Milé studentky, milí studenti,

naposledy v tomto roce vás oslovujeme skrze Newsletter UP. S ohledem na blížící se Vánoce a konec roku nám dovolte jej uvést přáním rektora Jaroslava Millera, které si můžete přečíst na stránkách Žurnálu.

Během uplynulých adventních týdnů se na univerzitě odehrálo několik organizačních změn. Akademický senát UP předběžně schválil vznik nového vysokoškolského ústavu, přičemž v následujících měsících bude speciální komise na dokončení této nové vědeckovýzkumné struktury pracovat. Personální změny pak proběhly v senátu lékařské fakulty a cyrilometodějské teologické fakulty.

Z dalších novinek zmiňme, že Centrum jazykového vzdělávání FF se stalo testovacím centrem Oxford test of English. Prestižní certifikát z angličtiny lze v rámci ČR získat jen a pouze zde. V oblasti mediální gramotnosti univerzita nově nabízí bezplatné kurzy seniorům (v lednu na PdF) a kurz rozpoznávání mediální manipulace pro školáky (v Pevnosti poznání). Předminulý týden pak proběhl první Den otevřených dveří s rekordní účástí zájemců, připomenout si jej můžete prostřednictvím reportáže na Žurnálu nebo povedeného aftermovie.

Dejte nám feedback na zimní semestr
Slovo evaluace jste nejspíš s koncem semestru slyšeli z mnoha stran. A my vám jej předkládáme ještě jednou. Váš názor na výuku v uplynulém zimním semestru je pro nás totiž opravdu velmi cenný, díky vašim připomínkám jsme schopni zhodnotit přínos daných předmětů a iniciovat jejich případnou modifikaci do budoucna. Věnujte nám pár minut svého času a ohodnoťte předměty, které jste absolvovali. Studenti FF, PřF, FTK, CMTF a FZV mohou využít uživatelsky snadné hodnoticí aplikace, studenti z ostatních fakult nechť pak následují instrukce, které během semestru obdrželi od vyučujících, sekretářek atp. Děkujeme za vaši spolupráci!
Nový Žurnál odhaluje jiné dimenze akademiků
Od dnešního dne můžete na katedrách, v menzách, v UPointu a dalších pracovištích UP nalézt nové tištěné číslo Žurnálu UP. Je mimo jiné zaměřeno na „druhé životy“ akademiků. Dozvíte se tak, kdo vedle své matematické práce ve volném čase řídí organizaci stejně velkou jako naše armáda, kdo láme rekordy v psaní a studuje práva nebo kdo je nová naděje české literatury. Pokud už si výtisk pro vás nestihnete ulovit, můžete se začíst i do online verze.
Koleje a menzy UP v nových videích
Správa kolejí a menz UP představuje dva nové spoty, které přibližují zázemí a život na studentských kolejích a ve stravovacích zařízeních – menzách a bistrech Fresh UP. Oba dva spoty jsou dostupné na YouTube kanále a využít je můžete třeba při svých prezentacích v rámci nadcházejího lednového Dne otevřených dveří. Anebo si je prostě můžete pustit jen tak a podívat se, jak to zázemí SKM sluší po proběhlé modernizaci.
V UPointu nakoupíte jen do 23. 12.
Pokud máte v plánu obdarovat své blízké během Vánoc a následných svátků věcmi s univerzitním designem, poznačte si, že UPoint v tomto roce zavírá své brány 23. 12. v 15:00. Současně nebude možné během vánočních svátků nakupovat ani na e-shopu. Děkujeme všem za pochopení a připomínáme, že vánoční nabídka UPointu je bohatá. Osobně pak do UPointu můžete znovu zavítat 6. 1. 2020.

Přejeme vám příjemné prožití vánočních svátků a vykročení pravou nohou do roku 2020. Děkujeme za všechnu energii, kterou jste v roce 2019 do vašich studií a aktivit na UP vložili.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube