Milé studentky, milí studenti,

po intenzivních měsících konečně, zdá se, nastává trocha zaslouženého letního režimu. Je to minimálně patrné z prvních dvou informací o letním provozu UPointu, menz a bister Fresh UP. V newsletteru se dalé dočtete také například o deadlinu pro přihlášky do výzvy Proof-of-concept, o náboru dobrovolníků pro olomoucký půlmaraton či o blížících se koncertech pod hlavičkou iniciativy Zaparkuj. Zájemci pak mohou využít nabídky příměstského tábora AC Baluo, možnosti zaregistrovat se do národního registru dárců kostní dřeně či ve volném čase vyplnit dotazník v rámci výzkumu o elektronických koloběžkách.

Důležité je také připomenout, že ještě před letním oddychem schválil Akademický senát UP rozpočet univerzity. Podrobnosti si můžete přečíst v článku na Žurnálu. Další přehled zajímavých událostí uplynulých dvou týdnů naleznete tradičně v závěru newsletteru.

Letní „odstávka“ UPointu
Univerzitní obchod a informační centrum UPointu na Horním náměstí čeká v druhé půlce července tradiční krátká letní pauza. Dveře UPointu se z provozních důvodů návštěvníkům uzavřou ve dnech 20–31. 7. Jako omluvu si UPoint připravil hned několik novinek, které brzy představí. Nechejte se překvapit a těšte se, bude to stát za to.

Letní otevírací doba menz a bister FreshUP
Až do plného začátku nového semestru (21. 9.) fungují univerzitní menzy a bistra FreshUP v letním režimu. Podrobnější rozpis otevírací doby naleznete v přehledné tabulce.

Pomáhejte s průběhem olomouckého běžeckého svátku
Situace je sice stále jako na houpačce, organizátoři olomouckého Mattoni Half Marathonu nicméně věří, že se tradiční běžecký svátek nakonec podaří uskutečnit. Místo tradičního letního termínu se momentálně vše směřuje na klimaticky příjemnější říjnový termín, konkrétně na neděli 11. 10. od 13:00.

Zaměstnanci a studenti UP se v minulosti každoročně ve stovkách zapojovali do dobrovolnické pomoci se zajišťováním trati. Nejinak by tomu mělo být i tentokrát. Pokud půlmaraton neběžíte, ale přesto byste se chtěli do akce zapojit, přidejte prosím vaši dobrovolnickou ruku k dílu. Koordinátor dobrovolníků Jan Gregar potřebuje zajistit okolo 300 lidí. Hlásit se můžete na e-mailu honza.gregar@email.cz, kde vám budou poskytnuty i bližší informace. Podrobnosti o závodě naleznete zde.

Poslední měsíc na přihlášku do Proof-of-concept
Už jen do 16. 8. přijímá Vědeckotechnický park UP přihlášky do 4. kola výzvy Proof-of-concept. Co to znamená? Že už jen měsíc mají vědecké duše šanci zaregistrovat do soutěže svůj nápad, který má komerční potenciál. Využijte možností, které VTP nabízí, získejte finanční injekci a dostaňte vaše vědecké objevy a výsledky do praxe. Že to funguje, dokazuje například olomoucká „Popelka“. Podrobnější informace naleznete na stránkách VTP.

Staňte se dárcem kostní dřeně
Jste zdraví, je vám méně než 35 let, chcete se zapsat do národního registru dárců kostní dřeně, ale nevíte kde? Co třeba v pátek 17. července během koncertu Tomáše Kluse před S-klubem nebo v neděli 19. července na Výstavišti Flora od 10 do 16 hodin? Naše spolupracující organizace Alma mater bude mít totiž v Olomouci hned dvě zastávky v rámci své Na dřeň Tour. Více na almamater.cz.

Výrazné české písničkářky zahrají na akcích Zaparkuj
Univerzitní iniciativa Zaparkuj pokračuje ve své letní kulturní jízdě a v následujících týdnech přivítá hned dvě zajímavé hudební návštěvy. Ve čtvrtek 23. 7. se na parkánových zahradách Uměleckého centra UP na Konviktu můžete těšit na koncert Lenky Dusilové, jedné z nejosobitějších písničkářek v Česku. O týden později, 30. 7., pak v podmanivém vnitrobloku Centra pohybu na ulici Sokolská vystoupí vycházející hudební naděje české scény – Amelie Siba. Těšíme se na viděnou!

Zapojte se do výzkumu o e-koloběžkách ve městech
Téma, které je aktuální už i v Olomouci. Ve městech napříč světem se čím dál více objevují elektronické koloběžky. Mnoha lidem usnadňují život, mnoha lidem překážejí. Jaké jsou vaše zkušenosti a názory na mobilitu a bezpečnost elektronických koloběžek ať už z pohledu uživatele nebo těch, kteří se s koloběžkami setkávají jako chodci na ulicích? Zapojte se do mezinárodního výzkumu, který v Česku koordinují psychologové z FF UP. Vyplnění dotazníku vám zabere kolem 20 minut.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube