Milé studentky, milí studenti,

blíží se oslavy 30. výročí událostí 17. listopadu, takže hlavní téma třetího newsletteru tohoto akademického roku je jasné – představíme vám program, který si Univerzita Palackého k sametovým oslavám připravila. Pozveme vás ale také na zajímavé akce, které potěší vaši karierní budoucnost či uměleckou duši.

Ještě předtím bychom vám však rádi připomněli nejzásadnější informace, které se za posledních 14 dnů na naší akademické půdě udály:

  • V Arcibiskupském paláci proběhla inaugurace děkana lékařské fakulty prof. Josefa Zadražila. Nového děkana si zvolili i na fakultě zdravotnických věd a na právnické fakultě – FZV povede prof. Martin Procházka, PF doc. Václav Stehlík.
  • Univerzita Palackého si vylepšila postavení v mezinárodním univerzitním žebříčku QS University Rankings.
  • Lékařská fakulta získala jako první v ČR a jedna z prvních v Evropě prestižní evropskou akreditaci Asociace lékařských fakult v Evropě.

Výročí sametové revoluce
Univerzita Palackého se bohatým programem zapojí do olomouckých oslav 30. výročí listopadových událostí. Udělí pamětní medaile osobnostem, které se zasloužily o rozvoj demokratických hodnot v Česku a na Slovensku (mj. budou oceněni Karel Schwarzenberg, Magda Vášáryová či Josef Jařab), „zrekonstruuje“ symbol olomouckého sametu – krabicovou zeď před budovou právnické fakutly, a především uspořádá velké množství besed a přednášek. Podrobnější informace naleznete na Žurnálu či na webových stránkách.

Jednou z prvních akcí bude veřejná debata 30 let svobody! A jak dál?, která se uskuteční v Pevnosti poznání 5. 11. Pořádá ji Univerzita Karlova ve spolupráci s Univerzitou Palackého. Mezi hosty se objeví rektor UP Jaroslav Miller, rektor UK Tomáš Zima, bývalý premiér Vladimír Špidla, bývalý europoslanec Pavel Telička či novinářka Nora Fridrichová.

Nastartuje své byznysové sny na UP Business Campu
Přemýšleli jste už o podnikání a nevíte, kde najít ten správný kontakt? Kde začít a jaké překážky musíte na začátku překonat, aby měl váš byznys úspěch? Odpověď na tyto otázky najdete na 7. ročníku UP Business Campu, konference o cestě k úspěšnému podnikání. Svůj příběh vájm odhalí například Jannis Sammaras, současný ředitel Kofoly, či Eva Dlabalová z místního Long Story Short. Přijďte se inspirovat od zkušených podnikatelů a díky networkingu poznat další podnikavce, kteří už na svém nápadu začali pracovat. Nenech si to ujít! Těšíme se na vás v sobotu 23. listopadu na Přírodovědecké fakultě UP.
P.S.: Do konce října máte možnost využít student friendly cenu 490 Kč.
HackItUP – probuďte v sobě inovativní nápady
48hodinová týmová práce na libovolném produktu či službě, kde účastníci vytvoří týmy, které následně pracují na společném projektu. Cílem akce je podpořit inovativní nápady s business potenciálem. Máte skvělý nápad, ale chybí vám pomocná ruka? Nebo naopak disponujete znalostmi či dovednostmi, které by se mohly hodit někomu jinému? Ať už se přihlásíte jako jednotlivec, nebo je vás víc, přijďte pocítit atmosféru HackItUP, užít si produktivní víkend a možná i vyhrát 10 000 korun do startu! Máte-li volno od 25. do 27. října, zaregistrujte se zdarma a využijte to, co znáte ze školy, v praxi.
Burnt Vision – Jak se těží síra?
Galerie sociální fotografie Katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie uvádí výstavu Juraje Sosny s názvem Burnt Vision. Navštívit ji můžete od 23. 10. do 30. 11. Fotografie zachycují muže, kteří těží čistou síru v indonéské sopce Kawah Ijen. Unikající husté výpary přitom ztěžují práci a přinášejí řadu zdravotních rizik. Kontrast tohoto nelítostného prostředí s až romanticky vyhlížejícími fotografiemi přináší silný emotivní zážitek.
Kariérní den s Policií ČR
Chcete zjistit, jak různorodé profese a zaměření absolventů vysokých škol se u policie mohou uplatnit? Co všechno obnáší práce u Policie ČR, vám můžeme ukázat v praxi. Projektový den, který je spojený také s testy fyzické zdatnosti, pořádá Kariérní centrum UP společně s krajským ředitelstvím Policie ČR v Olomouci. Přijďte 31. 10. na Sokolskou.
DigiDetox aneb Jak na digitální minimalismus
Cítíte se provinile kvůli tomu, kolik času trávíte on-line? Méně spíte, protože jste do noci na mobilu nebo jiném zařízení? Přijďte pochopit způsoby přemýšlení a chování spojeného s digitálním světem. Rozhodně vás nebudeme nutit zahodit telefon, ale naopak vás jej naučíme nastavit tak, aby vám byl co nejvíc prospěšný. Ukážeme vám prvky psychické hygieny a digitálního detoxu, které vám pomohou zvýšit vaše soustředění i spokojenost. Potkáme se 4. 11. v 16:00 v aule pedagogické fakulty!

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube