Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci Univerzity Palackého,

blíží se oslavy 30. výročí událostí 17. listopadu a univerzita spouští nový web s pracovními nabídkami na UP – to jsou hlavní informace třetího newsletteru tohoto semestru. Přidáváme k nim také pozvánku na další AFO Kino a fotovýstavu.

Ještě předtím bychom vám rádi připomněli nejzásadnější informace, které se za posledních 14 dnů na naší akademické půdě udály:

  • V Arcibiskupském paláci proběhla inaugurace děkana lékařské fakulty prof. Josefa Zadražila. Nového děkana si zvolili i na fakultě zdravotnických věd a na právnické fakultě – FZV povede prof. Martin Procházka, PF doc. Václav Stehlík.
  • Univerzita Palackého si vylepšila postavení v mezinárodním univerzitním žebříčku QS University Rankings.
  • Lékařská fakulta získala jako první v ČR a jedna z prvních v Evropě prestižní evropskou akreditaci Asociace lékařských fakult v Evropě.

Pracovní nabídky UP na jednom místě
Nová stránka Pracujte na Univerzitě Palackého poskytuje informace o pracovních příležitostech na UP a prezentuje univerzitu jako atraktivního zaměstnavatele v regionu. Uchazeči o zaměstnání zde naleznou na jednom místě nabídku všech aktuálně vypsaných volných pracovních míst na fakultách a v dalších univerzitních zařízeních. 
Výročí sametové revoluce
Univerzita Palackého se bohatým programem zapojí do olomouckých oslav 30. výročí listopadových událostí. Udělí pamětní medaile osobnostem, které se zasloužily o rozvoj demokratických hodnot v Česku a na Slovensku (mj. budou oceněni Karel Schwarzenberg, Magda Vášáryová či Josef Jařab), zrekonstruuje symbol olomouckého sametu – krabicovou zeď před budovou právnické fakutly, a především uspořádá velké množství besed a přednášek. Podrobnější informace naleznete na Žurnálu či na webových stránkách.

Jednou z prvních akcí bude veřejná debata 30 let svobody! A jak dál?, která se uskuteční v Pevnosti poznání 5. 11. Pořádá ji Univerzita Karlova ve spolupráci s Univerzitou Palackého. Mezi hosty se objeví rektor UP Jaroslav Miller, rektor UK Tomáš Zima, bývalý premiér Vladimír Špidla, bývalý europoslanec Pavel Telička či novinářka Nora Fridrichová.

Burnt Vision – Jak se těží síra?
Galerie sociální fotografie Katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie uvádí výstavu Juraje Sosny s názvem Burnt Vision. Navštívit ji můžete od 23. 10. do 30. 11. Fotografie zachycují muže, kteří těží čistou síru v indonéské sopce Kawah Ijen. Unikající husté výpary přitom ztěžují práci a přinášejí řadu zdravotních rizik. Kontrast tohoto nelítostného prostředí s až romanticky vyhlížejícími fotografiemi přináší silný emotivní zážitek.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube