Milé studentky, milí studenti,

semestr už je v plném proudu a my vám po dvou týdnech přinášíme další newsletter s informacemi z prostředí naší olomoucké akademické půdy. Doufáme, že vám pomůže zaplnit prázdná místa ve vašich diářích.

Od posledního newsletteru se událo několik událostí, za které musíme UP pochválit. V Helsinkách jsme třeba převzali evropskou cenu za prohlubování mezinárodního prostředí a mezinárodní spolupráce, v Bruselu jsme se díky iniciativě Euforka setkali s odborníky na boj s mýty a dezinformacemi a nově jsme také rozšířili a zintenzivnili nabídku pro naše absolventy – budiž to motivací pro vás, že ani po úspěšném zakončení vašich studií na vás nezapomeneme.

A kdybyste měli u ranní/odpolední kávy chvíli času, můžete se podívat na povedená aftermovie ze Street Art festivalu a Noci vědců a připomenout si tak okamžiky dvou vydařených akcí, na nichž se univerzita významně podílela. V jednom z videí ožívá dokonce i Václav Havel.

Dny dobrovolnictví UP
Help us build better  ̶f̶u̶t̶u̶r̶e̶  present. Tak zní název čtvrtého ročníku Dnů dobrovolnictví UP, které se uskuteční ve dnech 22.–24. 10. Seznamte se s možnostmi dobrovolnictví v rámci projektů na univerzitě i mimo ní, navštivte zajímavé diskuze a workshopy a zúčastněte se slavnostního předávání Cen rektora za zásluhy v oblasti dobrovolnictví. Můžete dokonce nominovat vašeho kandidáta. Podrobnější informace a program najdete na Facebooku.
Cyklus Svět médií ve 21. století zahájí Daniel Stach
Jaká je úloha veřejnoprávních i soukromých médií v demokratické společnosti? Podle jakých principů média fungují? Jak probíhá regulace veřejnoprávních médií? A jaká je novinářská práce obecně? PdF UP připravila cyklus přednášek se známými osobnostmi masmediální scény. Jako první se 15. 10. představí Daniel Stach, popularizátor vědy a moderátor pořadu Hyde Park Civilizace. Dalšími hosty budou Marek Wollner (22. 10.), Václav Moravec (26. 11.), Vít Klusák (3. 12.) a Sabina Slonková s Jiřím Kubíkem (datum bude upřesněno).
Vědeckotechnický park UP pořádá první Proof-of-Coffee
Chcete dělat to, co vás baví, a dále rozvíjet vaše nejzajímavější výsledky? Slyšeli jste už o projektech Proof-of-Concept realizovaných ve spolupráci s Vědeckotechnickým parkem UP? Přijďte se inspirovat na neformální setkání s jejich řešiteli v pátek 18. října 2019 od 14 hodin ve Studentském klubu UP v prostorách Zbrojnice. Stačí se zaregistrovat.

Pokud se nemůžete akce zúčastnit, nezoufejte. Připraven je totiž také workshop Jak napsat přihlášku Proof-of-Concept projektu, který se uskuteční 29. 10. od 14:00 hodin (registrace) či  školení Komercializace vědeckých výsledků UP v rámci vzdělávání zaměstnanců dne 16. 10. od 14:00 hodin (registrace). Obě akce proběhnou ve VTP UP (Šlechtitelů 21, Olomouc-Holice).

Poznejte historickou Olomouc s UPointem
Jste v Olomouci noví a nerozkoukaní? Anebo zde již studujete a žijete delší dobu, ale máte prostě jen chuť se projít po městě a dozvědět se něco nového? Informační centrum a obchod Univerzity Palackého UPoint si pro vás spolu s Informačním centrem Olomouc připravili historickou prohlídku města. S nejklasičtějšími i méně známými památkami vás seznámí městští průvodci z řad našich studentů, kteří se rádi podělí i o své léty prověřené tipy ze studentského života. Prohlídky jsou zdarma a není třeba se hlásit předem. Vyberte si jeden ze dvou termínu – 22. 10. nebo 28. 10. – a přijďte. Sraz vždy v 15:00 před UPointem!
Stáž v CERNu? Šance jsou nyní větší
Víte, co se ukrývá pod zkratkou písmen CERN? Pak jistě tušíte, že možnost absolvovat zde stáž (navíc placenou) by byla neopakovatelným zážitkem i velkou životní zkušeností. Studenti z ČR mají nyní díky MŠMT mnohem větší šanci se na stáž do Švýcarska dostat. A pozor, nejen studenti přírodovědeckých oborů, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale i ti, kteří studují obory ekonomické a humanitní. Přečtěte si podrobnější informace na webu či na plakátu.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube