Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci Univerzity Palackého,

po dvou týdnech vám přinášíme další newsletter s informacemi z prostředí naší olomoucké akademické půdy. Dozvíte se v něm o nabídce aktuálních benefitů i vzdělávacích kurzů pro zaměstnance a nebudou pochopitelně chybět pozvánky na zajímavé blížící se akce.

Od posledního newsletteru se událo několik pozoruhodných událostí. V Helsinkách jsme převzali evropskou cenu za prohlubování mezinárodního prostředí a mezinárodní spolupráce, v Bruselu jsme se díky iniciativě Euforka setkali s odborníky na boj s mýty a dezinformacemi a nově jsme také rozšířili a zintenzivnili nabídku pro naše absolventy.

A kdybyste měli u kávy chvíli času, můžete se podívat na povedená aftermovie ze Street Art festivalu a Noci vědců a připomenout si tak okamžiky dvou vydařených akcí, na nichž se univerzita významně podílela. V jednom z videí ožívá dokonce i Václav Havel.

Bezplatné vzdělávací kurzy pro zaměstnance UP
Stále máte možnost přihlásit se na zajímavé kurzy, které pro vás připravilo ODV a IVV ve spolupráci s jednotlivými fakultami. Kurzy jsou zaměřené na podporu excelence ve vzdělávání, a proto jsou primárně určeny zaměstnancům, kteří se věnují vzdělávací činnosti na UP. Kurzy vedené v angličtině budou tlumočeny. Podívejte se na seznam kurzů, v nichž je stále místo, a vyberte si.
Newsletter Oddělení strategie a kvality RUP
Rádi bychom vás upozornili na vydání nového čísla newsletteru Oddělení strategie a kvality RUP, který je vydáván s cílem poskytnout zaměstnancům lepší orientaci v postupné implementaci systému zajišťování kvality. Zároveň bychom vám rádi poděkovali za dosavadní spolupráci a zájem o zlepšování výkonu a kvality činností na naší univerzitě.
Vědeckotechnický park UP pořádá první Proof-of-Coffee
Chcete dělat to, co vás baví, a dále rozvíjet vaše nejzajímavější výsledky? Slyšeli jste už o projektech Proof-of-Concept realizovaných ve spolupráci s Vědeckotechnickým parkem UP? Přijďte se inspirovat na neformální setkání s jejich řešiteli v pátek 18. října 2019 od 14 hodin ve Studentském klubu UP v prostorách Zbrojnice. Stačí se zaregistrovat.

Pokud se nemůžete akce zúčastnit, nezoufejte. Připraven je totiž také workshop Jak napsat přihlášku Proof-of-Concept projektu, který se uskuteční 29. 10. od 14:00 hodin (registrace) či  školení Komercializace vědeckých výsledků UP v rámci vzdělávání zaměstnanců dne 16. 10. od 14:00 hodin (registrace). Obě akce proběhnou ve VTP UP (Šlechtitelů 21, Olomouc-Holice).

Dny dobrovolnictví UP
Help us build better  ̶f̶u̶t̶u̶r̶e̶  present. Tak zní název čtvrtého ročníku Dnů dobrovolnictví UP, které se uskuteční ve dnech 22.–24. 10. Seznamte se s možnostmi dobrovolnictví v rámci projektů na univerzitě i mimo ní, navštivte zajímavé diskuze a workshopy a zúčastněte se slavnostního předávání Cen rektora za zásluhy v oblasti dobrovolnictví. Můžete dokonce nominovat vašeho kandidáta. Podrobnější informace a program najdete na Facebooku.

Cyklus Svět médií ve 21. století zahájí Daniel Stach
Jaká je úloha veřejnoprávních i soukromých médií v demokratické společnosti? Podle jakých principů média fungují? Jak probíhá regulace veřejnoprávních médií? A jaká je novinářská práce obecně? PdF UP připravila cyklus přednášek se známými osobnostmi masmediální scény. Jako první se 15. 10. představí Daniel Stach, popularizátor vědy a moderátor pořadu Hyde Park Civilizace. Dalšími hosty budou Marek Wollner (22. 10.), Václav Moravec (26. 11.), Vít Klusák (3. 12.) a Sabina Slonková s Jiřím Kubíkem (datum bude upřesněno).

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube