Vážené kolegyně, vážení kolegové,
milé studentky, milí studenti,

při nezvyklých situacích, jako je například ta současná, je potřeba zůstat pozitivní. Zachovat si radost a čistou mysl. V posledních dnech se na vás jak od vlády, tak od naší univerzity valí záplava informací, mnohé z nich přidávají vrásky na čele. Dovolte nám proto nechat protentokrát všechny „vrásčité informace“ na stránkách upol.cz/covid-19 a pojmout tento newsletter ryze pozitivně!

Poznámka: V exponovaných chvílích vašeho pozitivního zájmu o newsletter může docházet k přetížení některých odkazů v newsletteru. V takovém případě si prosím přímo do prohlížeče nakopírujte v závorce uvedené webové adresy.

Záznam: Vedení UP odpovídalo na otázky k aktuální situaci na UP
Pozitivní je určitě také fakt, že přes počáteční ne zcela pozitivní technické obtíže s dnešním streamem s vedením UP se pozitivně rychle podařilo zpracovat záznam, který si již nyní můžete pustit na YouTube. Poslechněte si, jak se rektor Jaroslav Miller, prorektoři Vít Zouhar a Petr Bilík či ředitel kolejí a menz Josef Suchánek vyjadřují k otázkám a podnětům zaslaným studenty a zaměstnanci UP. (bit.ly/streamUP)

Cvičte s FTK a zachovejte si zdravou mysl během karantény
Už dva týdny tráví většina z nás svůj čas doma. Ven chodíme jen v nejnutnějších případech, naším útočištěm se stává obývák, ložnice, kuchyň nebo koupelna. Připravili jsme pro vás proto průvodce, díky kterému se vaše tělo a mysl nezblázní a nezakrní. Využijte iniciativy fakulty tělesné kultury Cvičíme doma s FTK a udělejte si z vašeho pokoje malé sportoviště. Ku intelektuální potěše pak nabízíme souhrn zajímavých stránek a aplikací. Objevujte a nechejte se inspirovat zde. (bit.ly/telo-mysl)

Já pomáhám, ty pomáháš, my pomáháme
Elán a doobrovolnické nadšení zaplavily v době koronavirové celou akademickou obec. A o to více umocnily význam a činnost Dobrovolnického centra UP. Pokud máte neutuchající touhu pomáhat také, neváhejte a přidejte se mezi univerzitní dobrovolníky. Nabídka, kde je možné se zapojit, je široká. A nemusí končit s pominutím aktuální pandemie koronaviru. Děkujeme za vaši solidaritu a dobročinnost! (dobrovolnici.upol.cz)

Průběžne můžete také sledovat, kde všude a jak studenti a zaměstnanci UP aktuálně pomáhají. (bit.ly/UPpomaha)

Písnička pro... vás všechny
Pro všechny dobrovolníky z řad akademické UP jsme se zpěvačkou a buskerkou Terez Wrau v rychlosti nahráli jako poděkování jarní píseň. Pusťte si ji, ať je pocit z vaší dobrovolnické duše ještě hřejivější! (bit.ly/pisen-pro-UP)

Pozitivní zprávy v dobách koronavirových
V posledních dnech se naší akademickou půdou prohnaly dvě dobré zprávy, které nesouvisí s aktuální situací okolo pandemie koronaviru, a proto možná trochu zanikly. Proto bychom vám závěrem rádi připomněli, že:

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube