Milé studentky, milí studenti,

ač ještě mnozí z vás zápolí u závěrečných zkoušek, můžeme říci, že nezvykle turbulentní a bezprecedentní akademický rok je pomalu za námi. Bylo to v mnoha ohledech nové, náročné, ale zvládli jsme to všichni se ctí. Ostatně, říká to i rektor Jaroslav Miller ve svém poděkování. O určitém návratu k normálu svědčí i odvolání zákazu vyjíždět na zahraniční studijní pobyty, které vstupuje v platnost právě dnes. Erasmy a jiné studijní stáže a pobyty čekají, podrobněji níže.

V newsletteru najdete také pozvánku na další sérii akcí Zaparkuj nebo tradiční souhrn nezajímavějších událostí na naší akademické půdě. Jedna z nich si nicméně zaslouží zmínku hned v úvodu. Akademický senát UP totiž na svém posledním zasedání schválil pod více než dvou letech diskuzí vznik CATRIN, vysokoškolského ústavu, který v sobě integruje tři univerzitní vědecko-výzkumná centra. Podrobnější představení CATRIN ze všech uhlů chystá vedení UP na září.

Zaparkujte u hudby, filmu i kvízu
Ve dnech 8.–9. 7. chystá univerzitní iniciativa Zaparkuj další porci intenzivního letního veselí. Nejprve nabídne ve středu 8. 7. ve Smetanových sadech dvojkoncert písničkářů Thoma Artwaye a Dana Vertíga a následně projekci filmové kultovky Volný pád s Michalem Douglesem v hlavní roli. Ve čtvrtek 9. 7. se pak na parkánu Konviktu (Umělecké centrum UP) uskuteční další speciální Hospodský kvíz pod širým nebem.

Cestovat na zahraniční studijní pobyty je opět dovoleno
Přesně k dnešnímu dni, 1. 7. 2020, rektor UP Jaroslav Miller odvolává zákaz vysílání studentů UP na zahraniční studijní pobyty. Dveře pro vaše Erasmy, CEEPUSy a jiné stáže a pobyty jsou proto opět otevřené. Je však třeba brát v potaz přetrvávající opatření a doporučení. Podrobnosti se dočtete na studentském webu.

Pravidelná údržba univerzitních počítačových sítí je nezbytná. Centrum výpočetní techniky proto chystá během méně vytíženého prázdninového období tradiční servisní týden. Uskuteční se ve dnech 10.–14. srpna. Prosíme vás o trpělivost, neboť v tomto termínu bude docházet k průběžným výpadkům univerzitní sítě i WiFi. Podrobnější harmonogram servisního týdne naleznete v tabulce níže.

  Kam v létě? Poradí letní seriál Žurnálu
  V redakci univerzitního Žurnálu je i tzv. „Moravský turista“, který procestoval naše končiny křížem krážem. Žurnál se toho rozhodl využít a během léta bude přinášet v rámci seriálu Putování tipy na výlety po našich luzích a hájích. Každý týden jeden výlet. Nechejte se inspirovat na stránkách zurnal.upol.cz/putovani.

  Víte, že...

  Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
  naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

  facebook
  instagram
  twitter
  youtube