Vážené spolupracovnice, vážení spolupracovníci,

listopad a prosinec jsou nabité měsíce a nejbližší newslettery toho budou důkazem. Oba měsíce jsou tradičně spojeny také s intenzivní uchazečskou kampaní. V Brně na vysokoškolském veletrhu Gaudeamus jsme proto zahájili naši každoroční tour po Česku a Slovensku. Během uplynulých dvou týdnů také rektor potřetí udělil ceny za dobrovolnictví a Vědeckotechnickému parku UP se podařilo získat finanční prostředky na aplikování vědeckých výsledků do praxe. Velký mediální ohlas měly další dílčí výsledky výzkumu životního stylu mladé generace. A v neposlední řadě pak minulý týden vyšel nový tištěný Žurnál, který najdete jednak rozesetý po všech částech UP, jednak v online verzi na webu. Přejeme vám příjemné čtení.

Aktuální newsletter vám pak pomůže udělat si pořádek v nejzásadnějších událostech týkajících se univerzitních oslav výročí sametové revoluce a nabídne vám také další AFO Kino a několik potřebných organizačních informací.

Krátkodobá odstávka webových stránek univerzity
V sobotu 9. listopadu ve 22:00 bude dočasně odstaven univerzitní web www.upol.cz z důvodu přechodu na nový administrátorský systém. Celá aktualizace bude trvat cca 4 hodiny, v neděli ráno by tedy web měl být již znovu přístupný. Portálu UP a všech jeho modulů včetně STAGu se toto přerušení netýká. V případě, že byste po aktualizaci webu narazili na nějaké problematické jevy, můžete napsat na e-mail webmaster-up@upol.cz.
Prestižní přednášky
Kaple Božího těla na Konviktu bude v nejbližší době hostit dva význmané přednášející. V rámci tradičního cyklu přednášek k poctě J. L Fischera, prvního rektora obnovené olomoucké univerzity, nejprve vystoupí 11. listopadu ve 14:00 právnička a soudkyně Eliška Wagnerová. Poté přivítáme 17. listopadu v 15:00 bývalého nizozemského ministra Laurense Jana Brinkhorsta s přednáškou Evropská unie: Společné hodnoty v měnícím se světě. Přednáška se uskuteční v rámci světově prestižního cyklu Cleveringa Lectures.
Roadshow ČT | 30 let svobody slova
Jaká je role médií ve svobodné společnosti? Jak se proměňuje chápání svobody slova, především s nástupem fenoménu sociálních sítí a chování na nich? UP společně s Českou televizí připravila na 14. listopadu od 15:00 debatu, která tyto otázky otevře. V roli hostů se objeví moderátoři ČT Světlana Witovská a Daniel Takáč, vedoucí Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky FF UP Petr Orság a novinář a dokumentarista Adam Drda. Besedu moderuje prorektor Petr Bilík. Pokud nemůžete dorazit osobně, můžete sledovat exkluzivní stream, který z besedy připraví Audiovizuální produkce UP.
Stávka studentů po 30 letech
Jak vypadala stávka studentů UP, která nastartovala sametovou revoluci na Olomoucku? Zúčastněte se 17. listopadu happeningu na filozofické fakultě, kde díky účastníkům a organizátorům tehdejší stávky znovu ožije hektická a nadějeplná atmosféra listopadu 1989.
Sametový hospodský kvíz
Univerzitní speciály Hospodského kvízu už (nejen) mezi studenty zlidověly. A výročí sametové revoluce je bez debat událostí, která si svůj kvíz zaslouží. Sestavte maximálně šestičlenný tým a přihlašte ho do víru 56 otázek na téma „Olomouc, univerzita a 17. listopad“. Kvíz proběhne 18. listopadu od 19:00 v Jazz Tibet Clubu.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube