Vážené kolegyně, vážení kolegové,

pravidelný newsletter o univerzitním dění je tentokrát informačně nabitý a pestrý. Je libo informace o nových elektronických formulářích, které nám trochu usnadní práci? Nebo o upraveném harmonogramu akademického roku? Zajímá vás, jak si univerzita vede v národním a mezinárodním srovnání? Máte chuť se zapojit do zajímavých výzkumů a výzev?

Níže ke všemu naleznete podrobnosti. A k tomu se dočtete také o spuštění nominací na ceny rektora za dobrovolnictví či o tom, které tradiční letní univerzitní aktivity bude možné díky příznivému vývoji aktuální situace uskutečnit. 

Usnadněte si práci s elektronickými formuláři pro zaměstnance
Máte nové trvalé bydliště, bankovní účet nebo došlo k jakékoliv jiné změně ve vašich osobních údajích? Chcete si zažádat o dovolenou nebo si vyplnit evidenci pracovní doby? Potřebujete vytvořit DPP? Využijte k tomu jeden z personalizovaných elektronických formulářů, který vám předvyplní potřebné údaje. Poté je jen podle potřeby doplníte, vytisknete a odevzdáte své personální referentce. Další formuláře i praktické rady ohledně personálních záležitostí naleznete na zaměstnaneckých stránkách UP.

Upravený harmonogram akademického roku 2019/2020
Vedení fakult a vedení UP schválilo v reakci na vývoj situace s pandemií covid-19 úpravy harmonogramu akademického roku 2019/2020.

Změny se týkají prodlouženého termínu pro splnění studijních povinností (do 15. 9. 2020), prodlouženého termínu pro možnost výuky na jednotlivých fakultách (31. 7. 2020) a úpravy termínu hlavních prázdnin (1.–31. 8. 2020). Celý upravený harmonogram i harmonogram na příští akademický rok najdete na webu UP.

Vyšel nový newsletter Oddělení strategie a kvality UP
Zajímá vás, jak si univerzita vede v národním i mezinárodním srovnání? Chcete se seznámit s aktuálními statistikami UP? Rádi byste se dozvěděli více o strategických záměrech vysokých škol pro období od roku 2021? To vše a mnohem více vám nabízí aktuální newsletter Oddělení strategie a kvality UP. Přečíst si jej můžete zde

Historicky první online volby do Akademického senátu UP znají své vítěze. Nově zvolení senátoři a senátorky se budou v krásných prostorách velké zasedací místnosti rektorátu scházet v letech 2020–2023. Se složením nového senátu se můžete seznámit v článku na Žurnálu. Podrobnější informace si pak můžete přečíst v závěrečné zprávě hlavní volební komise na stránkách upol.cz/volby.

Máte nápad a chcete ho uvést do praxe? Přihlaste se do Proof-of-Concept
Nové zkušenosti, zpětnou vazbu, šanci uvést svůj nápad do reálného života i možnou finanční podporu. To vše můžete získat, když svůj vědecký či výzkumný nápad přihlásíte do projektu Proof-of-Concept, který tradičně iniciuje a pořádá Vědeckotechnický park UP. Čas máte do 16. 8. 2020. Zúčastnit se můžete i přípravného semináře, který se uskuteční online 25. 6. Podrobnosti a registraci najdete na stránkách VTP. Dostaňte své vize do komerční praxe!

Jsou spuštěny nominace na ceny rektora za dobrovolnictví
Již počtvrté rektor Jaroslav Miller ocení dobrovolníky z řad studentů a zaměstnanců UP. Znáte někoho, kdo by si zasloužil ocenění za své dobrovolnické aktivity během pandemie koronaviru i mimo ní? Nominovat můžete až do 4. září prostřednictvím internetového formuláře. Slavnostní vyhlášení se pak uskuteční na konci září v rámci společné akce MEET UP a Olomouckého majálesu UP.

Zapojte se do zajímavých výzkumů na UP
  • Změna preferencí v dopravě v souvislosti s pandemií covid-19
    Byla pro vás městská hromadná doprava před pandemií covid-19 důležitá? Vnímáte dnes tuto přepravu jinak? Využívali jste jako dopravní prostředek jízdní kolo? Chodíte pěšky? Anebo k cestě do práce využíváte auto a nic se pro vás ani přes pandemii covid-19 nezměnilo? Zapojte se do mezinárodního výzkumu, který v rámci Česka koordinují psychologové z FF UP.
  • Jak pandemie covid-19 mění cestovatelské návyky studentů?
    Cestování neodmyslitelně patří k mladé generaci, avšak právě cestovní ruch patří k oblastem pandemií covid-19 nejvíce postiženým. Ovlivní tato situace nějak chování studentů při výběru dovolenkové destinace a způsobu trávení dovolené? Zapojte se do online výzkumu rekreologů z FTK
  • Výzkum, který vás doslova oslní
    Do jaké míry nás při jízdě autem za tmy oslňují protijedoucí vozidla? A oslňují nás více žárovky, xenony, či LED? To vše zkoumá ve své laboratoři tým kolem psychologa Matúše Šuchy. Zapojte se do netradičního výzkumu buď online, nebo přímo v laboratoři.

Letní kempy a příměstské tábory pod taktovkou PdF a Pevnosti poznání
Chcete vašim dětem co nejvíce zpestřit blížící se léto? Centrum celoživotního vzdělávání pedagogické fakulty pořádá ve spolupráci s mnoha katedrami příměstské tábory pro děti a letní kempy pro mládež. 

Aktuálně jsou volná místa ve dvou příměstských táborech. Deník Kavalíra podpoří výtvarné dovednosti dětí. Tábor s tématem Cesta kolem světa je pak určen pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Letní kempy jsou díky dotaci MŠMT zdarma. Nabízejí pestrá témata edukačního, tvůrčího i technologického rázu (od dějepisu a jazyků přes výrobu šperků či 3D tisk až po základy první pomoci). Stačí se vybrat. Podrobnosti naleznete na stránkách CCV.

Interaktivní tábory pro zvídavé děti v létě chystají i v Pevnosti poznání. Letos se budou točit kolem aktuálního společenského tématu – vody. Podrobněji zde.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube