Milé studentky, milí studenti,

léto je na univerzitě možná poněkud klidnější, ale akademická půda rozhodně nespí. Za poslední dva týdny například stihl Nadační fond UP podpořit dalších šest talentovaných vědců, FTK se zapojilo do programu, který umožní sportovcům lépe kombinovat sportovní kariéru se studiem, u PřF naplno rozkvetla hmyzí louka a Žurnál nepřestává servírovat tipy na letní výlety (především) v okolí Olomouce. Léto je pak obdobím, v němž je nejaktivnější univerzitní iniciativa Zaparkuj. Už ve čtvrtek 30. 7. pořádá svůj další dýchánek, tentokrát ve vnitrobloku na Sokolské ulici. Po úspěšném koncertu Lenky Dusilové přijede do Olomouce talentovaná písničkářka Amelie Siba.

Přehled dalších novinek a informací naleznete níže.

Pití na univerzitních akcích? Jedině z NickNacků!
Trvalá udržitelnost a environmentální odpovědnost jsou jedním z hlavních témat, kterým se UP bude v nejbližší budoucnosti intenzivně věnovat. Svědčí o tom ostatně vstup do univerzitní aliance Aurora. Ekologičtější přitom nyní bude i pití nápojů (nejen) na univerzitních akcích. Oddělení komunikace nechalo vyrobit tisícovky vratných kelímků (NickNacků) s univerzitními motivy, které budete moct za drobnou peněžní zálohu používat na větších akcích, jako je Zaparkuj, Majáles, AFO a další. Limitovaný počet kusů se bude prodávat také v UPointu. Tak na zdraví (a ekologii)!

Servisní týden CVT začne už 10. srpna
Jak jsme vás informovali už na začátku července, Centrum výpočetní techniky UP připravuje tradiční servisní týden, během nějž proběhne pravidelná údržba univerzitních počítačových sítí. Ve dnech 10.–14. srpna proto může docházet k výpadkům sítě i WiFi. Podrobnější informace naleznete v newsletteru ze dne 1. 7.

Nakupujte lístky na olomouckou MHD v mobilní aplikaci
Automat na zastávce, SMS a... nyní také mobilní aplikace. Lístky na olomoucké tramvaje a autobusy jde nově koupit také pomocí apliakce Sejf. Objednat si v ní můžete jízdenky na 50/70 minut nebo na 24 hodin, a to jak v normální cenové hladině, tak ve zlevněné variantě určené pro juniory, studenty či důchodce. Podrobnější informace na webu.

Když hokej, tak na UP. Staňte se posilou univerzitního týmu
Jste studentem UP a umíte to zároveň s hokejkou? Zpestřete si studium a pomozte vaší alma mater v čím dál prestižnější univerzitní hokejové lize. HC Univerzita Palackého v Olomouci skládá kádr na příští sezónu a má dveře otevřené pro jakékoliv posily do brány, obranné řady či útočné formace. Navlékněte na sebe nejkrásnější dres s univerzitní pavézou. Podrobnosti a registrační formulář najdete na webu hokej.upol.cz.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube