Vážené kolegyně, vážení kolegové,

na prahu letních dovolených jistě všechny neakademické pracovníky potěší fakt, že získávají nárok na dva dny dovolené ročně navíc. Nejen o této novince, ale i dalších aktualitách a chystaných aktivitách týkajících se nadcházejících letních měsíců se dočtete v pravidelném newsletteru.

V závěru pak naleznete tradiční souhrn nezajímavějších událostí na naší akademické půdě. Jedna z nich si nicméně zaslouží zmínku hned v úvodu. Akademický senát UP totiž na svém posledním zasedání schválil pod více než dvou letech diskuzí vznik CATRIN, vysokoškolského ústavu, který v sobě integruje tři univerzitní vědecko-výzkumná centra. Podrobnější představení CATRIN ze všech uhlů chystá vedení UP na září.

Dva dny dovolené navíc pro neakademické pracovníky
Dobrá zpráva pro všechny neakademické zaměstnance UP. V minulém týdnu podepsali rektor, děkani všech fakult a ředitel SKM dodatek kolektivní smlouvy UP, která všem neakademickým zaměstnancům zajišťuje dva dny dovolené v roce navíc. Celkem tak tito zaměstnanci budou mít nárok na 30 dnů (6 týdnů) dovolené v kalendářním roce. Změna se projeví již letos, dva dny dovolené navíc se objeví v červencové výplatní pásce.
Příměstské tábory ASC UP se slevou
V minulém newsletteru jsme vás informovali o nabídce příměstských letních táborů v režii Akademik sport centra UP. Pokud přemýšlíte, že byste vaše děti na některý z těchto táborů vyslali, vězte, že nově můžete jako zaměstnanci uplatnit při platbě 5% slevu.

Přečtěte si nový newsletter Oddělení strategie a kvality UP
Zajímá vás, jak vypadá příprava Strategického záměru UP na roky 2021 a dále? Jak si UP stojí v mezinárodním srovnání? Nebo se chcete seznámit s aktualitami v rámci univerzitní agendy úzce související se zaměstnanci UP? Pak si přečtěte další ze série pravidelných newsletterů Oddělení strategie a kvality UP.

Pravidelná údržba univerzitních počítačových sítí je nezbytná. Centrum výpočetní techniky proto chystá během méně vytíženého prázdninového období tradiční servisní týden. Uskuteční se ve dnech 10.–14. srpna. Prosíme vás o trpělivost, neboť v tomto termínu bude docházet k průběžným výpadkům univerzitní sítě i WiFi. Podrobnější harmonogram servisního týdne naleznete v tabulce níže.

  Zaparkujte u hudby, filmu i kvízu
  Ve dnech 8.–9. 7. chystá univerzitní iniciativa Zaparkuj další porci intenzivního letního veselí. Nejprve nabídne ve středu 8. 7. ve Smetanových sadech dvojkoncert písničkářů Thoma Artwaye a Dana Vertíga a následně projekci filmové kultovky Volný pád s Michalem Douglesem v hlavní roli. Ve čtvrtek 9. 7. se pak na parkánu Konviktu (Umělecké centrum UP) uskuteční další speciální Hospodský kvíz pod širým nebem.

  Kam v létě? Poradí seriál Žurnálu
  V redakci univerzitního Žurnálu je i tzv. „Moravský turista“, který procestoval naše končiny křížem krážem. Žurnál se toho rozhodl využít a během léta bude přinášet v rámci seriálu Putování tipy na výlety po našich luzích a hájích. Každý týden jeden výlet. Nechejte se inspirovat na stránkách zurnal.upol.cz/putovani

  Víte, že...

  Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
  naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

  facebook
  instagram
  twitter
  youtube