Milé studentky, milí studenti,

krátce předtím, než dojde ke „znovuobnovení Česko-Slovenska“, vám přinášíme další pravidelný newsletter o univerzitním dění.

Je libo informace o upraveném harmonogramu akademického roku? Máte chuť zapojit se do zajímavých výzkumů a výzev? Nebo vás zajímá spuštění nominací na ceny rektora za dobrovolnictví či zprávy o tom, které tradiční letní univerzitní aktivity bude možné díky příznivému vývoji aktuální situace uskutečnit? Podrobnosti i další informace naleznete níže.

Upravený harmonogram akademického roku 2019/2020
Vedení fakult a vedení UP schválilo v reakci na vývoj situace s pandemií covid-19 úpravy harmonogramu akademického roku 2019/2020.

Změny se týkají prodlouženého termínu pro splnění studijních povinností (do 15. 9. 2020), prodlouženého termínu pro možnost výuky na jednotlivých fakultách (31. 7. 2020) a úpravy termínu hlavních prázdnin (1.–31. 8. 2020). Celý upravený harmonogram i harmonogram na příští akademický rok najdete na webu UP.

Od čtvrtka je „obnoveno Česko-Slovensko“
Dnešní oficiální vládní setkání premiérů Česka a Slovenska, Andreje Babiše a Igora Matoviče, přineslo i příjemné překvapení (nejen) pro tisíce slovenských studentů na UP. Od středeční půlnoci budeme moct podle vyjádření obou premiérů cestovat mezi Českem a Slovenskem bez omezení tak, jako tomu bylo před pandemií koronaviru. Hurá!

Historicky první online volby do Akademického senátu UP znají své vítěze. Nově zvolení senátoři a senátorky se budou v krásných prostorách velké zasedací místnosti rektorátu scházet v letech 2020–2023. Se složením nového senátu se můžete seznámit v článku na Žurnálu. Podrobnější informace si pak můžete přečíst v závěrečné zprávě hlavní volební komise na stránkách upol.cz/volby.

Máte nápad a chcete ho uvést do praxe? Přihlaste se do Proof-of-Concept
Nové zkušenosti, zpětnou vazbu, šanci uvést svůj nápad do reálného života i možnou finanční podporu. To vše můžete získat, když svůj vědecký či výzkumný nápad přihlásíte do projektu Proof-of-Concept, který tradičně iniciuje a pořádá Vědeckotechnický park UP. Čas máte do 16. 8. 2020. Zúčastnit se můžete i přípravného semináře, který se uskuteční online 25. 6. Podrobnosti a registraci najdete na stránkách VTP. Dostaňte své vize do komerční praxe!

Jsou spuštěny nominace na ceny rektora za dobrovolnictví
Již počtvrté rektor Jaroslav Miller ocení dobrovolníky z řad studentů a zaměstnanců UP. Znáte někoho, kdo by si zasloužil ocenění za své dobrovolnické aktivity během pandemie koronaviru i mimo ní? Nominovat můžete až do 4. září prostřednictvím internetového formuláře. Slavnostní vyhlášení se pak uskuteční na konci září v rámci společné akce MEET UP a Olomouckého majálesu UP.

Zapojte se do zajímavých výzkumů na UP
  • Změna preferencí v dopravě v souvislosti s pandemií covid-19
    Byla pro vás městská hromadná doprava před pandemií covid-19 důležitá? Vnímáte dnes tuto přepravu jinak? Využívali jste jako dopravní prostředek jízdní kolo? Chodíte pěšky? Anebo k cestě do práce využíváte auto a nic se pro vás ani přes pandemii covid-19 nezměnilo? Zapojte se do mezinárodního výzkumu, který v rámci Česka koordinují psychologové z FF UP.
  • Jak pandemie covid-19 mění cestovatelské návyky studentů?
    Cestování neodmyslitelně patří k mladé generaci, avšak právě cestovní ruch patří k oblastem pandemií covid-19 nejvíce postiženým. Ovlivní tato situace nějak chování studentů při výběru dovolenkové destinace a způsobu trávení dovolené? Zapojte se do online výzkumu rekreologů z FTK
  • Výzkum, který vás doslova oslní
    Do jaké míry nás při jízdě autem za tmy oslňují protijedoucí vozidla? A oslňují nás více žárovky, xenony, či LED? To vše zkoumá ve své laboratoři tým kolem psychologa Matúše Šuchy. Zapojte se do netradičního výzkumu buď online, nebo přímo v laboratoři.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube