Vážené spolupracovnice, vážení spolupracovníci,

uplynulé dny byly v Olomouci a na univerzitě především ve znamení oslav sametové revoluce – v ulicích to žilo, rektor ocenil 14 osobností za zásluhy o rozvoj demokracie a Vydavatelství UP vydalo pozoruhodnou publikaci Olomoucké okamžiky. Nezapomínejme však ve stínu Listopadu 89 také na další události – například hned čtyři fakulty UP (FF, PdF, PřF a FTK) se staly Fakultou roku 2019, na CMTF začala netradiční fotovýstava, jejímiž hlavními (super)hrdiny jsou děti s autismem, archeologové z UP pomohli s mapováním archeologie Litovle a nádvoří Zbrojnice se opět stalo „dějištěm“ mezinárodního sochařského festivalu Sculpture line.

Neméně zajímavé budou i následující dva týdny, které vám tradičně přiblížíme v tomto newsletteru. Dozvíte se o novinkách a změnách v zaměstnaneckých benefitech, představíme vám nabídku Akademik sport centra, budeme vás informovat o blížících se Cenách rektora či charitativních punčích UP a v neposlední řadě vás pozveme také na zajímavé akce, které vám snad zpříjemní sychravý listopad.

Nominace: Ceny rektora za nejlepší práci či sportovní výkon
Víte o pozoruhodné bakalářské či magisterské diplomové práci, která by si zasloužila větší ocenění než jen od diplomové komise? Znáte sportovkyni či sportovce z řad UP, kteří dosáhli v posledním akademickém roce nějakého mimořádného výkonu? Přihlaste je do dalšího ročníku Cen rektora UP a pomozte jim k získání ocenění i zajímavé finanční odměny. Termín je do 12. 12. Vešekeré informace naleznete na stránkách UP.
Den zdraví na Zbrojnici
Zveme vás na Den zdraví, který univerzita pořádá ve spolupráci s pojišťovnou Ministerstva vnitra pro všechny zaměstnance UP (bez ohledu na příslušnost k jiné ZP). Akce se uskuteční 28. 11. od 11:00 do 14:00 v prostorách Vydavatelství UP (Zbrojnice, Biskupské nám. 1). Budete mít možnost podstoupit vyšetření znamínek dermatologem, oční vyšetření, měření krevního tlaku a konzultace s výživovým poradcem.
Upozornění pro držitele karty MAKRO
Dovolujeme si upozornit všechny zaměstnance UP, kteří v současnosti využívají výhody karty MAKRO, že z rozhodnutí vedení společnosti MAKRO, s. r. o., není možné od 1. 11. 2019 kartu dále uplatňovat. Omlouváme se za komplikace tímto způsobené. Víc aktualit o změnách v poskytování slev a výhodách pro zaměstnance naleznete na zaměstnaneckých stránkách.
Multižánrový koncert Viléma Veverky s 30% slevou
Je libo instrumentální art rock, inspirovaný hudbou Ennia Morriconeho, Miroslava Žbirky, Mariána Vargy, Josefa Vejvody nebo Led Zeppelin? Zveme vás na koncert Viléma Veverky a jeho Ultimate W Bandu s názvem „Ba/Rock/ goes to Hollywood“. Akce se uskuteční 27. 11. 2019 v 19 hodin v olomoucké Redutě. Informace o tom, jak si jakožto zaměsntanci UP můžete pořídit vstupenku se slevou, se dozvíte na univerzitním webu.
S Akademik sport centrem na Mikuláše, Vánoce i v roce 2020
Tým Akademik sport centra připravil pro zaměstnance UP několik nabídek, které se týkají prosincových akcí, svátků i prvního čtvrtletí příštího roku.
  • Mikulášská show – tradiční Mikulášská show pro rodiče a děti se uskuteční 6. 12. v 17:30, tentokrát v aule pedagogické fakulty. Pro děti lze předem objednat i mikulášsky balíček. Podrobnější informace o zábavném programu a registrační fromulář naleznete na stránkách ASC UP.
  • Dárkové poukazy – pokud si lámete hlavu s vánočními dárky pro vaše blízké, trn z paty by vám mohla vytrhnout koupě dárkového poukazu na služby ASC UP. Na e-mailu ascup@upol.cz můžete objednat permanentku do sauny, posilovny, na lukostřelnici či na program Babího léta pro seniory (vizte níže).
  • Jarní příměstské tábory pro děti – pro děti ve věku 6–13 let chystá ASC UP na jarní prázdniny ve dnech 3.–7. 2. 2020 příměstské tábory. Témata vycházejí z oblíbených animovaných a komiksových filmů – Ledové království Avengers. Podrobnější informace na stránkách ASC UP.
  • Babí léto – úspěšný cyklus pro aktivní seniory bude pokračovat i v lednu, únoru a březnu roku 2020. Podrobnější informace ASC UP brzy představí na svých webových stránkách, nezapomeňte je proto sledovat. V případě, že byste chtěli na další cyklus Babího léta zakoupit poukázky, pište na asc@upol.cz nebo volejte na telefon 585 636 451 nebo 776 285 865.
Charitativní punčování s UP
Punčová sezóna v Olomouci se blíží a co může být lepšího než dát si punč a přispět tím na dobrou věc? Univerzita se opět zapojí do aktivit stánku Dobrého místa pro život na Horním náměstí. Už 25. listopadu bude charitativní punč čepovat fakulta tělesné kultury, a sice na podporu Centra APA a aktivit Střediska rané péče, pomáhajícího lidem se zrakovým postižením. 

O týden později, 2. 12. od 10:00 do 22:00, pak budou nalévat punč zástupci vedení olomoucké univerzity, zaměstnanci oddělení komunikace UP, hokejisti z HC UP Olomouc, zaměstnanci Ústavu experimentální botaniky AV ČR a další osobnosti – tentokrát na podporu Společnosti pro ranou péči, pomáhající lidem s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením. Podrobnější informace na Facebooku.

Beseda s biskupem Václavem Malým
Jednou z posledních akcí pořádaných k výročí sametové revoluce bude setkání s biskupem Václavem Malým v aule cyrilometodějské teologické fakulty. Debata s prvním mluvčím Občanského fóra, který v listopadových dnech před třiceti lety moderoval největší protistátní demonstrace na Václavském náměstí a na Letné, se uskuteční 26. 11. od 15:00.
Vyhlášení literární soutěže a křest básnické sbírky Adama Hoška
Už po šestadvacáté se literární talenti budou moci přihlásit do Literární soutěže pro studenty UP, která bude vyhlášena 27. 11. v 18 hodin v Coffee Library ve Zbrojnici. Na akci se také pokřtí debutová básnická sbírka A na stromech les studenta FF Adama Hoška, jež vznikla na základě jeho opakovaného úspěchu v soutěži. Výběr ze své tvorby navíc přečtou celkem čtyři autoři. Vstup zdarma. Více informací najdete v Kalendáři UP.
DizajnTrh opět na Konviktu
Ve dnech 23.–24. 11. po roce opět obsadí prostory Konviktu prodejní přehlídka výrobků českých a slovenských designerů DizajnTrh. Zastavte se na tradiční předvánoční akci, která je úzce spojena i s univerzitními iniciativami a spolky – o chill out zónu a hudební program se postará Zaparkuj, swap party uspořádá Udržitelný Palacký, divadlo pro děti zahraje spolek Nabalkoně a filmovou vložku přichystají Pastiche filmz. Podrobnosti najedete na Facebooku.
O konopí, bez předsudků
Pevnost poznání vás zve 27. 11. v 19 hodin na netradiční formát moderované diskuze – tzv. science forum: Jiné Světy. Tématem setkání bude konopí bez předsudků. Hosté se budou bavit o medicínském výzkumu, léčebném konopí, moderních technologiích v zemědělství, legislativě nebo publikační činnosti. Podrobnější informace najdete na Facebooku.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube