Milé studentky, milí studenti,

vítáme vás v novém akademickém roce. Olomouc se díky vám opět probudila z letního polospánku a ve měste je to znát. Tisíce studentů korzují ulicemi, tramvaje praskají ve švech, fronty v menzách se prodlužují, všechny židle v kavárnách, vinárnách i hospodách jsou obsazeny, v univerzitních budovách a na kolejích je čilý ruch. Těšili jsme se na to a doufáme, že vy také. A pokud jste do Olomouce dorazili jako prváci a prvačky, věříme, že si tu atmosféru jednoho z největších studentských měst v Česku hned zamilujete také.

Přečtěte si pro začátek zdravici rektora Jaroslava Millera zde a poté se směle začtěte do informací níže. Podobný newsletter s nejaktuálnějšími informacemi z akademické půdy vám budeme nově posílat každé dva týdny. Věříme, že vám to pomůže zorientovat se ve všech akcích a možnostech, které vám Univerzita Palackého vedle studia nabízí.

MEET UP
Kapely, divadlo, workshopy, ale i dobré jídlo a pití nebo prezentace více než třiceti studentských organizací nabídne v úterý 1. října univerzitní akce MEET UP. V prostorách Konviktu dojde během odpoledne a večera i na DJs, fire show nebo soutěže (nejen) pro prváky! Zahájení semestru a seznámení se s univerzitou jak má být. Více zde.
Rozšiřujte si obzory s Kariérním centrem UP
Kariérní centrum UP si pro vás opět připravilo nepřeberné množství workshopů, besed a přednášek, které vám mohou pomoci ve vaší budoucí profesní kariéře. Stačí si vybrat.
 • Workshopy s odborníky z Googlu
  Certifikovaní Google trenéři vám v pěti lekcích napoví, jak pracovat s cíli, jak zvýšit osobní efektivitu nebo jak správně prezentovat. Začínáme 30. 9. v Pevnosti poznání. Podrobnější informace o registraci zde.
 • O právu ze života pro život
  Nakupujete často na internetu a nechcete se nechat napálit? Víte, jak můžete reagovat na výmluvy prodavačů při reklamaci? Využíváte svůj telefon často a snažíte se najít nejlevnější řešení? Tak právě pro vás je určený nový kurz, díky kterému najdete správný směr v džungli paragrafů. Od 2. 10. na právnické fakultě. Více zde.
 • DigiUP – trendy v digitálním marketingu
  Ucelený cyklus osmi prakticky zaměřených přednášek o nejnovějších trendech v digitálním marketingu! S notebookem si můžete řadu praktických rad vyzkoušet rovnou během přednášek. Navíc vám za absolvování celého „běhu“ vystavíme certifikát. První díl proběhne 8. 10. na filozofické fakultě. Podrobnější informace o registraci zde.
 • Lifehacking aneb Co vám o financích neřekli
  Jak nastavit osobní finance, aby pracovaly pro mě? Jak investovat peníze? Jaká je cesta k pasivnímu příjmu? Jak na vlastní bydlení a na kryptoměny? Bez finanční gramotnosti a chápání souvislostí se dnes už neobejdete. Prohlubte si znalosti od 9. 10. na filozofické fakultě. Více zde.
Staňte se členy největší mezinárodní studentské neziskovky
Chcete získat cenné praktické zkušenosti už při studiu? Láká vás dělat něco smysluplného, co se vám v budoucnosti „šikne“? Chcete poznat nové lidi z různých fakult a oborů nebo mít přátele z různých koutů světa? Studentská organizace AIESEC právě nabírá nové členy. Pro více info koukněte na webové stránky nebo se v případě jakýchkoliv otázek ozvěte na e-mail michaela.voltnerova@aiesec.cz
Noc vědců
Přijďte se podívat na jednu z největších akcí na popularizaci vědy. Desítky zábavných aktivit po celé univerzitě. Vybere si každý.
Univerzitní hokejová horečka
Už 30. září 2019 od 17:00 odehrají hráči týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci první domácí utkání Univerzitní hokejové ligy. Na stadionu v Uničově přivítají UK Hockey Prague. Pojeďte s námi fandit!

Debata k výročí českého členství v EU
Při příležitosti výročí 15 let Česka v Evropské unii se v kapli Božího Těla na Konviktu uskuteční 8. října v čase 14:00–15:30 zajímavá debata za účasti eurokomisařky Elzbiety Bienkowské, ministra zahraničí Tomáše Petříčka a olomouckého primátora Miroslava Žbánka. Aktivní publikum je více než vítáno. Více informací najdete na plakátu.

Skriptárna VUP v novém
Největší prodejna odborné literatury v Olomouci. Najdete tam vše, co budete ke svému studiu či odborné činnosti potřebovat – a co nemají, to pro vás rádi objednají! Připraví vám kompletní objednávku a poradí vám, které publikace by se vám mohly nejvíce hodit. Od letošního semestru si pro vás skriptárna navíc připravila několik novinek: moderní čtecí koutek, sekci Grafický design a nechybí ani výstava, která je věnovaná fenoménu Trabant. Více informací zde.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube