Milé studentky, milí studenti,

po dvou týdnech vám přinášíme další univerzitní newsletter. Začněme ho tradiční stručnou rekapitulací. Možná jste zaregistrovali, že rektor jmenoval nového děkana právnické fakulty Václava Stehlíka a současně poděkoval končící děkance Zdence Papouškové. V minulém týdnu také začala druhá vlna intenzivní náborové kampaně – na UP proběhl den otevřených dveří a další stovky studentů navštívily stánek univerzity na Gaudeamu v Praze. Na poli vědeckém pak optici z přírodovědecké fakulty představili objev kvantového pravítka.

Následující přehled aktualit se týká výzvy Daruj krev s rektorem, možnosti studovat v USA, nabídky Akademik sport centra, služeb Audiovizuální produkce UP, pozvánky na hokejové utkání pod širým nebem či náboru do studentského rádia UP AIR. Děkujeme za vaši spolupráci a účast na jakékoli z nadcházejících akcí.

Pusťe žilou pro dobrou věc. Darujte krev s rektorem
V rámci Akademického týdne se od 17. do 21. února uskuteční další běh výzvy Daruj krev s UP / s rektorem aneb Modrá je dobrá! Přijďte darovat to nejcennější, co máte – vaši krev. Bližší informace o tom, zdali jste vhodný dárce a můžete krev darovat, naleznete na webu výzvy. Registrovat se pak můžete na e-mailu daruj.upol@gmail.com. Do předmětu e-mailu prosím napište heslo: DARUJ. Do těla mailu pak uveďte: jméno a příjmení, datum narození, fakultu, kterou zastupujete, a zdali jste student, nebo zaměstnanec.
Studujte v USA, přihlášky do Merillova programu prodlouženy do 10. 2.
Láká vás studium za velkou louží? Splňte si sen a přihlaste se do studijního programu UP založeného před téměř třiceti lety Charlesem Merrillem. V akademickém roce 2020/2021 máte (s výjimkou studentů lékařské fakulty) šanci studovat na těchto školách:
  • Moravian College, Bethlehem, Pennsylvania (pro Bc. a Mgr. studenty),
  • Coe College, Cedar Rapids, Iowa (pro Bc. a Mgr. studenty),
  • Fordham University, New York (pouze pro studenty NMgr. studia oboru Mezinárodní humanitární a sociální práce).

Deadline pro odevzdání přihlášek a všech dokumentů je pondělí 10. února 2020 (včetně). Podrobné informace o náležitostech přihlášky, financování pobytu v USA atp. naleznete na stránkách zahraničního oddělení UP. Přečtěte si také zážitky studentů, kteří se již díky Merrillovu programu za oceán podívali. Vaše další dotazy pak zodpoví Zuzana Hamdanieh (zuzana.hamdanieh@upol.cz).

Literární soutěž UP čeká na další neobjevené talenty
Píšete a zatím jste se neodhodlali dát svůj text někomu k posouzení? Zkuste štěstí v Literární soutěži pro studenty UP. Zapojit se lze do 18. března v kategoriích poezie, povídka a komiks. O výsledcích rozhodne odborná komise ve složení Radek Malý, Michal Sýkora, Jana Vrajová a Martin Foret. Autoři nejlepších prací získají finanční odměnu. Podmínky soutěže naleznete zde. Otevřete své šuplíky!
Akademik sport centrum představuje aktivity na letní semestr
Bylo jedním z vašich novoročních předsevzetí více pohybu? Rádi byste cvičili a sportovali, ale nevíte, kam přesně zajít? Trn z paty vám možná vytrhne aktuální nabídka Akademik sport centra. Pro zájemce má připraveny desítky sportovních programů včetně výběrových sportů. Prodej poukázek startuje ve středu 5. 2. Více informací najdete zde. Probíhající lyžařskou sezónu si pak můžete zpestřit zájezdem do Itálie, kde má ASC UP poslední volná místa. A pokud nevíte, co roupama v létě, vězte, že ASC UP hledá šikovné vedoucí na letní tábory.
Nabídka služeb Audiovizuální produkce UP
Ve druhém patře Zbrojnice se nachází univerzitní televizní studio vybavené profesionální nahrávací technikou obrazovou i zvukovou. Jedenáct na jedenáct metrů se zeleným plátnem a s dostatečným osvětlením. A využít toho můžete i vy. Zaměstnanci AVP vám rádi poradí s vaším projektem, zapůjčí techniku či zajistí stream z přednášky. Záběr činnosti AVP je široký, od poradenství přes natáčení v terénu po realizaci castingu. Mimo jiné má k dispozici hudební i videobanku pro vaše projekty a zaměstnanci jsou schopni vám pomoci při jednání s českými produkčními společnostmi. Pokud byste váhali, zda právě vám AVP může pomoci, nebojte se ozvat. Buď na Facebook Audiovizuální produkce UP, nebo na mail av.produkce@upol.cz.
Staňte se součástí a hlasem rádia UP AIR
Jedno z největších studentských uskupení na UP – rádio UP AIR – pořádá 11. 2. 2020 v 18:30 nábor. Sháňka je například po nových členech do hudební sekce, sekce kulturní nebo do zpravodajství. Možnostem se u nás meze nekladou, a můžete tak klidně přijít s nápadem na pořad podle vašich vlastních znalostí, zájmů a chutí. A pokud nevíte, co přesně byste chtěli dělat, ale zároveň toužíte stát se součásti UP AIR, klidně vám s výběrem pozice pomůžeme. Po krátké prezentaci rádia nás čeká taky projekce filmu Piráti na vlnách! Přijďte do studia na Konviktu (Univerzitní 3, přízemí) a poznejte úplně novou část studenstkého života!

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube