Milé studentky, milí studenti,

listopad a prosinec jsou nabité měsíce a nejbližší newslettery toho budou důkazem. Oba měsíce jsou tradičně spojeny také s intenzivní uchazečskou kampaní. V Brně na vysokoškolském veletrhu Gaudeamus jsme proto zahájili náš každoroční „lov na prváky“. Čeká nás dlouhá tour po Česku a Slovensku, na jejímž konci budou vaši noví kolegové a (snad i) kamarádi. Během uplynulých dvou týdnů také rektor potřetí udělil ceny za dobrovolnictví a Vědeckotechnickému parku UP se podařilo získat finanční prostředky na aplikování vědeckých výsledků do praxe. Velký mediální ohlas měly další dílčí výsledky výzkumu životního stylu mladé generace. A v neposlední řadě pak minulý týden vyšel nový tištěný Žurnál, který najdete jednak rozesetý po všech částech UP, jednak v online verzi na webu. Přejeme vám příjemné čtení.

Aktuální newsletter vám pak pomůže udělat si pořádek v nejzásadnějších událostech týkajících se univerzitních oslav výročí sametové revoluce a nabídne vám také další zajímavé akce Kariérního centra UP a několik potřebných organizačních informací.

Krátkodobá odstávka webových stránek univerzity
V sobotu 9. listopadu ve 22:00 bude dočasně odstaven univerzitní web www.upol.cz z důvodu přechodu na nový administrátorský systém. Celá aktualizace bude trvat cca 4 hodiny, v neděli ráno by tedy web měl být již znovu přístupný. Portálu UP a všech jeho modulů včetně STAGu se toto přerušení netýká. V případě, že byste po aktualizaci webu narazili na nějaké problematické jevy, můžete napsat na e-mail webmaster-up@upol.cz.
DigiUP – Odhalte tajemství SEO a PPC
Kariérní centrum UP pořádá 12. listopadu od 16:00 již šestý díl pravidelného cyklu DigiUP. Hlavní téma? SEO a PPC. Pokud pro vás tyto zkratky nejsou jen tajuplné šifry, pak je workshop určený právě pro vás. Nahlédněte pod pokličku toho, jak fungují klíčová slova v SEO a v PPC a jak s nimi správně pracovat, aby reklama a webová stránka byla efektivní. Dozvíte se také, jaké jsou možnosti PPC reklamy a jak spolu SEO a PPC souvisí.
Prestižní přednášky
Kaple Božího těla na Konviktu bude v nejbližší době hostit dva význmané přednášející. V rámci tradičního cyklu přednášek k poctě J. L Fischera, prvního rektora obnovené olomoucké univerzity, nejprve vystoupí 11. listopadu ve 14:00 právnička a soudkyně Eliška Wagnerová. Poté přivítáme 17. listopadu v 15:00 bývalého nizozemského ministra Laurense Jana Brinkhorsta s přednáškou Evropská unie: Společné hodnoty v měnícím se světě. Přednáška se uskuteční v rámci světově prestižního cyklu Cleveringa Lectures.
Roadshow ČT | 30 let svobody slova
Jaká je role médií ve svobodné společnosti? Jak se proměňuje chápání svobody slova, především s nástupem fenoménu sociálních sítí a chování na nich? UP společně s Českou televizí připravila na 14. listopadu od 15:00 debatu, která tyto otázky otevře. V roli hostů se objeví moderátoři ČT Světlana Witovská a Daniel Takáč, vedoucí Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky FF UP Petr Orság a novinář a dokumentarista Adam Drda. Besedu moderuje prorektor Petr Bilík. Pokud nemůžete dorazit osobně, můžete sledovat exkluzivní stream, který z besedy připraví Audiovizuální produkce UP.
Vyzkoušejte si, jak se obchoduje na burze
Zažijte emoce jako makléři na finanční burze. Přijďte si vyzkoušet, jaké to je investovat do akcií firem a reagovat na vývoj trhu. Kariérní centrum UP pro vás na 15. listopadu v 15:00 připravilo velkou finanční hru, během které zjistíte, jak to chodí na skutečné burze. Na začátku dostane každý z hráčů obnos peněz, který bude moci investovat do akcií různých firem jako v reálném životě. Komu se bude dařit a kdo zkrachuje? Předchozí zkušenosti nejsou potřeba. Nejlepší investoři vyhrají ceny z UPointu.
Stávka studentů po 30 letech
Jak vypadala stávka studentů UP, která nastartovala sametovou revoluci na Olomoucku? Zúčastněte se 17. listopadu happeningu na filozofické fakultě, kde díky účastníkům a organizátorům tehdejší stávky znovu ožije hektická a nadějeplná atmosféra listopadu 1989.
Sametový hospodský kvíz
Univerzitní speciály Hospodského kvízu už (nejen) mezi studenty zlidověly. A výročí sametové revoluce je bez debat událostí, která si svůj kvíz zaslouží. Sestavte maximálně šestičlenný tým a přihlašte ho do víru 56 otázek na téma „Olomouc, univerzita a 17. listopad“. Kvíz proběhne 18. listopadu od 19:00 v Jazz Tibet Clubu.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube