Milé studentky, milí studenti,

od pondělí 20. dubna mohou někteří z vás v případě zájmu a po předchozí domluvě znovu zavítat do univerzitních budov. Zatím jen vy z absolventských ročníků a zatím jen na konzultace, do laboratoří, do knihovny pro knihy či na zkoušky. I tak se však jedná o první drobný krok, kterým znovu trochu více ožívá akademický život v Olomouci. 

V tomto newsletteru bychom vám rádi připomněli stream s rektorem Jaroslavem Millerem či vás upozornili na zajímavý webinář Kariérního centra UP. A nebude chybět ani trocha společenské zodpovědnosti či zábavy.

Na stránkách Kolejí a menz UP či v univerzitnímu FAQu najdete nové informace k rezervování kolejí na příští akademický rok. Ve FAQu si pak můžete kromě mnoha informací k průběhu semestru přečíst také třeba o možnostech ubytování na kolejích během léta.

Záznam: Rektor Jaroslav Miller hovořil o aktuální situaci na UP
V pátek 17. 4. vystoupil rektor Jaroslav Miller v živém videopřenosu na YouTube, Facebooku a univerzitních stránkách. Mluvil o aktuální situaci na UP, o znovuotevření univerzity pro studenty absolventských ročníků či o možnostech online zkoušek. Celý záznam si můžete pustit na Žurnálu nebo přímo na YouTube.

Kariérní centrum pořádá další webinář, tentokrát na téma finance
Jak současná situace ovlivňuje finanční trhy a osobní finance? Kam je vhodné dnes uložit peníze? Co se pro mě změnilo, když chci řešit vlastní bydlení? Odpovědi nejen na tyto otázky z oblasti financí se dozvíte při webináři Kariérního centra UP s Petrem Valentou a Petrem Nádvorníkem, kteří vedli již úspěšný cyklus Lifehacking aneb Co vám o financích neřekli. Webinář se uskuteční 29. 4. v 10:00. Podrobnosti a přihlašování.

Zúčastněte se plošného testování na Covid-19 v Olomouckém kraji 
Od pátku 24. 4. bude v Olomouci, Litovli a Uničově v rámci celonárodní studie kolektivní imunity spuštěno plošné testování lidí na přítomnost Covid-19. V Olomouckém kraji je potřeba otestovat téměř 7000 lidí. Pokud v Olomouci a okolí bydlíte, můžete se do testování registrovat na stránkách KrajPomaha.cz, a pomoci tak s mapováním a řešením aktuální situace kolem pandemie koronaviru.

Podrobnější informace si můžete přečíst v článku na Žurnálu. Testování probíhá mj. pod taktovkou Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty UP a Fakultní nemocnice Olomouc. Ředitel ÚMTM Marián Hajdúch je pak jedním z národních koordinátorů testování.

Škola hrou s kvízem pro žáky 4.–7. třídy ZŠ
Vyzkoušeli jste už se svými mladšími sourozenci či dětmi všechny možné formy edukativní zábavy během období uzavřených škol a nemáte už fantazii vymýšlet další? Ve spolupráci s Hospodským kvízem jsem pro vás připravili zdarma ke stažení speciální zábavný kvíz z učiva pro 4.–5. třídu a 6.–7. třídu ZŠ. Pokud máte o kvíz zájem, stačí jen naspat e-mail na ondrej.martinek@upol.cz. Do předmětu uveďte heslo „KVÍZ“ a přes sto otázek a dvacet témat včetně hudebních a obrázkových poznávaček je vašich. Přejeme příjemnou zábavu!

Neunikly vám zprávy posledních dní?

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube