Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci Univerzity Palackého,

vstupujeme do nového akademického roku a věříme, že pro vás bude – slovy rektora Jaroslava Millera – úspěšný a pohodový.

Z hlediska komunikace jsme pro vás (i na základě vašich podnětů a připomínek) připravili několik novinek. Tou první je právě tento newsletter, který nahradí jednotlivě rozesílané hromadné e-maily z adresy komunikace@upol.cz. Newsletter vám bude do schránek chodit jednou za dva týdny. Bude obsahovat stručný přehled informací o aktuálních projektech, možnostech, otázkách a dalších organizačních záležitostech Univerzity Palackého a také informační servis o kulturně-společenských akcích spjatých s univerzitou. Věříme, že vám takový způsob informování pomůže orientovat se v dění na univerzitě a zároveň vás nebude zlobit někdy až denní kadencí informačních e-mailů, jako tomu bylo v minulosti.

Druhou novinkou je blog rektora UP, který se Jaroslav Miller rozhodl spustit ve světle aktuálního dění na univerzitě. Ve svých příspěvcích komentuje diskutovaná témata a nabízí vysvětlení a řešení otázek, které hýbou životem akademické obce. Čtěte zde.  

A konečně třetí novinkou je UP Reflexe 2.0, nová podoba interní diskuzní platformy, určená k debatování o všech výzvách, aktivitách i problémech Univerzity Palackého. Oproti předchozí verzi můžete sami přidávat příspěvky, otevřena je také možnost komentářů pod jednotlivými texty. Budeme jen rádi, když se zapojíte do diskuze a pomůžete nám utvářet dialog.

Děkujeme za veškerou energii, kterou během tohoto akademického roku věnujete životu v rámci naší akademické obce .

Soutěž o rozvojové projekty
Rektor UP vyhlásil sedmý ročník Soutěže o rozvojové projekty v rámci institucionálního plánu Univerzity Palackého (FRUP) na podporu pedagogické práce akademických pracovníků a profilace a inovace studijních programů na úrovni předmětů/kurzů. Termín pro podávání přihlášek je do 31. 10. do 17:00. Více informací zde.
Relokace personálního odd. a mzdové účtárny RUP
Personální oddělení a mzdová účtárna RUP byly přestěhovány do nových prostor. Nově je najdete v kancelářích na místě bývalé zasedací místnosti U1 (vedle oddělení veřejných zakázek, Křížkovského 8). V nejbližší době bude představen nový zaměstnanecký portál, kde budou mj. přehledně uváděny nabízené pracovní pozice na UP. Dosud jejich seznam naleznete zde.
Den sportu
Akademik sport centrum si pro vás na sobotu 28. 9. připravilo ukázku ze své nabídky sportovních programů. Vyzkoušejte si zdarma lukostřelbu, tenis nebo jógu. Podrobněji o programu i registraci zde.
Dotazník Knihovny UP
Knihovna UP, oddělení bibliograficko-informačních služeb, se na vás obrací s prosbou o vyplnění dotazníku k tématu „Open Access“ – otevřenému přístupu k vědeckým informacím a k publikování v něm. Cílem dotazníku je zmapování stávající situace na Univerzitě Palackého a snaha zkvalitnit adresnost služeb a jejich poskytování. Dotazník je čistě anonymní, jeho vyplnění vám zabere maximálně 10 minut. Dostupný je do 6. října 2019 na tomto odkazu. Děkujeme mnohokrát za vaši důležitou zpětnou vazbu.
Měsíc čínské kultury
Konfuciův institut Univerzity Palackého v Olomouci pořádá v říjnu tradiční kulturní akci Měsíc čínské kultury. Letos se můžete těšit na fotografickou výstavu, koncert čínské hudby nebo večer plný bojových umění. Podrobnější informace o programu naleznete zde nebo na webových a facebookových stránkách Konfuciova institutu. 
Noc vědců 2019
Přijďte se podívat na jednu z největších akcí na popularizaci vědy. Čekají na vás desítky aktivit po celé univerzitě. Vybere si každý.
Univerzitní hokejová horečka
Už 30. září 2019 od 17:00 odehrají hráči týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci první domácí utkání Univerzitní hokejové ligy. Na stadionu v Uničově přivítají UK Hockey Prague. Pojeďte s námi fandit!

Beseda s Josefem Středulou, předsedou ČMKOS
Katedra politologie a evropských studií UP a Koordinační odborová rada UP pořádají ve středu 2. 10. besedu s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů panem Josefem Středulou. Akce se uskuteční od 17:00 v Aule FF UP. Moderuje Pavel Šaradín. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Debata k výročí českého členství v EU
Při příležitosti výročí 15 let Česka v Evropské unii se v kapli Božího Těla na Konviktu uskuteční 8. října v čase 14:00–15:30 zajímavá debata za účasti eurokomisařky Elzbiety Bienkowské, ministra zahraničí Tomáše Petříčka a olomouckého primátora Miroslava Žbánka. Aktivní publikum je více než vítáno. Více informací najdete na plakátu.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube