkách menza.upol.cz. Návod a další informace naleznete na stránkách SKM UP. Tak dobrou chuť!

Služby CESNET pro studenty UP
Potřebujete bezpečně uložit vaše data? Rychle sdílet vaše soubory s kolegy a známými? Nebo snad chcete uspořádat online meeting, seminář nebo provést náročný výpočet, který si vyžaduje velké procesní kapacity? Nezapomínejte, že ke všemu výše zmíněnému můžete jakožto studenti UP využívat zdarma služby CESNETu. Přihlašujete se jako do Portálu UP. Podrobnější informace naleznete na webu.

Festival St-Art podpoří mladé vycházející umělce
UP se prostřednictvím iniciativy Zaparkuj znovu zapojí do pořádání festivalu St-Art, který dává prostor nadějných středoškoslkých a vysokoškolských umělcům. S jejich autorskou uměleckou tvorbou se můžete seznámit 22. srpna na parkánových zahradách Uměleckého centra UP na Konviktu. Těšit se můžete na malíře, fotografy, zpěváky, kapely a Djs. Vstupné je dobrovolné.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube