Milé studentky, milí studenti,

léto se blíží, a proto i tento newsletter je létem protkaný. Dočtete se v něm o blížících se univerzitních letních akcích iniciativy Zaparkuj, o workshopu Vědeckotechnického parku či o nabídce Audiovizuální produkce UP a nabídce letních příměstských táborů Akademik sport centra. Zároveň vám přinášíme informace o stipendiích Olomouckého kraje pro zahraniční studentské pobyty.

Olomoucký kraj přispívá na zahraniční studijní pobyty
Chystáte se na podzim po rozvolnění cestovatelských opatření na studijní pobyt do zahraničí a máte zároveň trvalý pobyt na území Olomouckého kraje? Pak si můžete polepšit hned o 3 000 Kč měsíčně díky stipendiím, které kraj studentům VŠ nabízí. Žádosti můžete podávat do 26. června. Podrobnější informace naleznete na krajském webu.

Léto se Zaparkuj: od hudby k filmům, od divadla k literatuře
Tenhle způsob léta zdá se nám poněkud šťastným. Univerzitní iniciativa Zaparkuj chystá v nejbližších dnech hned dvě akce plné hudby, filmů, divadla a dalších aktivit. Přijďte si do parkánových zahrad na Konviktu zadarmo či za dobrovolné vstupné užít trochu letního oddychu.
 • V pátek a sobotu 19.–20. 6. spojí Zaparkuj síly s Divadlem na cucky a Festivalem Michalský výpad. Na návštěvníky tak čeká například koncert elektronického dua Bratři, divadelní představení Tři oříšky či projekce kultovního filmu Matrix.
 • V úterý 23. 6. vás pak čeká literární čtení, koncert kapely Hope Astronaut či projekce filmu Karel, já a ty.

Podrobné informace najdete na webu či na Facebooku.

  Chystáte se na výlet a chcete si udělat pár fotek? Audiovizuální produkce UP si pro Vás nachystala letní akci, kdy si můžete vypůjčit profesionální fotoaparát Sony Alfa S7II s příslušenstvím a objektivem Sony 18-105mm, f4, již za 550 Kč na den.

  Stejně tak je pro univerzitní obec k dispozici k zapůjčení široká škála AV techniky za velice výhodné ceny. Během letních měsíců můžete navíc pro své projekty využít kapacity jedinečného TV studia o rozměrech 11,5 × 11,5 m, které naleznete ve druhém patře Zbrojnice. 

  V případě vašeho zájmu o jakoukoliv techniku, konzultace či služby AVP pište na e-mail daniel.kunz@upol.cz

  Současné trendy v transferu technologií? Napoví workshop VTP
  Vědeckotechnický park UP pořádá již šestý workshop Center transferu technologií (CTT), který se uskuteční dne 2. 7. 2020 v prostorách holického areálu. Letošním tématem workshopu jsou současné trendy na pracovištích CTT a diskuze bude zaměřena také na transfer v podmínkách nouzového stavu a během následujícím období.

  Podrobný program, bližší informace i pokyny k registraci naleznete na stránkách workshopu.

  V Akademik sport centru UP probíhají poslední přípravy na léto tak, aby byly letní prádzniny pro desítky dětí opět pestré. Tradiční příměstské tábory s názvem Léto dětí nabízejí 19 turnusů pro předškoláky, školáky i teenagery. Všechny informace naleznete na stránkách www.letodeti.cz.

  Kromě této nabídky ASC UP připravuje i pobytové tábory:

  • Cesta kolem (hudebního) světa (ekologické centrum Mladoňov) – tábor, který je pro všechny děti bez rozdílu. Nemusí hrát na hudební nástroj ani zpívat, musí jen mít hudbu rádi, a to jakéhokoliv žánru a zaměření.
  • Ať žijí rytíři (Mosty v Lukách) – tábor plný dobrodružství.

  Víte, že...
  • ...právnická fakulta získala Cenu Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky?
  • ...katedra geoinformatiky PřF se podílí na přípravě bronzového modelu vypálené olomoucké synagogy?
  • ...na FTK vyvinuli aplikaci, která umožňuje měřit stres zaměstnanců?
  • ...vědci z FF se autorsky podíleli na vzniku knihy, která se zabývá problematikou digitálního trhu v Evropě a která vyšla u prestižního vydavatelství Springer?

  Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
  naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

  facebook
  instagram
  twitter
  youtube